منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تاثیر سرورهای ابری بر توسعه خدمات مالی

تاثیر سرورهای ابری بر توسعه خدمات مالی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تاثیر سرورهای ابری بر توسعه خدمات مالی

تأثیر سرورهای ابری بر توسعه خدمات مالی نوآورانه است : دو تا از سنتی ترین صنایع دنیا خدمات خود را به سرورهای ابری تغییر داده اند. خدمات مالی و تولیدی از روش‌های دیجیتالی برای تغییر روش کسب و کار خود استفاده می‌کنند. برای اینکه بتوانیم به نیازهای جدید دنیایی که هر روز بیشتر و بیشتر تکنولوژیکی می شود پاسخ دهیم.

مهمترین تاثیر سرور ابری در توسعه خدمات مالی

این صنایع قدیمی اغلب نسبت به رقبای جدیدتر مانند رسانه ها، سرگرمی ها و علوم زیستی ریسک کمتری دارند. اما واقعیت این است که آنها راه های خلاقانه و موثری را نیز برای استفاده از رایانش ابری و بهره مندی از مزایای آن در تجارت پیدا کرده اند. همه شرکت ها برای حفظ موقعیت خود در دنیای تجارت و خدمات ساختمانی تلاش می کنند. آنها بازارهای بزرگ جهانی را تصرف می کنند و رقابت نزدیکی با رقبای قدیمی و تازه واردان دارند.

تاثیر سرورهای ابری بر توسعه خدمات مالی

بنابراین، هر دو صنعت یا باید در شیوه های تجاری خود تجدید نظر کنند و یا در معرض خطر عقب ماندن توسط سایر رقبا باشند. روش‌های مبتنی بر سرورهای ابری و سرورهای مجازی، غلبه بر چالش‌های ناشی از تحولات عظیم دیجیتال را آسان‌تر می‌کنند. سرورهای ابری یک تکرار غیرضروری در یک حوزه تقاضا هستند که مملو از مصرف کنندگانی است که هم با دنیای دیجیتال آشنا هستند و هم انتظار دارند از خدمات کارآمد و مشتری مدار بهره مند شوند. و مدام توسط رقبای جدیدتر و پیشرفته تر مورد حمله قرار می گیرد. بنابراین، جای تعجب نیست که هر دوی این صنایع پول بیشتری را برای سرورهای ابری خرج می کنند.

نگاهی دقیق تر به 1 میلیارد دلار هزینه شده در سرورهای ابری بین سال های 2018 و 2019. این نشان دهنده میزان هزینه شده برای خدمات مالی و ساختار کلی سرورهای ابری است. در مقایسه با فناوری های مشابه، افزایش قابل توجهی داشته است.

از زمان ایجاد این تغییر در خدمات و ساختار مالی، شرکت ها متوجه شده اند که سرورهای ابری مزایای زیادی دارند. و مجموعه ای از راه حل ها را برای پاسخگویی به نیازهای بازار جهانی مبتنی بر فناوری ارائه می دهد. با این حال، مسئله کلیدی مدیریت خوب سرورهای ابری با تمرکز بر نوآوری است: هزینه های کنترل نشده، خطرات امنیتی، و عدم تسلط کامل بر فرآیند و سیستم می تواند یک برنامه سرور ابری موفق را از بین ببرد.

در زیر دو نمونه از این موقعیت ها آورده شده است:

  • Cox Automotive برای دستیابی به مزایای توسعه اقتصادی به سرورهای ابری عمومی متکی است. سرورهای ابری عمومی یک شرکت را قادر می سازند تا با صرف مقدار محدودی پول، سرعت عملیات خود را افزایش داده و ایده های جدید را آزمایش کند. این شرکت با تجمیع مراکز داده و استفاده از AWS توانست تمرکز بیشتری روی محصولات، خدمات و مشتریان خود داشته باشد.
  • Intuit یک موتور قدرتمند مالی است، اما پیچیدگی های سرورهای ابری گسترش و موفقیت جهانی آن را متوقف نکرده است. این شرکت با کنترل و بهینه سازی خودکار هزینه های سرور ابری از فرآیندهای دستی که کار را دشوار می کند و خطر خطا را افزایش می دهد، جلوگیری می کند.

هر دو شرکت با مدیریت دقیق محیط های سرور ابری خود، راه های خلاقانه ای برای ایجاد مسئولیت پذیری و جلوگیری از افزایش هزینه ها پیدا کرده اند. در نتیجه، آنها به اهدافی دست یافته اند که در وهله اول بسیاری را به سمت محاسبات ابری سوق داد. اهدافی مانند: چابکی، خلاقیت، پیروزی در رقابت با دیگران…

دسترسی به خدمات در هر زمان و هر مکان

استفاده از فناوری سرور ابری به خدمات تولیدی و مالی این توانایی را می دهد که به نیاز «همیشه و همه جا دسترسی به خدمات» پاسخ مناسبی داده و انقلابی در سطح استفاده و مصرف ایجاد کند. این صنایع به طور فزاینده ای از سه بخش سرورهای ابری عمومی – کانتینرها، یادگیری ماشینی و بدون سرور استفاده می کنند.

هر یک از این سه قسمت دارای توانایی های منحصر به فردی برای ارتقاء به سطوح بالاتر یا سطوح نهایی سیستم هستند. به عنوان مثال، کانتینرها می توانند سربار را کاهش دهند در حالی که به سیستم انعطاف بیشتری می دهند (با استفاده از کانتینرها، توسعه دهندگان می توانند سریعتر از یک محیط به محیط دیگر حرکت کنند و به منابع کمتری نسبت به محیط های سنتی نیاز دارند). ،

کانتینرها را می توان تقریباً در هر محیطی، از دفاتر شعبه گرفته تا مراکز داده و سرورهای ابری عمومی، و در ماشین های مجازی تا محیط های فلزی خالی اجرا کرد. با استفاده از کانتینر، شرکت ها می توانند کار خود را تسریع بخشند، از نرم افزار به طور موثرتر و کارآمدتر استفاده کنند. و در مقیاسی بی سابقه و باورنکردنی عمل کنند.

این چابکی و توانایی ارتقاء روش ارائه برنامه ها باعث کاهش هزینه ها می شود. و در واقع نوعی سرمایه گذاری استراتژیک و بلند مدت است. در واقع وقتی هزینه های مالی هر دو شرکت را در یک سال گذشته بررسی می کنیم. ما متوجه شدیم که هر دو شرکت هزینه های پرداختی برای کانتینرها را حدود 37٪ افزایش داده اند.

کاهش هزینه

علاوه بر این، فناوری سرور ابری به این شرکت‌ها راهی برای دستیابی به بررسی کامل‌تر داده‌ها و به دست آوردن بینش عمیق‌تر در مورد اطلاعات (به عنوان مثال، تعاملات بیشتر بین تامین‌کنندگان و مصرف‌کنندگان) ارائه می‌دهد. که هر دو شرکت را قادر می سازد از روش های مقرون به صرفه تر و استراتژی های نوآورانه برای توسعه کار خود بهره مند شوند. شرکت های خدمات مالی تقریباً دو برابر هزینه های خود را برای بررسی و تجزیه و تحلیل اطلاعات افزایش داده اند – با بیشترین افزایش مربوط به مواردی مانند گزارش سریع تر و بررسی و تجزیه و تحلیل دقیق تر.

رایج ترین خدمات سرور ابری عبارتند از:

ذخیره و جستجوی اطلاعات و بررسی و تجزیه و تحلیل کلان داده ها. شرکت های تولیدی که می خواهند اطلاعاتی را از انبوه عصاره های بدست آمده از تجهیزات و ماشین آلات خود استخراج کنند. آنها عمدتا از تجزیه و تحلیل داده های بزرگ استفاده می کنند. استفاده از چنین امکاناتی که در بازار به عنوان خدمات مدیریت شده توسط ارائه دهندگان سرور ابری ارائه می شود. این به معنای کاهش هزینه های سربار و نگهداری برای سازمان است. زیرا در این صورت سازمان دیگر مسئولیتی در قبال عملکرد اپلیکیشن نخواهد داشت.

سرعت بالا

استراتژی های تجاری این شرکت نیز با سرعت عمل موجود در سرورهای ابری تسریع می شود. و امکان واکنش سریع به تغییرات و توسعه بازار را به تولیدکنندگان می دهد. باعث تسهیل عملکرد و در نتیجه افزایش کارایی این شرکت ها می شود. به این ترتیب شرکت‌های تولیدی می‌توانند سرعت خود را در پاسخ به خواسته‌های مشتریان حفظ کنند و این موضوع بدون کاهش کیفیت، منجر به کوتاه شدن چرخه تولید و کوتاه‌تر شدن زمان عرضه خدمات به بازار می‌شود. انجام داد

ثبات و ثبات بیشتر

جالب اینجاست که خدمات مالی به منظور دستیابی به ثبات بیشتر به سرورهای ابری منتقل شده است که هم دغدغه سهامداران و هم سرمایه گذاران و هم خواسته کارمندان شرکت بود. بنابراین استفاده از فناوری سرور ابری یک تکامل طبیعی در نظر گرفته می شود. شاید راه اصلی رایانش ابری برای ایجاد تغییر در این صنایع از طریق استفاده از فناوری بدون سرور باشد. بر اساس مطالعات انجام شده طی سال گذشته مبلغ پرداختی خدمات مالی و تولیدی برای فناوری بدون سرور تقریباً 3 برابر شده است.

این موضوع به ویژه ارزشمند است. چرا؟ توسعه. این بزرگترین مزیت فناوری بدون سرور است. که به شرکت توانایی برنامه ریزی برای رشد را می دهد. این فناوری بسیار پاسخگو بوده و شرکت را از سایر شرکت ها و موسسات متمایز می کند. برای خدمات مالی مانند بیمه و بانک، پیش بینی دقیق مصرف و پیامدهای عملی بسیار مفید است.

فناوری بدون سرور نیز بسیار سریع و جالب است

این فناوری با پشتیبانی از تغییرات اساسی و نوآوری های لحظه ای، پتانسیل ایجاد برنامه های کاربردی را دارد که می توانند خیلی سریع به بازار عمومی عرضه شوند. این تسهیلات برای آن دسته از خدمات مالی است که تنوع محصولات زیادی ندارند. نوعی رقابت بین شرکت های سازنده نرم افزارهای مالی در سرورهای ابری. رقبا نظرسنجی های پرداخت مربوط به سیستم های پرداخت دیجیتال بانکی و غیربانکی و غول های فناوری مانند گوگل، اپل و آمازون را ارائه می دهند.

برای سازمان های تولیدی، فناوری بدون سرور یک فناوری ایده آل برای تقویت محاسبات لبه و اینترنت اشیا در نظر گرفته می شود. امروزه حتی اگر یک سایت راه دور اتصال پایدار به شبکه نداشته باشد یا امکان زیرساخت قدرتمند وجود نداشته باشد، با استفاده از قابلیت‌های فناوری بدون سرور، می‌توان کارهای اساسی مانند وارد کردن اطلاعات، فعال‌سازی کد یا ارسال را انجام داد. پیامی برای کاربر جزئیات بیشتر در مقاله شرایط استفاده از سرور بدون سرور است.

رایانش ابری تکاملی جدید

در واقع، رایانش ابری تمام جنبه های مختلف صنایع را متحول کرده است. واضح است که استفاده از سرور ابری دیگر تنها یک تصمیم فناوری نیست، بلکه یک استراتژی تجاری است که سرعت، آگاهی و بینش را برای صاحبان آن فراهم می کند. سرورهای ابری یکی از راه‌های انجام بهتر تجارت در دنیای مدرن هستند.

مقاله تاثیر سرورهای ابری در توسعه خدمات مالی اولین بار در نوین می باشد. ظاهر شد.