منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اینترنت اشیا چیست و چه کاربردهایی دارد؟

اینترنت اشیا چیست و چه کاربردهایی دارد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اینترنت اشیا چیست و چه کاربردهایی دارد؟

یکی از اصطلاحات کلیدی در حال حاضر “اینترنت اشیا” نام دارد. معمولاً به اختصار “iot” خوانده می شود. این اصطلاح در دهه 1990 توسط کوین اشتون، موسس مرکز شناسایی خودکار MIT، که بخشی از یک تیم تحقیقاتی بود که به بررسی نحوه تعامل مردم با اینترنت در زندگی روزمره می پرداخت، ابداع شد. تجزیه و تحلیل IoT چیست به شرح زیر است. چه کاری انجام می دهد و در آینده چه انتظاری می توانیم از آن داشته باشیم. با آخرین اخبار همراه باشید!

اینترنت اشیا

اینترنت اشیا یا IOT چیست؟

اینترنت چیزی بیش از یک شبکه کامپیوتری نیست. برخی از این رایانه ها توسط سرورهایی میزبانی می شوند که زیرساخت میزبانی را در اختیار دارند. برخی از این رایانه ها در خانه های میلیاردها کاربر اینترنت قرار دارند. کسانی که از رایانه شخصی خود برای بازدید از وب سایت های مورد علاقه خود استفاده می کنند. آنها از ویدیوهای گاه به گاه لذت می برند و با دوستان خود در فیس بوک چت می کنند.

حال تصور کنید همانطور که رایانه ها به اینترنت متصل هستند، دستگاه های روزمره نیز قادر به اتصال به اینترنت هستند.

برای مثال یخچال خود را در نظر بگیرید. شما سر کار هستید اما بچه ها در خانه هستند. آنها می خواهند قبل از رسیدن به خانه کوکاکولای شما را بنوشند. سفر خود را به محلی 7-11 انجام دهید تا بسته جدیدی را تحویل بگیرید. حال تصور کنید که یخچال شما به اینترنت متصل است. و به محض دریافت آخرین بطری، یک ایمیل دریافت می کنید. و به شما می گوید که ممکن است بخواهید ساعت ۷ تا ۱۱ به خانه بروید تا کیک را بگیرید.

این روش کارآمدتر خواهد بود.این اساساً مفهوم پشت اینترنت اشیا است. همه چیز به اینترنت متصل می شود که در صورت نیاز بازخورد و اطلاعات مربوطه را ارائه می دهد. در حال حاضر اینترنت اشیا در مراحل ابتدایی خود قرار دارد و بسیار فراتر از یک مفهوم واقعیت است. با این حال، این ایده به سرعت در حال پیشرفت است.

آیا نمونه های فعلی از اینترنت اشیا در عمل وجود دارد؟

در سال 2014، Google Nest، سازنده ای در پالو آلتو، کالیفرنیا، «ترموستات های یادگیری»، دوربین و هشدار دهنده دود، که هر کدام می توانند با یکدیگر و خارج از شبکه محدود خود ارتباط برقرار کنند.

ترموستات Nest Learning انواع سیستم های گرمایش و سرمایش (گاز، برق، نفت، خورشیدی و غیره) را مدیریت می کند. و آنها را وادار می کند تا برای بهینه سازی هزینه های گرمایش و سرمایش با یکدیگر همکاری کنند. Nest Cam با تلفن همراه شما به همین روش ارتباط برقرار می کند. به شما امکان می دهد وقتی در خانه هستید آنجا نباشید. علاوه بر این، هنگامی که سیگنال Nest دود یا CO2 را تشخیص می‌دهد، Nest Thermostat را خاموش می‌کند تا از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری کند. مزایای واضحی برای این نوع ارتباط وجود دارد.

آیا فقط روی خانه تاثیر می گذارد؟

حال تصور کنید که ماشین آلات صنعتی می توانند با یکدیگر صحبت کنند تا عملکرد را برای حداکثر بهره وری تنظیم کنند. یا سنسورهای آب و هوا می توانند قبل از وقوع طوفان، عملیات در فرودگاه ها را متوقف کنند.

تصور کنید اگر سنسورهای جاده و چراغ های راهنمایی به هم متصل باشند. قادر به تغییر مسیر ترافیک برای حداکثر بهره وری جاده بدون دخالت انسان. این پتانسیل اینترنت اشیا است، اما در حال حاضر، در مراحل اولیه است.

کدام بخش ها بیشتر تحت تاثیر اینترنت اشیا قرار خواهند گرفت؟

اینترنت اشیا بر هر جنبه ای از کسب و کار و زندگی روزمره تأثیر می گذارد، اما در جایی که اینترنت اشیا پتانسیل دارد، می توان فوراً آن را تشخیص داد. در بخش بهداشت و درمان است. در حال حاضر، با نظارت بر عادات روزانه کاربران – خوردن، خوابیدن، استراحت، ورزش و غیره – سیستم های اینترنت اشیا پیشنهادات زیادی را در مورد چگونگی بهبود سلامت شخصی ارائه می دهند. همچنین به پزشکان و کارکنان بهداشتی که هر گونه اطلاعاتی را در اختیار آنها قرار می دهند، بازخورد می دهد.

با توسعه اینترنت اشیا، پتانسیل فوق العاده ای برای مراقبت از مردم نیز خواهد داشت. تخیل هیچ حد و مرزی نمی شناسد، داشتن یک Fitbit که در صورت حمله قلبی با 911 تماس می گیرد، مفید خواهد بود!

پس این چه ارتباطی با خرید هاست دارد؟

اساساً رایانش ابری موضوعی است که اینترنت اشیا را به هم نزدیک می کند. برای اینکه بتوانید در تعطیلات در برمودا به اتاق خود دسترسی داشته باشید به اینترنت نیاز دارید. اگر شرکت شما در فضای ابری است، می توانید از اینترنت اشیا به عنوان یک پیشرفت، به خصوص در زمینه های ذخیره سازی ابری استفاده کنید. آن را دوست داشته باشید یا نخواهید، شما با آن مواجه خواهید شد، بنابراین اکنون وقت خود را برای آماده سازی صرف کنید.

پس چقدر گسترده خواهد شد؟

هر ارتباط بین دستگاه‌هایی که می‌توانید تصور کنید احتمالاً در 5 تا 10 سال آینده به واقعیت تبدیل خواهد شد. مفهوم فعلی خانه های هوشمند به محل کار و سپس به جهان منتقل می شود و ابر به رسانه ای تبدیل می شود که همه اینها را با هم همگام می کند. برای یک میزبان وب تحت پوشش ابر، شما در آستانه چیزی واقعا شگفت انگیز هستید. روز را تعطیل کنید!

به آن امتیاز دهید

مقاله اینترنت اشیا چیست و چه کاربردی دارد؟ اولین بار است که در نوین هستم. ظاهر شد.