منو سایت

آشنایی با سیستم عامل دبیان

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آشنایی با سیستم عامل دبیان

آموزش و آشنایی با سیستم عامل دبیان با هاست جدید: پروژه دبیان جامعه ای از افرادی است که یک سیستم عامل رایگان ایجاد کرده اند. سیستم عامل مجموعه ای از برنامه ها و ابزارهای نرم افزاری اساسی است که رایانه شما را اجرا می کند. هسته سیستم عامل هسته است. هسته اصلی ترین برنامه روی کامپیوتر است. و تمام موارد ضروری را در اختیار شما قرار می دهد. و به شما اجازه می دهد تا برنامه های دیگر را راه اندازی کنید.

آشنایی با سیستم عامل دبیان

 

معرفی و معرفی سیستم عامل دبیان

سیستم های دبیان در حال حاضر از هسته لینوکس یا هسته FreeBSD استفاده می کنند. لینوکس یک نرم افزار است که توسط لینوس توروالدز آغاز شده و توسط هزاران برنامه نویس در سراسر جهان پشتیبانی می شود. FreeBSD یک سیستم عامل متشکل از یک هسته و نرم افزارهای دیگر است.

با این حال، کار برای ارائه Debian برای کرنل های دیگر، عمدتا برای Hurd در حال انجام است. گله مجموعه ای از سرورهایی است که روی یک میکروکرنل (مانند Mach) برای اجرای ویژگی های مختلف اجرا می شوند.

بخش بزرگی از ابزارهای اساسی که سیستم عامل را پر می کنند از پروژه گنو می آیند. از این رو نام ها: گنو/لینوکس، گنو/کیفری بی اس دی و گنو/هورد. این ابزار نیز رایگان است.

البته آنچه مردم می خواهند نرم افزار کاربردی است

برنامه‌هایی که به آن‌ها کمک می‌کنند کارهایی را که می‌خواهند انجام دهند، از ویرایش اسناد و راه‌اندازی یک کسب‌وکار گرفته تا بازی کردن و نوشتن نرم‌افزار بیشتر. دبیان دارای بیش از 51000 بسته (نرم افزار از پیش ساخته شده با فرمت خوب برای نصب آسان بر روی دستگاه شما)، مدیر بسته (APT) و سایر ویژگی هایی است که مدیریت هزاران بسته را در هزاران رایانه آسان می کند. به صورت یک برنامه نصب نمی شود. این همه رایگان است.

شبیه یک برج است. بر اساس هسته است. در بالای آن همه ابزارهای اساسی وجود دارد. بعد تمام نرم افزارهایی است که روی رایانه خود اجرا می کنید. این بالای برج دبیان است – همه چیز را با دقت سازماندهی و نصب می کند، بنابراین همه چیز با هم کار می کند.

دبیان متعهد به نرم افزار رایگانی است که آن را مفید می داند. در صورتی که این تعهد در یک سند کتبی رسمیت یافته باشد. بنابراین، قرارداد اجتماعی ما متولد شد. اگرچه دبیان به نرم افزار رایگان اعتقاد دارد، اما مواقعی وجود دارد که افراد می خواهند یا نیاز به نصب نرم افزار غیر رایگان روی دستگاه های خود دارند. دبیان در صورت امکان از آن پشتیبانی می کند. همچنین تعداد زیادی بسته وجود دارد که کاری جز نصب نرم افزارهای غیر رایگان بر روی سیستم های دبیان انجام نمی دهند.

نوین هاست دوست جدید شماست.

به آن امتیاز دهید

مقاله آشنایی با سیستم عامل دبیان اولین مقاله در نوین است. ظاهر شد.