منو سایت

ایجاد پایگاه داده در پلسک + آموزش 100%

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ایجاد پایگاه داده در پلسک + آموزش 100%

آموزش راه اندازی و ایجاد دیتابیس و دیتابیس در کنترل پنل پلسک با نوین هاست: پلسک توانایی ایجاد پایگاه داده MySQL در هر دو سیستم عامل لینوکس و ویندوز را دارد. در صورت خرید الزامات اضافی همچنین می تواند با PostgreSQL و MSSQL Server برای ایجاد هر دو نوع پایگاه داده استفاده شود. PostgreSQL معمولاً فقط در لینوکس یافت می شود. و MSSQL فقط برای ویندوز میزبانی می شود.

کنترل پنل های پایگاه داده مبتنی بر وب شخص ثالث در پلسک تعبیه شده است. و پلسک به صورت خودکار شما را در یکی از موارد مربوطه ثبت می کند. وقتی می خواهید پایگاه داده را از جایی در اینترنت دانلود کنید که رایانه شما به آن دسترسی ندارد. در مورد پایگاه داده MySQL، PHPMyAdmin به شما اجازه می دهد تا هر پایگاه داده MySQL را مدیریت کنید. که می تواند در وب سایت میزبانی وب Plesk شما میزبانی شود. اگر روی پلتفرم ویندوز میزبانی می کنید. و از پایگاه داده مایکروسافت SQL استفاده می کنید. ASP.NET Enterprise Manager به شما اجازه می دهد. برای مشاهده و مدیریت هر پایگاه داده MSSQL که در زیر حساب شما میزبانی شده است، ارائه شده است.

 

ایجاد پایگاه داده در پلسک

در بیشتر موارد، شما از یک پایگاه داده به همراه یک صفحه وب پویا در وب سایت خود استفاده می کنید تا وب سایت شما بتواند با پایگاه داده ارتباط برقرار کند تا بتواند داده ها را نمایش دهد. همچنین آن را در پایگاه داده ذخیره کنید تا دوباره به راحتی به آن دسترسی پیدا کنید. پلسک همچنین به شما امکان ایجاد کاربر را می دهد. تا بتوانید به پایگاه داده ایجاد شده توسط اسکریپت هایی که در فضای وب خود ایجاد می کنید دسترسی داشته باشید. بدون این کاربران پایگاه داده، اسکریپت ها و برنامه های دیگری که می خواهید برای دسترسی به پایگاه داده یا پایگاه داده خود استفاده کنید. قابل استفاده نخواهد بود زیرا آنها نمی توانند به پایگاه داده دسترسی داشته باشند.

نحوه ایجاد پایگاه داده در پلسک

زیرا پلسک به شما این امکان را می دهد که چندین پایگاه داده در چندین پلتفرم پایگاه داده مختلف ایجاد کنید. امکان میزبانی برنامه های مختلف وب در چندین زبان برنامه نویسی سمت سرور، بنابراین برنامه هایی که می سازید می توانند به راحتی با پایگاه های داده ای که در وب سایت میزبانی اشتراک Plesk خود ساخته اید ارتباط برقرار کنند.

برای ایجاد یک پایگاه داده MySQL در پلسک، ابتدا باید به کنترل پنل میزبانی دامنه ای که می خواهید پایگاه داده MySQL جدید را ایجاد کنید، بروید. اگر نمی دانید چگونه به کنترل پنل میزبانی دامنه بروید، می خواهید یک پایگاه داده MySQL جدید ایجاد کنید. شما باید به این مقاله نگاهی بیندازید؛ در مقاله ذکر شده، آموزش های دیگر مرتبط با پلسک را نیز خواهید دید. این به شما کمک می کند تا وب سایت جدید خود را در وب سایت میزبانی وب Plesk خود به سایت خود بیاورید.

مقالات مهم

نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که توانایی ایجاد پایگاه های داده MSSQL یا PostgreSQL در نسخه های ویندوز و لینوکس پلسک به مجوز Plesk بستگی دارد که میزبان وب شما روی سرور مجازی میزبانی وب شما نصب کرده است. رایگان است. به عنوان مثال، خرید مجوز پلسک برای میزبان وب هزینه دارد. که به آنها و مشتریانشان امکان دسترسی به ویژگی های ایجاد و مدیریت پایگاه داده MSSQL را می دهد. و همچنین می توان آن را برای PostgreSQL اعمال کرد، اگرچه امروزه یک موتور پایگاه داده پرکاربرد نیست.

پایگاه داده sql من را در مدیریت مستقیم ایجاد کنید

همچنین برنامه های مدیریت شخص ثالث برای پایگاه های داده ایجاد شده در پلسک. بستگی به این دارد که هاست وب شما چه چیزی را روی سرورهای مجازی هاست شما نصب کرده باشد. یعنی اگر نمی خواهید از برنامه خاصی استفاده کنید. ممکن است مجبور شوید با سیستم های مدیریت پایگاه داده مبتنی بر دسکتاپ کار کنید و اینها نسبت به سیستم های مبتنی بر وب ویژگی های بیشتری دارند. این بدان معناست که کنترل بیشتری بر پایگاه داده خود خواهید داشت.

به آن امتیاز دهید

مقاله ایجاد پایگاه داده در پلسک + آموزش 100% اولین بار در نوین می باشد. ظاهر شد.