منو سایت

انواع هاست ابری و ویژگی های خاص آن

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
انواع هاست ابری و ویژگی های خاص آن

با انواع جدید میزبان های ابری اکنون به خوبی توضیح داده شده و توسط بسیاری از کارشناسان فناوری اطلاعات به عنوان یک فناوری نوظهور در نظر گرفته شده است. که در آن داده ها، برنامه ها، فضای دیسک، حافظه و غیره در قالب خدمات ارائه شده از طریق اینترنت در اختیار کاربران قرار می گیرد. با این حال، برای بسیاری از سازمان‌های فناوری اطلاعات، موضوع چیست، چه زمانی و چگونه است؟ آیا مردم هنوز در مورد زمان مهاجرت به ابر سردرگم هستند؟ چگونه مهاجرت کنیم و علاوه بر این، چه نوع ابری را انتخاب کنیم؟

انواع رایج و قابل استفاده از هاست های ابری

به طور کلی 3 نوع میزبانی ابری وجود دارد:

1- میزبان ابر خصوصی

یک ابر خصوصی که به عنوان ابر داخلی نیز شناخته می‌شود، به منابع و برنامه‌های فناوری اطلاعات اجازه می‌دهد تا در اینترانت یک شرکت به اشتراک گذاشته شوند که برای کاربران آن سازمان قابل دسترسی باشد. این یک خوشه خصوصی برای کاربران فردی است که داده‌ها و برنامه‌های مختلف را به اشتراک می‌گذارند، معمولاً در پشت فایروال در یک محیط ابری خصوصی، با سازمان‌های خارجی یا بدون اشتراک‌گذاری منابع با سازمان‌های خارجی تنظیم می‌شوند. و بنابراین اجاره های متعدد ایجاد نمی شود. یک ابر خصوصی برای نیازهای سازمان فعلی بسیار خاص است و از اتصال خصوصی برای اتصال به تقریباً 100٪ فضای دیسک استفاده می کند که به نوبه خود امنیت زیادی را فراهم می کند.

انواع مختلف هاست ابری

۲- میزبانی ابر عمومی

ابر عمومی معمولاً به عنوان ابر خارجی شناخته می شود. که خدمات فناوری اطلاعات را به عنوان یک سرویس از طریق اینترنت، با کنترل اندک یا بدون کنترل بر زیرساخت فناوری که بر آن مبتنی است، ارائه می دهد. این امر پیچیدگی و زمان صرف شده برای آزمایش یا استقرار پروژه های جدید را کاهش می دهد. زیرا اکثر منابع رایج را می توان با سایر شرکت ها با اهداف مشابه به اشتراک گذاشت. بسیار جذاب است. برای بسیاری از مدیران IT ارزان است. و فناوری اطلاعات به عنوان یک سرویس حداکثر سود را از اشتراک منابع فراهم می کند.

3- هاست ابری هیبریدی

همانطور که از نام آن پیداست، ابر ترکیبی ترکیبی از ابرهای خصوصی و عمومی است. البته، مزایای هر دو سرویس را ارائه می دهد. این یک رویکرد یکپارچه است که نکات خوبی را از ابر خصوصی و برخی از ابر عمومی را به ارمغان می آورد. بر اساس نیازهای خرید سازمان بسیار قابل تنظیم است. قوانین و سیاست های ایمنی و زیرساخت های زیرزمینی نیز تطبیق داده شده است. در یک محیط ابری ترکیبی، فعالیت ها و وظایف بر اساس نیاز کاربران داخلی و خارجی تعیین می شود.

طبقه بندی های بیشتری برای میزبانی ابری وجود دارد. مانند ابر اجتماعی، ابر جریان، ابر موبایل و ابر فدرال. با این حال، همه آنها به طور مشابه مبتنی بر مفهوم مجازی سازی و تمرکز برنامه ها و زیرساخت ها بر روی سرورهای جداگانه و مدیریت از راه دور و توسعه گره های مختلف در ابر هستند. می توانید هر یک از انواع ابرهای ذکر شده را انتخاب کنید. اما فراموش نکنید که با انتخاب فروشنده مناسب و بهترین کت و شلوار متناسب با نیازهای تجاری خود، بیشترین گزینه ها را به دست آورید.

به آن امتیاز دهید

برای اولین بار در نوین انواع هاست ابری و ویژگی های منحصر به فرد آن نوشته شده است. ظاهر شد.