منو سایت

به دنیای پست ابری خوش آمدید!!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
به دنیای پست ابری خوش آمدید!!

اکنون کجا هستیم که «سرور مجازی» دیگر فقط یک سیستم نیست، بلکه نحوه طراحی و استقرار آن است. در ادامه بحث، به دنیای پست ابری خوش آمدید، منتظر میزبان های جدید باشید…

در طول ده سال گذشته، رقابت شدیدی بین مراکز ذخیره سازی داده در محل و سرورهای ابری وجود داشته است. اما اکنون مشخص شده است که سرور ابری برنده این رقابت است. شکی نیست که سیستم های ذخیره سازی داخلی سالهاست که مورد استفاده قرار گرفته اند. و در حال حاضر برنامه های کاربردی COBOL و رایانه های اصلی هنوز مورد استفاده قرار می گیرند. اما به تدریج مدل سرور مجازی و ارائه خدمات به مشتریان بر اساس تقاضا رواج بیشتری یافته و به عنوان یک روش رایج و رایج در تجارت مورد استفاده قرار می گیرد.

به دنیای پست ابری خوش آمدید

«رقابت ابری» در واقع نوعی انتخاب بین این دو سیستم است. از یک سو، سیستم های داخلی بسیار کنترل شده، هدفمند و بهینه شده با ابزارهای بسیاری برای مدیریت و کنترل فرآیندها وجود دارد. اما محصول ارزان‌تر و تخصصی‌تری ارائه می‌دهند و از طرفی خدمات سرور مجازی عمومی‌تر با امکانات کمتر برای حفظ اطلاعات و برقراری امنیت اطلاعات هستند. اما آنها فرآیندها و گزینه های استاندارد شده را با قیمت های معقول (و شاید ارزان) ارائه می دهند که شرکت ها را مجبور می کند. سعی کنید راه های غیر فنی برای متمایز کردن خود از یکدیگر پیدا کنید.

مفهوم «تبعیض از طریق فناوری» در دهه گذشته بسیار مهم بود. به همین دلیل، همه شرکت ها سیستم EPR خود را متفاوت راه اندازی می کنند. سرمایه گذاری با تلاش زیاد و مبالغ هنگفت در زمینه نوآوری های فنی در سیستم های تحلیلی و اجرایی.

حرکت به سمت استفاده از سرورهای مجازی بسیار بیشتر از مفهوم از دست دادن کنترل بر سیستم است. این به معنای تسلیم فناوری به عنوان یک سلاح مخفی است. این نشان داد که ایده برخورد با فناوری به عنوان یک “سلاح مخفی” یک ایده ساده انگارانه است. و نتیجه کلی ظهور بسیاری از سیستم ها بود که پیچیدگی کمتری نسبت به مزایای تجاری قابل توجه آنها داشتند.

اما این در حالی است که سرورهای ابری امکان استفاده از سیستم‌های ساده‌تر را برای شرکت‌ها فراهم کرده‌اند و فرصتی برای نوآوری سودآور برای آنها ایجاد کرده‌اند. دوران فناوری عمومی هنوز فرا نرسیده است. نمونه بارز این تغییر روزنامه تریبون است که فرصت نادری را برای استفاده از فناوری هایی که قبلاً استفاده نشده بود فراهم کرد. این تغییر و فرصت ایجاد شده در نهایت منجر به ترکیب جدیدی از جمله فناوری‌های سرور ابری (مانند SaaS) شد. فناوری هایی مشابه سرورهای ابری (در مراکز داده) و بخش کوچکی از فناوری های قدیمی تر. این ترکیب جدید واقعاً نمونه ای از دنیای پسا ابری را به ما نشان می دهد که اکنون در حال شکل گیری است.

ما نباید مدل قیمت‌گذاری ناهمزمان ابر را بر اساس تنها یک سیستم و روش کار، یعنی تقاضای مشتری، به خطر بیاندازیم. و مسائلی مانند پهنای باند و تأخیر هزینه های جدیدی ایجاد می کند. که اغلب به اندازه رویکرد قدیمی تجاری سازی بیش از حد و در نتیجه پیچیدگی بیش از حد زیرساخت ها، برنامه ها و داده ها غیرمنطقی و غیرقابل قبول است.

در عوض، آنچه در حال رخ دادن است، ظهور تعدادی از مفاهیم کلیدی است که کاربرد آنها به ترکیب صحیح عواملی مانند ارزش، پیچیدگی، پاسخگویی، انعطاف پذیری و مزیت استراتژیک بستگی دارد. بهتر است این مفهوم را اینگونه بیان کنیم: نحوه استفاده از سیستم هدف نیست. این یک ترفند است. این یکی از بزرگترین درس هایی است که ما در دنیای پسا ابری می آموزیم.

این مفاهیم کلیدی چیست؟

  • تغییر طرح:

فرقی نمی کند برنامه ای که استفاده می کنید مرورگر باشد یا موتور جستجو، باید بدانید که نیازهای کسب و کار به همراه دانش مورد نیاز دائما در حال تغییر هستند. پس مگر اینکه مجبور باشید. خودتان را متعهد به برند، قالب، ابزار یا سرور خاصی نکنید. کانتینرهایی مانند Docker تنها آخرین نمونه از این تغییر هستند و مطمئنا آخرین نمونه نخواهند بود.

یکی از مفاهیمی که در این دنیای جدید باید مراقب آن بود، مفهوم “داده های بزرگ” است که اساساً به معنای تبدیل داده ها به سبک ETL است. و در نتیجه استفاده از آنها در آینده محدود خواهد شد. محتوای داده اصلی حفظ می شود. متأسفانه امروزه مفهوم «داده بزرگ» مترادف با ذخیره داده در سرورهای ابری شده است. و این منجر به سردرگمی انتخاب بین مزایای محدود پردازش درخواستی و مزایای ذاتی حفظ محتوا برای استفاده‌های بالقوه چندگانه بر اساس تقاضا شده است. این یک سرور ابری نیست، این IT مربوط به دهه 1990 است.

  • بهینه سازی سیستم را به حداقل برسانید:

در عصر ERP (برنامه ریزی منابع)، فناوری اطلاعات به افراط و تفریط رفت و همه شیوه های مشکوک را مدون کرد. همانطور که کاربران متقاعد شدند، این تنها راه مطمئن برای انجام درست کار است. این الگو هنوز در برنامه های مهمی مانند CRM (مدیریت ارتباط با مشتری) و HRIS (سیستم اطلاعات منابع انسانی) استفاده می شود. از همین رو بسیاری از اقدامات دوران ERP منجر به ROI منفی (بازده سرمایه گذاری) شد. این اقدامات در چرخه‌ای از سیستم‌های غیرقابل دوام گرفتار شده بود که با متحمل شدن هزینه‌های عادی قابل رفع نبود.

حتی اگر کاربران شما این تمایزات و استثناها را مفید می دانند، بهتر است آنها را به حداقل برسانید، زیرا وجود آنها واقعاً برای شما سودی ندارد.

درست است که گاهی لازم است سیستم را تطبیق داد. اما به خاطر داشته باشید که گاهی اوقات، نه در همه موارد. پس بهتر است این کار را فقط زمانی انجام دهید که دلایل محکمی برای این کار دارید. زیرا استفاده از سیستم های ابری در مقیاس بزرگ برای سوددهی بیشتر ضروری است. در نتیجه این سیستم ها تمایل چندانی به بهینه سازی ندارند. و بیشتر به سمت یک پیکربندی مناسب برای چند اجاره متمایل شوید. و آنها یک راه جدید برای راه اندازی سیستم به شما ارائه می دهند. که شما همچنین می توانید در سیستم ساخته شده خود استفاده کنید.

  • سیستم را تا حد امکان ساده نگه دارید:

به حداقل رساندن سفارشی سازی به طور طبیعی سادگی سیستم را افزایش می دهد. سادگی به راحتی به دست نمی آید، اما مزایای آن به روش های مختلف به شما بازمی گردد، از جمله: پذیرش بیشتر توسط کاربران، پشتیبانی فنی بیشتر، سازگاری بیشتر با شرایط، و مهمتر از همه، رسیدن به نتایج مورد نظر. نیاز به استفاده از سرورهای مجازی در مقیاس وسیع و همچنین نیاز به ارائه خدمات مختلف توسط سرورهای ابری، این سیستم را بر آن داشته است که به سادگی طراحی و ابزارهای مورد استفاده توجه ویژه ای داشته باشد.

به دنیای پست ابری خوش آمدید!! این اولین بار در نوین است. ظاهر شد.