منو سایت

خوشه بندی چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
خوشه بندی چیست؟

مفهوم خوشه بندی چیست؟ و چه فایده ای دارد؟ خوشه بندی تکنیکی است که برای بازیابی اطلاعات در دو سرور فیزیکی مختلف در صورت خرابی یکی از سرورهای فیزیکی استفاده می شود. سرور دوم در صورت خرابی مسئولیت سرور دوم را بر عهده می گیرد. شما 4 دامنه برای دامنه خود دارید. 2 سرور نام به سرور اصلی و 2 سرور نام به سرور دوم اشاره می کنند. وب سایت های شما با هر خاموش شدن سرور اصلی کند می شوند زیرا دامنه ها از سرور ثانویه با استفاده از 2 سرور دیگر حل می شوند. با آخرین اخبار همراه باشید…

خوشه بندی چیست؟

 

خوشه بندی به گروهی از بیش از دو سرور اشاره دارد که به عنوان گره نیز شناخته می شوند. گره ها به عنوان یک سرور مجازی خصوصی برای یک شبکه مجاز هستند. به طور پیش فرض، رکورد دامنه روی سرور ثانویه به سرور اصلی اشاره می کند. اما زمانی که سرور اصلی قطع است. اسکریپت نظارت سرور ثانویه رکورد دامنه را تغییر می دهد. و هنگامی که یک کلاینت به یک میزبان اختصاصی متصل می شود، به یک سرور ثانویه اشاره می کند. با آن به عنوان یک (بیش از یک) سرور رفتار می کند. هنگامی که هر یک از گره ها از کار بیفتد، مسئولیت توسط هر سرور دیگری در خوشه بر عهده می گیرد. در این حالت، کاربر نهایی چیزی در مورد شکست نمی داند.

مفهوم خوشه بندی چیست؟

خوشه بندی یک سیستم پشتیبانی 100% برای کاربرد نیست و نادیده گرفته ترین جنبه آن است. مزیت اصلی در خوشه بندی “عدم شکست” و “بازیابی 100%” است. مزیت اصلی خوشه بندی توانایی بازیابی از سخت افزار سرور و نرم افزار ناموفق است. خوشه بندی نمی تواند در مورد بلایای احتمالی، مانند قطع برق یا کار، کاری انجام دهد.

بسته به نحوه ذخیره داده ها و منابع، خوشه بندی به روش های مختلفی تعریف می شود. نوع اول به معماری اشتراکی معروف است. در این حالت خوشه بندی، هر گره/سرور کاملاً مستقل است. پس فقط یک بحث وجود دارد. با وجود سرورهای بسیار در سراسر جهان، هیچ سروری “استاد” نیست. Shared-Nothing به عنوان “Sharding Database” نیز شناخته می شود.

این را با معماری دیسک مشترک مقایسه کنید، جایی که تمام داده‌ها به صورت مرکزی ذخیره می‌شوند و سپس از طریق نمونه‌هایی که در سرورها یا گره‌های مختلف ذخیره می‌شوند، قابل دسترسی هستند. تمایز بین دو نوع اخیر در این است که در این تنظیمات، به جای محاسبات شبکه ای یا ذخیره سازی توزیع شده، داده ها همچنان به صورت مرکزی مدیریت می شوند. اما توسط یک سرور مجازی قدرتمند متشکل از چندین سرور که با هم کار می کنند کنترل می شود.

به آن امتیاز دهید

خوشه بندی چیست؟ این اتفاق برای اولین بار در نوین رخ می دهد. ظاهر شد.