منو سایت

تمرین امنیت سایبری در سرورهای ابری

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تمرین امنیت سایبری در سرورهای ابری

امنیت سایبری در سرورهای ابری چگونه است؟ هر روز بیش از هر زمان دیگری روی اقدامات امنیت سایبری سرمایه گذاری می شود. بر اساس آخرین مطالعات انجام شده توسط Canalys در بازار جهانی.

شیوه‌های امنیت سایبری برای سرورهای ابری عمومی و سرورهای مجازی و ارائه‌های “به عنوان سرویس” آنها در سه ماهه اول سال 2019 افزایش یافت. میزان استفاده از این روش ها نسبت به سال قبل 46 درصد افزایش کلی داشته است.

این گروه از اقدامات امنیت سایبری 17.6 درصد از کل ارزش بازار امنیت سایبری را تشکیل می دهد. این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 13.8 درصد است. افزایش یافت. روش های امنیتی مربوط به لوازم و نمایندگی های مجازی نیز به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. و در یک سال به 18.2 درصد رسیده است.

تمرین امنیت سایبری در سرورهای ابری

توسعه بازار روش های امنیت سایبری

سخت افزار و نرم افزار امنیتی سنتی هنوز اکثریت بازار را در اختیار دارد و تقریباً 75 درصد از کل سهم بازار را در اختیار دارد. استفاده از این روش های نرم افزاری و سخت افزاری همچنان در حال رشد است. اما نرخ رشد آنها در حال حاضر کمتر است و به حدود 8٪ می رسد. این رشد نشان‌دهنده تغییر مداوم در استفاده از فناوری‌های امنیت سایبری است و سازمان‌های بیشتری می‌خواهند از داده‌ها و فایل‌های خود در سرورهای ابری عمومی و سرورهای مجازی محافظت کنند.

علاوه بر این، فروشندگان فناوری اطلاعات، کانال‌ها و راه‌هایی را برای شرکت‌های خریدار برای مقابله، خرید، مصرف و ارائه خدمات و همچنین تسهیل اقدامات امنیتی در محیط‌های فناوری اطلاعات که هر روز پیچیده‌تر می‌شوند، معرفی کرده‌اند. ارزش بازار جهانی امنیت سایبری در بخش حمل و نقل در سه ماه پایانی سال گذشته به 9.7 میلیارد دلار رسید. که نسبت به 8.5 میلیارد دلار در سه ماهه اول سال گذشته 14.2 درصد افزایش داشته است.

Canalys Inc

بر اساس ارزیابی Canalys، شواهدی مبنی بر کاهش میزان سرمایه گذاری بر روی امنیت سایبری در موسسات و شرکت های فناوری اطلاعات وجود ندارد. یکی از تحلیلگران ارشد این شرکت گفته است. : “صنعت عمل امنیت محیط سیاسی و کلان اقتصادی را ایمن می کند که هر روز چالش های جدیدتری را ایجاد می کند.”

آگاهی از هزینه نهایی روش های حفاظتی نامناسب در برابر فعالیت های غیرقانونی آنلاین نگرانی هایی را ایجاد کرده است. حملات گسترده اخیر بدافزارها منجر به پرداخت هزینه سنگین سازمان ها برای دسترسی مجدد به سیستم های حیاتی خود و داده های مرتبط با این سیستم ها شده است. تقویت راهکارهای امنیتی در دستگاه‌ها، زیرساخت‌ها، محیط و برنامه‌های کاربردی همچنان یکی از دغدغه‌های اصلی سازمان‌ها و مؤسسات محسوب می‌شود. افزایش آموزش کارکنان و همچنین وجود بیمه جامع در حوزه امنیت سایبری از جمله موارد مورد توجه سازمان ها و نهادها است.

با ظهور تهدیدات سایبری جدید در دنیای اینترنت، شاید استارت آپ های نرم افزار امنیتی بیشتری ایجاد شده باشند. و به این بازار نسبتا شلوغ اضافه می کنند. تمایز محصول تولید شده یک عامل مهم است. اما دادن حق انتخاب به مشتریان برای انتخاب روش مورد استفاده و همچنین انتخاب مجوز ساده تر نیز بسیار مهم و قابل توجه است.

اقدامات امنیت سایبری احتمالاً گسترش می یابد

یکی از چالش‌هایی که سازمان‌ها و مؤسسات در بخش‌های دولتی و خصوصی با آن مواجه هستند، این است که بتوانند با تغییرات و تنوع ریسک‌های سایبری آنلاین همگام شوند. برخی از سازمان ها یا مؤسسات به این دلیل فکر می کنند که آنقدر معروف یا بزرگ نیستند. آنها پس از حملات سایبری ایمن خواهند بود، اما هکرهای آنلاین سعی دارند از هر نقطه ضعفی در سیستم فناوری اطلاعات سوء استفاده کنند.

چنین دیدگاهی در مورد خطرات سایبری فرصتی را برای ذینفعان درگیر در سیستم های فناوری اطلاعات فراهم می کند. از آن برای گسترش توانایی های خود استفاده کنید. و راه‌حل‌های امنیتی عمومی‌تری را برای ارزیابی، عرضه، کاربرد، یکپارچه‌سازی و مدیریت روش‌ها و خدمات شرکت‌های مختلف و برای استفاده ترکیبی از روش‌های مختلف ارائه می‌کند.

تمرینات امنیت سایبری در سرورهای ابری برای اولین بار در نوین نوشته شده است. ظاهر شد.