منو سایت

اجزای اصلی میزبانی وب چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اجزای اصلی میزبانی وب چیست؟

اجزای اصلی میزبانی وب چیست؟ در این مقاله به اجزای اصلی درگیر در هاست می پردازیم! با آخرین اخبار همراه باشید!

اجزای اصلی میزبانی وب

اجزای اصلی میزبانی وب

مرورگر اینترنت

وقتی وب را مشاهده می کنید، از یک مرورگر اینترنت مانند اینترنت اکسپلورر استفاده می کنید. بسیاری از شرکت های هاستینگ یک کنترل پنل برای مدیریت وب سایت های خود ارائه می دهند که شما با مرورگر وب خود از آن استفاده می کنید. اکثر آنها به شما اجازه می دهند اکثر جنبه های حساب خود را با استفاده از یک مرورگر وب ساده پیکربندی کنید.

مشتری ftp

این یک نرم افزار بسیار ساده است. این به شما امکان می دهد پوشه ها و فایل های سرور را در حساب میزبانی خود به گونه ای مشاهده کنید که گویی فایل ها و پوشه های موجود در رایانه شما هستند. سپس می توانید فایل ها را بین رایانه و حساب وب خود بکشید و رها کنید.

وب سرور

وب سرور بسته نسبتاً ساده ای از نرم افزار است که درخواست ها را از طریق HTTP (پروتکل انتقال ابرمتن) می پذیرد و صفحات HTML و فایل های تصویری را ارائه می دهد.

سرور ftp

FTP وسیله ای است که به وسیله آن مدیر وب سایت می تواند فایل ها را به و از سرور منتقل کند. برای نگه داشتن فایل های HTML و تصویر روی سرور، معمولاً از FTP برای آپلود (انتقال) فایل های خود به سروری که سرور وب را اجرا می کند استفاده می کنید.

سرور ایمیل

سرور ایمیل از دو بخش تشکیل شده است: POP (پروتکل اداره پست) و SMTP (پروتکل انتقال ایمیل ساده). POP جایی است که ایمیل در صندوق پستی شما دریافت می شود و SMTP چیزی است که برای ارسال و دریافت ایمیل بین سرورهای ایمیل استفاده می شود. طول می کشد.

سرور پایگاه داده

اگر از برنامه نویسی سمت سرور در سرور وب خود استفاده می کنید (با استفاده از چیزی مانند سرور اطلاعات اینترنت مایکروسافت)، به جای ارائه داده های ایستا به صفحات وب، می توانید داده ها را از پایگاه داده ای که متعلق به شماست بیرون بکشید. کاربران می توانند جستجو کنند و مشاهده داده های مختلف و همچنین به صورت پویا از سرور پایگاه داده برای جمع آوری داده ها از بازدیدکنندگان سایت شما استفاده می شود. سفارش، بازخورد، بحث و …

هر یک از اجزای فوق برنامه های نرم افزاری روی سرورهای موجود در محیط هاست می باشند. شما می توانید با هر یک از این موارد با نرم افزار خاصی که در رایانه خود استفاده می کنید تعامل داشته باشید. مهمترین آنها عبارتند از:

ویرایشگر وب سایت / صفحه

امروزه بسیاری از وب سرورها امکان ویرایش قسمت های وب را از طریق HTTP (پروتکل انتقال فایل) بر اساس فناوری Microsoft FrontPage می دهند. این ویرایشگرهای تخصصی به شما این امکان را می دهند که وب سایت خود را یکپارچه مشاهده کنید. درست مثل اینکه از مرورگر وب استفاده می کنید و مستقیماً صفحات را ویرایش می کنید. ویرایش به این ترتیب آنها از تکنیک WYSWIG (آنچه می بینید همان چیزی است که به دست می آورید) استفاده می کنند. اکثر محیط های میزبانی از آن پشتیبانی می کنند و اگر از آن استفاده می کنید، مطمئن شوید که در دسترس است. یک نکته: مطمئن شوید که میزبان وب ارائه دهنده آن واقعاً این فناوری را درک می کند، این منطقه اصلی است که بسیاری از هک ها و نقض های امنیتی در آن اتفاق می افتد.

مشتری ایمیل

اگر از اینترنت استفاده می کنید. ممکن است قبلاً از یک سرویس ایمیل برای ارسال و دریافت ایمیل خود استفاده کنید. رایج ترین آنها Outlook Express، Eudora و سرویس گیرندگان ایمیل مبتنی بر وب مانند Hotmail هستند.

به آن امتیاز دهید

اجزای اصلی میزبانی وب چیست؟ اولین بار است که در نوین هستم. ظاهر شد.