منو سایت

انواع مختلف کنترل پنل پلسک

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
انواع مختلف کنترل پنل پلسک

سیستم کنترل پنل پلسک: کنترل پنل مهم دیگری که توسط بسیاری از طراحان وب، مدیران وب و توسعه دهندگان وب در سراسر جهان استفاده می شود، کنترل پنل پلسک است. اگرچه کنترل پنل cPanel برترین کنترل پنل در جهان است، پلسک به ویژه در اروپا محبوبیت زیادی به دست آورده است. با آخرین اخبار همراه باشید.

انواع مختلف کنترل پنل پلسک

آخرین نسخه کنترل پنل پلسک، نسخه ای پایدار، بسیار امن و قابل اعتماد است که می تواند برای سیستم عامل های لینوکس و همچنین یونیکس استفاده شود. در مورد پلسک، می توان از همان کنترل پنل برای چندین سیستم عامل استفاده کرد. این بخاطر این است که؛ پلسک نسخه های مختلفی با تغییرات جزئی برای سیستم عامل های لینوکس و ویندوز دارد.

مانند پنل، پلسک ویژگی های مفید و جذاب مختلفی مانند نام های دامنه و زیر دامنه های مختلف، حساب های ایمیل، آپلود و دانلود آسان فایل و بسیاری ویژگی های هیجان انگیز دیگر را ارائه می دهد. یک کاربر به راحتی می تواند با استفاده از Plesk یک حساب وب ایجاد کند. Plesk همچنین به ایجاد، ویرایش و اصلاح پایگاه داده های SQL یا MYSQL بسیار موثر کمک می کند.

سیستم مدیریت پلسک

پلسک در مدیریت وب سایت، چه میزبانی، چه در یک سرور میزبانی خصوصی و چه در یک محیط میزبانی اختصاصی کارآمد است. کارشناسان معتقدند این کنترل پنل بیشتر برای محیط های هاست اختصاصی مناسب است. کنترل پنل پلسک همچنین می تواند در محیط هاست مبتنی بر ویندوز بسیار کارآمد استفاده شود. در واقع پلسک در محیط های میزبانی مبتنی بر ویندوز نسبت به هر کنترل پنل دیگری برای ویندوز، ثبات و قابلیت اطمینان بیشتری را ارائه می دهد.

ویژگی های پلسک

Plesk می تواند ابزاری عالی برای خودکارسازی بسیاری از کارهای مرتبط باشد. البته می توان از آن برای کارهای روزمره مانند مدیریت وب نیز استفاده کرد

 • نظارت بر پهنای باند
 • وظایف اداری وب سایت های دولتی
 • به راحتی دامنه و ساب دامنه ایجاد کنید
 • دامنه انتقال
 • توابع مدیریت ایمن ssl
 • مدیریت مهاجرت
 • نصب برنامه های تحت وب
 • مدیریت سیستم ایمیل
 • گروه های ایمیل، مدیریت سرور
 • مدیریت به روز رسانی خودکار
 • و…

اجزای خودکار و عملکردهای پاسخ خودکار. پلسک یک ابزار مدیریت وب سایت عالی است و به طور ویژه برای مدیریت حرفه ای وب سایت مانند برنامه های تجارت الکترونیک، مدیریت چت و انجمن طراحی شده است. از این رو، Plesk توسط حرفه ای ها نسبت به همتای محبوب خود، cPanel ترجیح داده می شود.

تمامی این امکانات ارائه شده توسط cPanel و Plesk بسیار مفید هستند و در صورت استفاده حرفه ای می توانید وب سایت خود را محبوب و مکان بهتری برای بازدیدکنندگان وب سایت خود کنید. پلسک همچنین دارای چهار سطح ورودی کاربر است. آنها مدیر، مشتری، مالک دامنه و ایمیل کاربر هستند.

سطح کاربری مدیر برای ورود به سیستم سرور است.

این به کاربر سطح مدیر اجازه می دهد تا تعدادی از وظایف مهم از جمله مدیریت چندین سرور را انجام دهد. ورود به سیستم مشتری، ورود به سیستم سطح دوم است. مدیر به مشتری حق ایجاد دامنه را می دهد. لاگین سطح سوم، مالک دامنه، می‌تواند وظایفی را برای دامنه‌های جداگانه انجام دهد و ورود نهایی، کاربر ایمیل، کاربر را قادر می‌سازد تا وظایف مدیریت ایمیل از جمله مدیریت رمز عبور، تنظیمات آنتی ویروس و تنظیمات هرزنامه را انجام دهد. ،

تفاوت سی پنل و پلسک

ویژگی اصلی این است که پلسک برای هر دو سیستم عامل ویندوز و لینوکس قابل استفاده است. این یک ویژگی بسیار مفید برای وب مسترهایی است که از هر دوی این سیستم عامل ها استفاده می کنند. پلسک از کنترل پنل محبوب cPanel گرانتر است، عمدتاً به دلیل این ویژگی دوگانه.

با این حال، در مقایسه با Plesk، سی پنل به دلیل ویژگی های کاربر پسند بهتر موجود در سی پنل و همچنین عدم وجود محدودیت بر خلاف سایر کنترل پنل ها، همچنان محبوب ترین کنترل پنل است. cPanel یک ابزار وب قدرتمند و در عین حال آسان برای کنترل است که می تواند به وب سایت شما جلوه ای حرفه ای بدهد و به وب سایت و کسب و کار آنلاین شما کمک کند تا موفق شوند.

هر دو cPanel و Plesk بسیار محبوب هستند و در مقایسه با بسیاری از انواع کنترل پنل های دیگر برای مدیریت وب سایت دارای ویژگی های هیجان انگیز و پیشرفته بسیاری هستند. بنابراین، تصمیم بگیرید که کدام کنترل پنل برای استفاده شما مناسب تر است.

به آن امتیاز دهید

پلسک اولین بار در نوین است که توسط انواع کنترل پنل نوشته شده است. ظاهر شد.