منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • آیا مکان سرور وب روی سئو تاثیر می گذارد؟

آیا مکان سرور وب روی سئو تاثیر می گذارد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا مکان سرور وب روی سئو تاثیر می گذارد؟

آیا مکان سرور وب روی سئو تاثیر می گذارد؟ هنگام برنامه ریزی بهینه سازی وب سایت خود، حتماً در مورد اهمیت انتخاب هاست و مکان سرور مناسب شنیده اید. با این حال، چگونه می دانید چه چیزی برای کسب و کار شما مناسب است؟ همچنین، چگونه در مقابل تلاش‌های سئوی شما قرار می‌گیرد؟ اخبار را در مقاله بعدی دنبال کنید!

آیا مکان سرور وب روی سئو تاثیر می گذارد؟

آیا مکان سرور وب تاثیری بر سئو و بهینه سازی سایت دارد؟

زمانی که نوبت به انتخاب مکان سرور وب برای میزبانی می‌رسد، کارشناسان همیشه منطقه‌ای را که مخاطبان هدف شما در آن هستند توصیه می‌کنند. با این حال، اگر مخاطب جهانی را هدف قرار دهید، چه؟ اگر وب سایت شما از زبان های مختلف برای کاربران مختلف پشتیبانی کند چه؟

ما قصد داریم مروری بر برخی از مشخصات و نحوه رسیدگی به آنها داشته باشیم تا با انتخاب مکان سرور مناسب برای میزبانی سایت خود از بهترین مزایای سئو بهره مند شوید. انتخاب یک مکان سرور مجازی مناسب یک تصمیم مهم برای ایجاد برنامه های توسعه سایت است. برخی از سوالاتی که در این مدت باید بپرسید عبارتند از:

 • چرا باید وب سایت خود را در جایی که کاربران شما هستند میزبانی کنید؟
 • مکان سرور چگونه بر موتور جستجوی شما تأثیر می گذارد؟
 • چگونه جمعیت هدف خود را برای موتورهای جستجو توضیح می دهید؟
 • اگر وب سایت به زبان های مختلف باشد و همچنین دارای زیرمجموعه هایی با کاربران هدف در سراسر جهان باشد چه؟
 • آیا باید از سرویس CDN استفاده کنیم؟
 • چگونه نسخه های مختلف را با استفاده از ویژگی های hreflang پیوند دهیم؟

برای درک بهتر در اینجا به مواردی خواهیم پرداخت.

وب سایت هایی به یک زبان و کاربرانی که در یک کشور قرار دارند

گوگل و سایر موتورهای جستجو مانند بینگ به کاربران اجازه می دهند کشور هدف را در وب مستر تولز مشخص کنند. می توانید مستقیماً به:

جستجوی ترافیک > مقاصد بین المللی > برگه کشورها

می توانید کشور مقصد را از لیست کشویی سفارشی کنید. اگر سایت شما از یک دامنه خاص استفاده می کند، به عنوان مثال “.ES”، شما فقط می توانید یک کشور را انتخاب کنید زیرا موتورهای جستجو چنین دامنه هایی را با یک موقعیت جغرافیایی خاص (.ES مانند اسپانیا) مرتبط می کنند.

از طرف دیگر، اگر سایت شما از دامنه عمومی مانند .com یا .org استفاده می کند، نیازی به وارد کردن جزئیات جغرافیایی در Webmaster Tools ندارید. در عوض، تقسیم بندی ممکن است بر اساس پارامتر دیگری باشد. کارشناسان فناوری از تمام شرکت های تجاری بوستون برخی از این پارامترها را شامل می شوند:

 • آدرس IP سرور میزبان
 • اطلاعات مکان در وب سایت (آدرس تماس یا دسته بندی غنی)
 • پیوند به صفحات وب
 • اطلاعات دیگر مانند Google My Business

در این مورد، یکی دیگر از عوامل مهم برای بهینه سازی موتور جستجو، سرعت بارگذاری صفحه است. اگر کاربران در یک کشور واقع شده باشند و میزبان در طرف دیگر باشد، این فاصله می تواند باعث تاخیر طبیعی در پاسخ شود. این به محدود کردن بیشتر ترافیک کمک می کند و به همین دلیل به کاربران محلی توصیه می شود که سایت را در یک کشور میزبانی کنند.

وب سایت ها زبانی برای کاربران در سراسر جهان هستند

در چنین شرایطی گوگل می گوید که اگر سایت شما با هیچ کشور یا منطقه ای مرتبط نیست، می توانید در منوی کشویی گزینه unlisted را انتخاب کنید. این گزینه به گوگل اجازه می دهد تا موقعیت جغرافیایی یک طرفه را به وب سایت اختصاص دهد. هنگام تنظیم این، Google فقط به شما اجازه می‌دهد کشورها را در لیست کشویی انتخاب کنید و نه قاره‌ها یا سایر مشخصات جغرافیایی. در این مورد، مکان سرور اغلب بی اهمیت است. با این حال، در مواردی که وب سایت شما کاربران جهانی را هدف قرار می دهد، استفاده از سرویس شبکه تحویل محتوا (CDN) مهم است.

سرویس CDN گره های سرور جایگزینی را ارائه می دهد که کاربران می توانند منابع خود را از آنها دانلود کنند. این گره ها عملاً در سراسر جهان پخش شده اند و از مکانی نزدیک به کاربر قابل دسترسی هستند تا زمان پاسخگویی سریع و بارگذاری سریع محتوا را تضمین کنند. خدمات CDN زیادی وجود دارد که بسیاری از آنها برنامه های رایگان را برای کاربران ارائه می دهند. بازیگران اصلی این بخش عبارتند از Amazon CloudFront، CloudFlare، MaxCDN و KeyCDN. به طور کلی، مکان سرور مهم نیست که سایت شما برای کاربرانی از سراسر جهان طراحی شده باشد. مهمترین مسئله استفاده از یک سرور با کیفیت و CDN است تا سایت شما بدون توجه به موقعیت فیزیکی سرورها و کاربران، سریع بارگذاری شود.

وب سایت به زبان های مختلف و کاربران از سراسر جهان

برخی از سایت‌ها ترکیبی از زبان‌های انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، چینی، ژاپنی و روسی را برای یافتن کاربران اصلی در سراسر جهان به کار می‌برند. این احتمال وجود دارد که وب سایت ها در انواع مختلفی از یک زبان خاص با هدف کاربران مختلف باشند. در این مورد، رایج ترین رویکرد این است که هر نسخه از سایت در سرورهای مختلف باشد. به عنوان یک سایت انگلیسی در سرور مجازی آمریکایی، انگلیسی در سرور مجازی بریتانیا واقع در لندن، سرور مجازی فرانسوی، آلمانی در سرور مجازی آلمانی و غیره. برای یک سازمان بزرگ که در چندین کشور حضور دارد، میزبانی دانلود می تواند یک راه حل ایده آل باشد.

با این حال، این ایده تنها در صورتی کار می کند که محتوای ثابتی نداشته باشید. اگر چنین است، گزینه بعدی میزبانی وب سایت چند زبانه روی یک سرور واحد است. این می تواند هزینه را کاهش دهد و مدیریت آسان را تضمین کند. در چنین شرایطی جدا از انتخاب یک هاست خوب، یک سرویس CDN را نیز انتخاب کنید. در اینجا، ما فقط موارد کلی در مورد میزبانی وب تضمین شده سئو را مورد بحث قرار داده ایم. شرایط منحصر به فردی وجود دارد که شما را ملزم می کند برای تصمیم گیری درست از متخصصان مشاوره بگیرید.

به آن امتیاز دهید

مقاله، آیا موقعیت مکانی وب سرور تاثیری بر سئو دارد؟ اولین بار است که در نوین هستم. ظاهر شد.