منو سایت

ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP)

ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP): ارائه دهنده دسترسی به اینترنت (ISP) یک سازمان (معمولاً یک تجارت) است که به شبکه رایانه ای اینترنت متصل می شود. کلمه انگلیسی به نام ISP. ارائه دهنده خدمات اینترنتی (ISP) یا ارائه دهنده خدمات اینترنتی (IAP). بسیاری از شرکت های مخابراتی نیز ISP هستند. با ترکیدن حباب اینترنت در اوایل دهه 2000، بسیاری از ISPها ورشکست شدند یا مجبور شدند برای بقای خود را تطبیق دهند (سازماندهی مجدد، ادغام، اکتساب). با آخرین اخبار همراه باشید.

تجهیزات و فنی (تامین کننده)

تجهیزات ISP یک یا چند شبکه مستقل را تشکیل می دهند. (همچنین به عنوان مستقل از سیستم نیز شناخته می شود.) و کنترل کاملی بر معماری، طراحی و سازماندهی اتصالات خود دارند.

اتصال اینترنت به ISP

درست مانند مشترکین که از طریق یک ارائه دهنده دسترسی به اینترنت متصل می شوند. یک ISP تجهیزات خود را به یک (یا چند) ارائه دهنده متصل می کند که دسترسی به تمام شبکه های دیگر را در اینترنت فراهم می کند. در این مورد، یک پیشنهاد از حمل و نقل صحبت می کند. چنین ارتباطی هنوز هم پیچیده تر است. زیرا روترها اپراتورها و اتصالات را مبادله می کنند تا دستگاه های دیگر به آنها دسترسی داشته باشند. علاوه بر این، چنین پیشنهادی معمولاً بر اساس جریان مبادله انجام می شود.

ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP)

منظره

اپراتورهایی که محل حضور همسایگان خود را دارند. آنها معمولاً ترجیح می دهند جریان مستقیم خود را بدون عبور از اپراتور حمل و نقل خود مبادله کنند. این رویکرد دو مزیت دارد:

این باعث کاهش هزینه آن می شود. (این گونه مبادلات هزینه ای در بر ندارند) و عملکرد بهبود می یابد. (صرافی ها مسیر کوتاه تری را طی می کنند). بعد از آن دیگر کجای بحث همتاسازی است. به این نقطه تبادل ترافیک (نقطه تقاطع) می گویند. این مبادله اغلب منحصر به فرد است. اما جایی که تبادل بین دو ISP نامطلوب است. یا یک اپراتور مجروح شده باشد، ممکن است غرامت داده شود.

سطح اپراتورها

برخی از عملگرها به عنوان عملگرهای سطح 1 شناخته می شوند. آنها دسترسی به تمام شبکه های اینترنتی را بدون غرامت مالی فراهم می کنند. بنابراین، قراردادهای مبادله بین هر یک از آنها و تمام شبکه های متصل به اینترنت به طور مستقیم یا غیرمستقیم از طریق ترانزیت به یکی از این اپراتورها متصل می شوند. یا قراردادی برای تبادل ترافیک پیشنهاد دهید.

این اپراتورها به طور کلی تعدادی محدودیت برای اپراتورهایی که مایل به مذاکره در مورد توافق برای تبادل ترافیک هستند، اعمال می کنند. در واقع، چنین اپراتور – مشتری بالقوه ای که ترانزیت را ترجیح می دهد – به یک رقیب تبدیل می شود. اپراتورهای سطح 3 خدمات حمل و نقل ارائه نمی دهند. اپراتورهای دیگر سطح 2 نامیده می شوند: بر اساس عرضه حمل و نقل (یا حداقل توافق نامه برای تبادل ترافیک) و در ازای آن طیف وسیع تری از حمل و نقل را ارائه می دهند.

با تکنولوژی ارتباط برقرار کنید

دسترسی های مختلفی امکان پذیر است، به عنوان مثال، مدولاسیون دسترسی PSTN (شبکه تلفن سوئیچ شده) مبتنی بر مدولاسیون (مودم) است که اطلاعات دیجیتالی باینری را در خطوط انتقال مخابرات راه دور (جفت مس، ماهواره، فیبر نوری) به یک نام مستعار سیگنال آنالوگ تبدیل می کند. تبدیل می کند به. ،

به آن امتیاز دهید

پست ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) اولین پست در نوین است. ظاهر شد.