منو سایت

آدرس مک چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آدرس مک چیست؟

آدرس مک سیر تا پیاز با هاست جدید: هر دستگاهی که در یک شبکه کامپیوتری ادغام می شود به یک آداپتور شبکه نیاز دارد. این آداپتور یک شماره شناسایی منحصر به فرد از سازنده دریافت می کند. آدرس مک دستگاه های موجود در شبکه مانند رایانه های رومیزی، تبلت ها یا تلفن های همراه را شناسایی می کند. و در صورت نیاز شناسایی می شود. اگر دستگاهی دارای چندین آداپتور شبکه باشد (مثلاً برای چندین اتصال LAN یا استانداردهای ارتباطی مختلف مانند اترنت، WiFi، FDDI، بلوتوث، یا Token Ring)، یک آدرس جداگانه برای هر استاندارد موجود است.

زیرا آدرس MAC مستقیماً توسط سازنده سخت افزار اختصاص داده می شود. به آنها آدرس سخت افزاری نیز می گویند. در مایکروسافت ویندوز، آدرس MAC به عنوان آدرس فیزیکی شناخته می شود. اپل از اصطلاحات Ethernet ID، AirPort ID یا آدرس WiFi بسته به استاندارد ارتباطات استفاده می کند. از سوی دیگر، عبارت آدرس دستگاه مبهم است. زیرا یک دستگاه می تواند چندین آداپتور شبکه داشته باشد. و مک آدرس های مختلف هم همینطور.

آدرس مک چیست؟

مک آدرس در عمل

آدرس های MAC عمومی یک نیاز اساسی برای ارتباطات شبکه بدون خطا هستند. انتقال داده در شبکه های کامپیوتری یک فرآیند ارتباطی پیچیده است. که باید دارای الزامات مختلفی از جمله قابلیت اطمینان، ایمنی و کارایی باشد. این را می توان با استفاده از مدل OSI (مخفف Open Systems Interconnection) نشان داد. یک مدل مرجع توسعه یافته توسط ISO (سازمان بین المللی استاندارد) که ارتباطات شبکه را در 7 لایه نشان می دهد. در طول انتقال داده، هر لایه از مدل OSI هم توسط فرستنده و هم توسط گیرنده پیاده سازی می شود.

آدرس های MAC در لایه پشتیبانی (لایه 2) مدل OSI استفاده می شود – در واقع، زیرلایه کنترل دسترسی رسانه ای که توسط موسسه مهندسین برق و الکترونیک (IEEE) معرفی شده است.

لایه پشتیبان بین لایه انتقال بیت (لایه 1) و لایه سوئیچینگ (لایه 3) قرار دارد. در حالی که لایه انتقال بیت پروتکل ها و ابزارهایی را برای حفظ اتصال فیزیکی فراهم می کند. پروتکل ها در لایه پشتیبان کنترل سیستم های مختلف را از رسانه های موجود در اختیار می گیرند. اتصال سیستم ایمن از شر اتصالات فیزیکی خلاص می شود. انتقال واقعی بسته های داده از طریق IP در سطح سوئیچینگ انجام می شود. به عنوان مثال، اگر می خواهید بسته های IP را از طریق اترنت ارسال کنید. رایانه شما یک قاب داده ارسال می کند که طبق مدل OSI، آدرس MAC رایانه مقصد در لایه باطن است.

فریم های داده اترنت حاوی اطلاعاتی هستند که در سطوح مختلف مدل OSI خوانده می شوند.

یک قاب داده در شبکه IPv4 از اجزای زیر تشکیل شده است:

  • آدرس مقصد (آدرس MAC رایانه مقصد)
  • آدرس منبع (آدرس MAC فرستنده)
  • کنترل اطلاعات برای کنترل جریان داده
  • داده های کاربر (بسته داده ای که بعداً در لایه سوئیچ منتقل می شود)
  • چک جمع هایی که صحت اطلاعات را تضمین می کند

یک کامپیوتر هدف که قاب داده را دریافت می کند. اولین بار آن را در لایه پشتیبان بارگذاری می کند. و آدرس هدف فریم را با آدرس MAC آن مقایسه می کند. اگر آدرس ها مطابقت دارند. کامپیوتر مقصد شروع به تفسیر فریم در سطح بالاتر بعدی می کند.

برای دریافت اطلاعات در مورد خدمات ارائه شده توسط نوین هاست شامل ثبت نام دامنه، خرید هاست، سرورهای مجازی در مکان های مختلف. سرورهای اختصاصی فرانسوی، هاست های ابری و سرورهای مجازی، از www.novinhost.org دیدن کنید یا با شماره 49624 تماس بگیرید. برای صحبت با یکی از اعضای بخش فروش ما پیروز باشید و سرتان را بالا بگیرید.

مک آدرس چگونه نوشته می شود؟ این اتفاق برای اولین بار در نوین رخ می دهد. ظاهر شد.