منو سایت

باورهای معاصر در مورد Kubernetes

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
باورهای معاصر در مورد Kubernetes

بهتر است هر بحثی را در مورد Kubernetes با این مقاله شروع کنیم چرا اصلاً به Kubernetes نیاز داریم؟ کانتینرها برنامه‌ها را قابل حمل، سریع‌تر ساختن و کمتر به توسعه‌دهنده‌شان وابسته می‌کنند. از این رو در دنیای امروز نقش عمده ای در توسعه اپلیکیشن ها ایفا می کنند. ما به Kubernetes نیاز داریم، زیرا با کمک Kubernetes قادر خواهیم بود کانتینرها را کنترل کنیم. وقتی از ظروف با حجم زیاد استفاده می کنیم. ما به راهی برای پیکربندی خودکار، پارتیشن بندی و مدیریت کانتینرها نیاز داشتیم و Kubernetes این راه را ارائه می دهد. با آخرین اخبار همراه باشید.

باورهای معاصر در مورد Kubernetes

راه های دیگری برای تنظیم و کنترل ظروف در صنعت وجود دارد. اما Kubernetes یک روش عملی و استاندارد برای سازماندهی کانتینرها است. سال گذشته 69 درصد از سازمان‌هایی که توسط بنیاد ملی رایانش ابری (CNCF) مورد بررسی قرار گرفتند، این کار را انجام دادند. از Kubernetes برای مدیریت کانتینرها استفاده شد. Kubernetes اعتبار فنی را از Google دریافت می کند. کار خود را آغاز کرد و هزاران نفر برای ارتقای قابلیت ها، توسعه و امنیت آن مشارکت کردند.

چند نکته نقش برجسته تری در افزایش محبوبیت Kubernetes داشته است. کلیه شرکت هایی که خدمات سرور مجازی ارائه می دهند. آنها همچنین یک سرویس Kubernetes مدیریت شده را ارائه می دهند. در آخرین کنفرانس AWS Re:Invent، مدیران آمازون تاکید کردند که سرویس مدیریت شده Kubernetes آنها (AWS EKS) سریع ترین رشد را در میان سرویس هایی که تا به حال به بازار عرضه شده است، داشته است. هر ساله کنفرانس صنعتی Cubcon که توسط CNCF برگزار می شود، تعداد شرکت کنندگان را در مقایسه با دوره قبلی این کنفرانس که در آمریکای شمالی برگزار شده بود، دو برابر می کند. بیش از 8000 نفر شرکت کرده‌اند و توسط سایت‌های جمع‌آوری حرفه‌ای مانند Fact.com بررسی شده‌اند. و هزاران شرکت را خواهید دید که به دنبال کارشناسان Kubernetes هستند تا در تیم معماری IT خود استفاده کنند.

ادغام بازارها و صنایع تجاری نیز بعد دیگری به محبوبیت Kubernetes اضافه کرده است. درآمد 34 میلیارد دلاری اخیر IBM از Red Hat توجیه دیگری برای محبوبیت Kubernetes است. اکثر تحلیلگران صنعت توافق دارند که بخش قابل توجهی از این مبلغ متعلق به بازوی تجاری OpenShift یا Red Hat یعنی Kubernetes است. اخیراً گفته شده است که VMware موفق به خرید Heptio، یکی دیگر از محصولات محبوب Kubernetes شده است. 550 میلیون خرید کنید. مسلما این قیمت برای شرکتی که نتوانسته درآمد قابل توجهی داشته باشد کمی عجیب است.

باورهای غلط رایج در مورد Kubernetes

با وجود محبوبیت گسترده Kubernetes، هنوز هم تصورات نادرستی در مورد این پلتفرم وجود دارد. یکی از این باورهای غلط مربوط به نحوه کار با Kubernetes است. اکثر افرادی که از نرم افزار منبع باز استفاده می کنند. آنها یک دیدگاه DIY (آن را خودتان انجام دهید) دارند – آنها به استفاده از نرم افزار و دستکاری تمام اعداد و دور زدن همه متخصصان عادت دارند. بنابراین، مردم تصور می کنند که باید مستقیماً با Kubernetes کار کنند، که اغلب بهترین و صحیح ترین رویکرد نیست.

همانطور که Kubernetes به تسلط خود بر بازار ادامه می دهد، سازمان ها باید راهی برای استفاده از یک لایه رابط کاربری (UI) برای هماهنگ کننده های خود برای کنترل آسان تر و امنیت آسان تر سیستم های خود بیابند.

به عنوان مثال، ارائه پشتیبانی لازم برای دسترسی بالا (HA) و انعطاف پذیری معقول در Kubernetes یک کار پیچیده است. این زمینه ها دلیل خوبی برای استفاده از یک لایه مجازی سازی در بالای Kubernetes است. استفاده از این لایه عملکرد آن را ساده کرده و قدرت عملکرد آن را افزایش می دهد. معمولا گفته می شود که Kubernetes به یک لایه UI نیاز دارد. اما دوباره، Kubernetes به یک لایه UX نیز نیاز دارد.

Kubernetes خدمات ارائه شده توسط سرورهای مجازی را کنترل می کند. این لایه مجازی دسترسی به تنظیمات اولیه مانند تنظیمات بخش اصلی، تنظیمات سرور API و تنظیمات اطلاعات ذخیره شده برای بازیابی سیستم را فراهم می کند.

این در مورد لایه امنیتی نیز صدق می کند. به عنوان مثال، Kubernetes قدرت زیادی برای کنترل اجرای سیاست های حاکم بر شبکه دارد. اما طبیعتاً دسترسی به این قدرت ها در Kubernetes به معنای کار با یک فایل YAML است. وجود ابزارهایی در Kubernetes برای تجسم لایه شبکه، مانند کارهای انجام شده در پلتفرم Stockrocks، دسترسی شرکت ها و موسسات را به قدرت های فوق در Kubernetes آسان تر می کند، مشابه نحوه دسترسی گوگل به موتور Kubernetes. هواپیمای کنترل در Kubernetes آسان است.

امنیت kubernetes

Kubernetes قابلیت های امنیتی قدرتمندی را در زمینه مدیریت اسرار و اجرای سیاست های شبکه فراهم می کند. برای مدیریت اجرای سیاست های شبکه، می توانید از Kubernetes برای محدود کردن دسترسی هر سرویس به منابع موجود استفاده کنید. در نظر داشته باشید که فلسفه وجودی Kubernetes کمک به ساخت و توسعه برنامه های کاربردی است. به طور پیش‌فرض، Kubernetes به همه سرویس‌ها اجازه می‌دهد تا با سرویس‌های دیگر ارتباط برقرار کنند و همچنین خدمات کوچک و شکننده‌ای ایجاد کنند که بلوک‌های سازنده برنامه هستند. به طور پیش فرض، Kubernetes امکان ارتباط بین همه این سرویس ها را فراهم می کند.

از آنجا که توسعه دهندگان برنامه از Kubernetes استفاده می کنند، تیم امنیتی نیز باید از Kubernetes برای تعیین مرزهای محیط کار استفاده کند. بنابراین، با محدود کردن حالت های ارتباطی، وسعت ناحیه آسیب دیده در موقعیت های جمله ممکن کاهش می یابد. اصل اساسی امنیت حرکت به سمت ایجاد حداقل فرصت ها و فرصت هاست. به هر شخص یا هر خدمتی باید فقط در حدی که برای انجام خدمات و وظایفش ضروری است دسترسی داشته باشد و نه بیشتر. به دنبال یک کانتینر و پلت فرم امنیتی باشید که روند انتقال Kubernetes به کمترین امتیاز را تسهیل کند. پلتفرم باید اتصالات مجاز بین سرویس ها را مشخص کند. سیاست‌های شبکه جدید را شبیه‌سازی کنید و پیکربندی‌های جدید و به‌روز را پیشنهاد دهید تا حداقل امتیاز را در عین سخت‌تر کردن محیط شبکه فراهم کنید.

نوین هاست دوست جدید شماست

از آنجایی که Kubernetes همچنان بر بازار تسلط دارد، شرکت ها و موسسات باید راهی برای استفاده از لایه UI برای تسهیل قابلیت های Kubernetes مانند امنیت و مدیریت سیستم پیدا کنند. Kubernetes با وجود قابلیت های داخلی خود برای ایجاد امنیت، فضایی را که سیستم در معرض حملات قرار می گیرد را نیز افزایش می دهد. بنابراین شرکت ها و سازمان ها باید به دنبال پلتفرم باشند. که با پیوستن به Kubernetes می تواند دسترسی به اقدامات امنیتی را ساده کرده و فضای در معرض حمله را کاهش دهد.

باورهای عصر کنونی درباره کوبرنتس برای اولین بار در نوین نوشته شده است. ظاهر شد.