منو سایت

تفاوت بین ASP و ISP قسمت 1

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تفاوت بین ASP و ISP قسمت 1

تفاوت بین ASP و ISP قسمت 1: در این مقاله، تفاوت بین یک Application Service Provider (ASP) و یک Internet Service Provider (ISP) را مورد بحث قرار خواهیم داد. با آخرین اخبار همراه باشید!

تفاوت بین asp و isp

Application Service Provider (ASP) چیست؟

یک ارائه دهنده خدمات برنامه (که معمولاً به عنوان ارائه دهنده خدمات برنامه یا ASP نیز نامیده می شود) یک شرکت میزبانی وب است. که نرم افزار وب و خدمات مرتبط با وب را از طریق شبکه با استفاده از اینترنت به مشتریان خود ارائه می دهد. ارائه دهنده خدمات نرم افزاری را می توان به عنوان ارائه دهنده خدمات نیز تعریف کرد. که یک برنامه کاربردی (مانند یک سیستم ERP) برای تبادل اطلاعات از طریق یک شبکه عمومی (مانند اینترنت) یا یک شبکه داده خصوصی ارائه می دهد.

ASP به طور کلی مدیریت می شود، از جمله پشتیبان گیری، نصب وصله ها و غیره. برخلاف سرویس میزبانی وب، بخشی از سرویس ASP سرویس (مانند پشتیبانی کاربر) برای برنامه است. در مورد نرم افزار، برای استفاده نیازی به اجاره آن از طریق شبکه داده نیست. با کمک خدمات ASP، شرکت ها می توانند کل مناطق اداری یا مراحل پردازش را برون سپاری کنند. و بنابراین آنها بر تجارت اصلی خود تمرکز می کنند.

بزرگترین مزیت این مدل (ASP) این است که می توانید با استفاده از پروتکل های استاندارد مانند HTTP به برنامه های خاص (مانند برنامه های صورتحساب پزشکی) دسترسی داشته باشید. مفهوم نرم افزار به عنوان یک سرویس جایگزینی برای ASP (2007) است. خدمات ASP معمولاً از طریق قرارداد خدمات ارائه می شود. این اجازه نمی دهد که ارائه دهنده مسئولیت موفقیت کار قرارداد را بر عهده بگیرد. امکان دیگر تنظیم قرارداد اجاره یا اجاره خاص است.

تاریخچه ASP

ASP را می توان شاخه ای از دفاتر خدمات دهه 1960 و 1970 در نظر گرفت. زیرا هدف اصلی آنها این است که مشتریان خود را قادر سازند تا در برون سپاری برنامه های کاربردی خاص تمرین کنند و بنابراین، آنها می توانند روی سایر مشاغل مهم تمرکز کنند. هدف این دفاتر انتقال مفهوم ابزارهای کامپیوتری بود.

مدل ASP: مزایا و معایب

نرم افزار کاربردی نصب شده بر روی فروشنده سیستم کامپیوتری ممکن است توسط کاربر از طریق یک مرورگر وب یا از طریق نرم افزار مشتری ارائه شده توسط فروشنده قابل دسترسی باشد. نرم افزار کلاینت می تواند با استفاده از یک API و/یا زبان ارتباطی، معمولاً بر اساس XML، با سرور ارتباط برقرار کند. این APIها همچنین می توانند توسط نرم افزارهای زیربنایی برای دسترسی به انواع خدمات یا داده ها استفاده شوند.

مزایای استفاده از ASP

برخی از مزایای این روش ASP عبارتند از:
 • مدل ASP امکان استقرار سریع در سراسر شرکت را فراهم می کند و در هزینه و زمان مرتبط با ساخت زیرساخت های فنی (سرورها، شبکه ها، نرم افزارهای پایه و غیره) صرفه جویی می کند.
 • مشکلات یکپارچه سازی معماری نرم افزار مشتری تا حدی حذف شده است. اغلب، ایجاد یک پل نرم افزاری و تبادل خودکار داده ها بین ASP و سیستم اطلاعات مشتری مورد نظر است.
 • مزایای دیگری را نیز می توان در نظر گرفت، اما در عوض، افت “نرم افزار” به طور کلی به عنوان ASP:

هزینه برنامه ها بین چندین مشتری توزیع می شود.

فروشنده تجربه استفاده از چندین مشتری را دارد و می تواند از برنامه ها بهره مند شود.

 

 • هزینه نرم افزار کاربردی بین مشتریان مختلف توزیع می شود.
 • فروشندگان می توانند از بیشترین تجربه در توسعه اپلیکیشن که کارکنان داخلی در آن مشارکت دارند، استفاده کنند.
 • سیستم های کلیدی اکنون در دسترس هستند و توسط پرسنل متخصص برای بهبود عملکرد استفاده می شود.
 • بهبود قابلیت اطمینان، در دسترس بودن، مقیاس پذیری و امنیت سیستم های کامپیوتری.
 • قرارداد سطح خدمات با یک ارائه دهنده، سطح معینی از خدمات را تضمین می کند.
 • دسترسی به کارشناسان فناوری و اختصاص داده شده به توسعه محصول.
 • هزینه کم فناوری اطلاعات – معمولاً هزینه ثابت ماهانه متحمل می شود.
 • توزیع مجدد تجهیزات و کارکنان فناوری اطلاعات برای تمرکز بر پروژه‌های فن‌آوری استراتژیک شرکت که بر نتیجه نهایی تأثیر می‌گذارد.

این برنامه بر روی کامپیوتر مشتری نصب نشده است. و بنابراین می توان از هر نقطه از جهان که از طریق مرورگر وب به اینترنت متصل است (اینترنت اکسپلورر، فایرفاکس یا سافاری) به آن دسترسی داشت.

به آن امتیاز دهید

اولین قسمت ارسال شده در مورد تفاوت ASP و ISP اولین بار در نوین است. ظاهر شد.