منو سایت

آینده DevOps چگونه خواهد بود؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آینده DevOps چگونه خواهد بود؟

DevOps مجموعه‌ای از اقدامات است که فرآیندهای موجود بین تیم فناوری اطلاعات و تیم تولید نرم‌افزار را خودکار می‌کند، با DevOps این تیم‌ها می‌توانند نرم‌افزار را با اطمینان و سرعت بیشتری تولید، آزمایش و منتشر کنند. مفهوم DevOps بر اساس ایجاد فرهنگ همکاری بین تیم های فناوری اطلاعات و گروه های تجاری است که در طول تاریخ با سیستم های به هم پیوسته کار کرده اند. مزایای پیش‌بینی‌شده DevOps عبارتند از: افزایش اعتماد، تحویل سریع‌تر نرم‌افزار و توانایی یافتن راه‌حل‌هایی برای حل سریع‌تر مشکلات حیاتی.

گفته می‌شود که اجرای موفق DevOps در سازمان مستلزم حضور رهبرانی در تیم فناوری اطلاعات است که دید وسیعی دارند و به سمت ایجاد تغییرات فرهنگی و سازمانی هدایت می‌شوند، نه اینکه صرفاً به فکر استفاده از فناوری‌های جدید باشند. سازمان و همچنین تیم آنها و در سراسر سازمان.

آینده devops

یک استراتژی موفق DevOps مستلزم توجه ترکیبی تیم توسعه و تیم عملیاتی (اجرایی) سازمان است، چیزی که شرکت برای دستیابی به اهداف تحول دیجیتال خود به آن نیاز دارد. بنابراین، این استراتژی به دنبال شکستن مسئولیت ها و جداسازی گروه های انسانی از یکدیگر و ایجاد تیم به جای این گروه های منزوی است. توانایی کار بر روی انواع اهداف و مسائل فنی به طور همزمان.

در نهایت، تیم های موفق DevOps به افراد همفکر نیاز دارند. تمرکز آنها بر نوآوری مستمر و سریع و ایجاد تعادل بین الزامات امنیتی و عملیاتی.

اکنون خود DevOps در حال تغییر آن است. و آینده آن تا حد زیادی به قابلیت های محیط های چند ابری بستگی دارد.

دنیای رایانش ابری شاهد دو روند رو به رشد است:

  • افزایش تنوع سرورهای مجازی و خدمات سرور ابری و در نتیجه ایجاد زیرساخت های ترکیبی و چند ابری.
  • ظهور DataOps که نیاز به زیرساخت داده فراتر از کنترل تولیدکنندگان دارد.

یک سرور ابری ترکیبی معمولاً بر روی یک برنامه خاص در هر دو تمرکز می کند. یا از ترکیبی از سرورهای ابری عمومی و خصوصی برای انجام یک کار خاص استفاده می کند. Multicloud به استفاده از دو یا چند پلتفرم کنترل سرور ابری در یک محیط فناوری اطلاعات ناهمگن اشاره دارد.

این کار به دلایل مختلفی انجام می شود، مانند به حداقل رساندن انتشار و از دست دادن داده ها، کاهش زمان خرابی در کار یا سرعت پایین کار به دلیل کارهای اضافی که باید انجام شود، اجتناب از وابستگی به فروشنده یا تامین کننده. و ارائه امکانات متنوع برای رفع نیازهای پروژه های مختلف و تیم های مختلف در دنیای تجارت. به طور خلاصه، دنیای تجارت فراتر از سرورهای مجازی و سرورهای ابری است. و به سرعت در حال تبدیل شدن به یک دنیای چند ابری است.

روند رو به افزایش استفاده در شرکت ها

تعداد شرکت ها و موسساتی که از سرورهای ابری ترکیبی و چند ابری استفاده می کنند هر روز در حال افزایش است.

از یک سو، حجم داده های تولید و جمع آوری شده هر روز در حال افزایش است و از سوی دیگر، کاربران بیشتری از این داده ها در کارکردهای مختلف (از امور مالی گرفته تا بازاریابی و فروش و منابع انسانی) استفاده می کنند.

این فشار زیادی را بر IT وارد می کند. زیرا باید سیستم پیچیده تری را مدیریت کند و امکان استفاده از داده های بیشتر را برای کاربران بیشتر فراهم کند. اینجاست که DataOps وارد عمل می شود. : سازماندهی و ارائه داده ها از منابع متعدد به چندین کاربر به شیوه ای امن با استفاده از منابع لازم برای پشتیبانی از جریان داده ها.

در نتیجه، شرکت‌ها و موسسات باید استراتژی‌های DevOps منحصربه‌فردی را برای استفاده از این فرآیندهای همکاری جدید و برنامه‌های کاربردی جدید طراحی کنند. هر ابزار DevOps که توسط سازمان ها استفاده می شود. باید بتواند به طور ایمن کد را روی سرورهای ابری عمومی، سرورهای اختصاصی و سرورهای ابری ترکیبی و همچنین در ارائه دهندگان خدمات مشهور جهانی مانند گوگل، HPE و آمازون مستقر کند.

DevOps به زودی باید عملکرد خود را توسعه دهد

در حال حاضر، رقابت شرکت ها و موسسات برای انتقال اطلاعات و کار خود به سرورهای ابری، گاهی اوقات تیم های DevOps را تحت فشار قرار می دهد. اما سیستم های چند ابری معمولاً این فشار را تا سطوح بالاتر تقویت می کنند. تیم های DevOps باید چابک تر و توسعه پذیرتر باشند. مفاهیم و روش هایی مانند یکپارچه سازی مداوم و عرضه مداوم پیشنهاد شده و به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. و اتوماسیون نقش بزرگی در این امر ایفا خواهد کرد.

با این حال، تسلط بر DevOps در یک محیط چند ابری فقط به انجام سریع‌تر کارها نیست. راه اندازی توابع و برنامه های جدید در سرور ابری می تواند مشکلاتی ایجاد کند. عاقلانه است که برنامه های کاربردی مبتنی بر ابر بسازید.

برنامه های کاربردی سنتی که به عنوان ماشین های مجازی اجرا می شوند، یکپارچه شده اند. آنها از معماری قابل ارتقا استفاده می کنند و به طور کلی ساخت، نصب و نگهداری آنها دشوارتر است. در عوض، برنامه های ابری بیشتر سرویس گرا و ماژولار هستند. آنها از مجموعه ای از کانتینرها و خدمات ساخته شده بر روی یک زیرساخت قابل توسعه تشکیل شده اند. و استقرار، خودکارسازی و رشد آنها آسان است. در واقع، اگر DevOps را روی یک سرور ابری اجرا کنید، نه. شما از سایر رقبای خود عقب افتاده اید و به زودی در اجرای برنامه هایی که ماهیت ابری دارند با مشکل مواجه خواهید شد.

DevOps از یک سرور ابری واحد یا ترکیبی به دنیای چند ابری حرکت می کند

ما در مورد فناوری هایی صحبت می کنیم که به سرعت در حال تبدیل شدن به نقطه عطف تحول در دنیای دیجیتال هستند. IDC تخمین می زند که تا سال 2025، درآمد حاصل از تحول دیجیتال و محصولات و خدمات مرتبط با آن 127 درصد افزایش خواهد یافت. اما یکی از اصلی ترین موانعی که شرکت ها در حال حاضر با آن روبرو هستند. فرآیند توسعه این است: “کدگذاری، اندازه گیری و QA فرآیندهای زمان بری هستند که هم زمان و هم تلاش فرآیندهایی را که باید به راحتی انجام می شد افزایش می دهد.

برای بقا در بازار رقابتی، شرکت ها باید بر بسیاری از موانع در فرآیند DevOps غلبه کنند، مانند زیرساخت های قدیمی، استفاده متناوب از ابزارهای مختلف و برنامه های کاربردی پیچیده. بنابراین آنها می توانند با سرعت بیشتر و تلاش کمتر به رشد دست یابند.

تجهیزات جدید برای برنده شدن در رقابت مورد نیاز است

تصمیم گیرندگان و طراحان فناوری اطلاعات در سازمان ها به طور فزاینده ای از استراتژی های چند ابری با افزایش استفاده از زیرساخت های فناوری اطلاعات موجود، به کارگیری قابلیت های جدید برای رشد، کاهش هزینه ها، بهینه سازی منابع و جلوگیری از اتکا به یک فروشنده یا تامین کننده استفاده می کنند. این نیاز به یک استراتژی مدیریت ترافیک داده جهانی دارد. که می تواند به تغییرات در کنترل و ویژگی های سیستم به همراه سرعت مورد نیاز تیم های DevOps امروزی پاسخ دهد. نظارت بر وضعیت زیرساخت در مراکز داده و تجربیات کاربران در سراسر جهان.

با تسریع انتقال به سیستم های چند ابری، نیاز به روشی سریعتر و کارآمدتر برای ایجاد و اتصال برنامه های کاربردی مبتنی بر ابر وجود دارد. DevOps فرصت های جدیدی را برای نصب و توسعه سریع سرویس های جدید فراهم می کند و با ایجاد و انتشار برنامه ها، شکاف بین ایده و تخیل را پر می کند. _ با استفاده از سرورهای ابری و سرورهای مجازی این روند را تسریع می کند. درست است که ساخت مداوم و ادغام پیوسته نمونه های اصلی این امر هستند. اما DevOps به توسعه نرم افزار محدود نمی شود. مفهوم واقعی DevOps بسیار گسترده‌تر از این است و شامل ابزارهای مورد استفاده، فناوری، فرآیندهای دسترسی به خدمات و افرادی است که این سیستم‌ها را اجرا می‌کنند.

ایجاد ارتباط خلاقانه

DevOps ارتباط بین مشتری و مهندسان شرکت و خدمات ارتباطی را قبل و در طول فرآیند ساخت نرم افزار فراهم می کند. و این منجر به تولید محصولی می شود که از نظر فنی کامل باشد. اما اگر پاسخگوی نیازهای شرکت نباشد، باید از آن اجتناب کرد. DevOps تیم توسعه را با روند رشد و توسعه تدریجی خود در مقایسه با رویکرد توسعه چابک سنتی قادر می‌سازد. برای بررسی سریع عیوب موجود و اصلاح ناهماهنگی. و این ویژگی تماماً مربوط به نقش های مهمی است که آنها در این فرآیند ایفا می کنند. این امر در مورد تیم های عملیات و خدمات، تیم های امنیتی و کاربران نهایی اعمال می شود.

با این حال، هنوز هم نقاط ضعفی وجود دارد. که روند توسعه نرم افزار را کند می کند. استقرار مستمر، استفاده از اتوماسیون برای تحویل نرم افزار، تست کاملاً خودکار و QA نمونه هایی هستند. که می تواند به زودی این نقاط ضعف را برطرف کند. در نهایت، DevOps در سیستم‌های چند ابری، خلاقیت و تخیل سازندگان را در مسیر نوآوری بی‌پایان و یکنواخت افزایش می‌دهد.

آینده DevOps چگونه خواهد بود؟ این اتفاق برای اولین بار در نوین رخ می دهد. ظاهر شد.