منو سایت

دلایل تکیه بر سرورهای ابری

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
دلایل تکیه بر سرورهای ابری

چرا اکثر CIOها بر اساس تقاضای مشتری، محاسبات ابری را در صدر فهرست کارهای خود قرار می دهند؟ در زیر مهمترین دلایل برای تکیه بر سرورهای ابری آورده شده است…

CIOها بیش از هر زمان دیگری از یک استراتژی ابری اول استفاده می کنند. گزارش ها حاکی از آن است که استفاده از خدمات سرور مجازی در سال 2023 با 21.4 درصد افزایش از 153.5 میلیارد دلار در سال 2022 به 186.4 میلیارد دلار در سال 2023 خواهد رسید. بنابراین، چرا رهبران صنعت دیجیتال تا حد امکان خدمات را بر اساس درخواست مشتری انتخاب می کنند؟ سه CIO دلایل خود را برای اعتماد به سرورهای ابری توضیح می دهند.

مهمترین دلایلی که کسب و کارها به سرورهای ابری متکی هستند

1. استفاده از ویژگی های خارجی باعث کارایی در امنیت ساختمان می شود

با رویکردی مشترک، گیدئون کی، مسئول CIO در یک شرکت شبکه اروپایی، می‌گوید هدف شرکت او ایجاد و ارائه خدمات دیجیتال برای مشتریانی است که چنین امکاناتی را می‌خواهند. کی معتقد است که سرورهای ابری نقش اصلی را در اجرای این رویکرد ایفا می کنند. او می گوید: برای پذیرش سرورهای مجازی استراتژی خاصی دارم و آن استراتژی این است که این سرور را به عنوان پیش فرض قرار دهم. هر فرصتی که داریم یا هر نرم افزاری که استفاده می کنیم، آیا می توانیم این سرور را به عنوان یک سرویس داشته باشیم؟ اگر امکان ارائه خدمات مبتنی بر سرورهای ابری و با سرورهای ابری وجود داشته باشد، این کار را انجام خواهیم داد.

دلایل تکیه بر سرورهای ابری

همیشه شرایطی وجود خواهد داشت که امکان استفاده از سرور ابری وجود ندارد و همیشه دلایلی برای عدم امکان استفاده از این سرور وجود دارد و ما باید توانایی داخلی خود را برای غلبه بر این موقعیت ها و شرایط حفظ کنیم. شرکت ما با حفظ قدرت و توان داخلی، از شرکتی که علاقه چندانی به سرور ابری نداشت، به شرکتی تبدیل شده است که از سرور ابری به عنوان سرور پیش فرض و اصلی خود استفاده می کند.

به گفته Ke، استراتژی Cloud-first (استفاده از سرورهای ابری به عنوان اولین انتخاب) به طیف وسیعی از برنامه‌ها، پلتفرم‌ها و زیرساخت‌ها نیز تعمیم داده شده است. آنها معتقدند عدم استفاده از تخصص همکاران ما در سرورهای ابری خارج از شرکت قابل قبول نیست. هیچ سازمان یا شرکت تجاری نمی تواند به اندازه شرکت های بزرگی مانند آمازون، مایکروسافت و گوگل برای محافظت از زیرساخت های خود هزینه کند.

مشکلات مدیریت اطلاعات

ممکن است مشتریانی وجود داشته باشند که اجازه انتقال اطلاعات خود را به سرورهای ابری ندهند و در نتیجه در چنین شرایطی نتوانیم مطابق درخواست مشتری عمل کنیم. در هر صورت، ما قصد داریم تا حد امکان از سرورهای ابری به عنوان اولین انتخاب خود استفاده کنیم. و رویکرد ما استفاده از چندین سرور ابری است که می توانیم از چندین ارائه دهنده خدمات استفاده کنیم.

به گفته کی، در حال حاضر سرور ابری برای استفاده در همه شرایط و موقعیت ها مناسب نیست. به گفته وی، هنوز دست های مختلفی در کار است. و شرکت های مختلف قابلیت های متفاوتی دارند. برخی در ارائه برخی خدمات بهتر عمل می کنند و به همین دلیل می خواهیم با رویکرد استفاده از چندین سرور ابری از قابلیت های شرکت های مختلف استفاده کنیم. بنابراین، ما تمام برنامه های خود را به یک سرور منتقل نمی کنیم. ما در این زمینه تعصب کورکورانه نخواهیم داشت. ما از شرکت های مختلفی در سطوح SaaS، IaaS و PaaS استفاده می کنیم. به نظر ما بهترین استراتژی در این مقطع زمانی استفاده از خدمات شرکتی است که در آن زمینه برای هر سطح قوی است.

2. استفاده از خدمات یک شرکت برای تمامی سطوح منجر به افزایش عملکرد می شود

کریس اشورث، که مدیر ارشد اجرایی یک شرکت آلمانی است. کمتر از یک سال از انتقال خدمات این شرکت به آمازون می گذرد. او یکی از طرفداران سرسخت ارائه خدمات بر اساس درخواست مشتری است. او معتقد است که “یک سرور ابری آنقدر مفید است که حتی لازم نیست به استفاده از آن فکر کنید.” در 10 سال گذشته، تنها چند شرکت بوده اند که از سرورهای ابری استفاده نمی کنند. و آنها مرکز داده خود را دارند که یا به دلیل ارتباط با سازمان های دولتی یا به دلیل حساسیت شدید اطلاعات است.

اشورث با وضعیتی روبرو می شود که در آن چهار یا پنج ارائه دهنده اصلی مرکز داده، کل بازار سرورهای ابری را کنترل می کنند. زمانی که این شرکت برای اولین بار با سرور ابری مواجه شد. گروه های مختلف با توجه به امکانات مختلف ارائه شده توسط این سرور مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند. اشورث می گوید: ما یک شرکت آلمانی هستیم و با انتقال خدمات و اطلاعات خود به سرورهای ابری ریسک بزرگی را متحمل شده ایم.

صحبت از تقسیم خطرات بالقوه و اجرای سرورهای ابری در چندین پلت فرم وجود دارد. با این حال، دسترسی به زیرساخت مبتنی بر مصرف تنها مزیت استفاده از سرور ابری نیست – بسیاری از خدمات جالب دیگر نیز در سرور ابری ارائه می‌شوند. اگر فقط نیمی از اطلاعات خود را با آمازون ذخیره می کنید، نباید انتظار داشته باشید که بتوانید از همه ویژگی ها و خدمات آمازون استفاده کنید.

آنها گفتند:

اشورث می گوید: “تصمیم برای انتقال تمام اطلاعات شرکت به سرورهای آمازون یک لحظه مهم برای شرکت بود. در واقع، شما باید هر از چند گاهی به شرکت خدماتی خود اعتماد کنید. این تصمیم تاکنون نتیجه داده است و آمازون توانسته خدمات عالی ارائه دهد. شرکت ما توانسته است در لحظات حساس و نقاط بالای کار استقامت کند.”

همچنین هزینه میزبانی و استفاده از سرورهای ابری نسبت به ذخیره اطلاعات در سیستم های داخلی شرکت کمتر بود. البته نیاز به برگزاری دوره های آموزشی بود و این امکان وجود داشت. سر و کار داشتن با حجم زیادی از امکانات و خدمات در زمان های مختلف. علاوه بر این، ما یک شریک پیدا کردیم که به ما کمک کند آمازون و خدمات آن را به طور مستقیم درک کنیم. اما این شریک کار خود را به درستی انجام نداد و در نهایت با تلاش خودمان کار با سرور ابری را یاد گرفتیم. ما هم در همان مسیری رفتیم که قبلاً افراد دیگر رفته بودند. همچنین کم کم به تکیه بر سرورهای ابری عادت کردیم.

3. انتقال به سرورهای ابری به کنترل رشد IT سایه کمک می کند

فیل آرمسترانگ، که مدیر اجرایی یک شرکت مالی بزرگ است، می گوید که شرکت او چندین سال پیش شروع به ارائه خدمات بر اساس تقاضا به مشتریان کرده است. و اکنون ارتباط قوی و مستقر با سرورهای ابری دارد. با این حال، او معتقد است که مسیر دسترسی به سرورهای ابری مداری بوده است.

آرمسترانگ می گوید: “ما قبل از اینکه کاملا آماده باشیم این مسیر را طی کردیم. مشتریان ما کارت های اعتباری خود را صرف خرید سرورهای ابری کردند که از نظر مدیریت، امنیت و زیرساخت قابل قبول نبودند. و این نگرانی کلی را برای مدیران ارشد فناوری ایجاد کرد که قدرت خرید به طور فزاینده ای به سمت واحدهای IT سرازیر می شود.

او می گوید، ما باید خیلی سریع راه حلی پیدا می کردیم. بنابراین، ما از مدل طبقه‌بندی شورای مدیریت کسب‌وکار فناوری (TBM) استفاده کردیم تا بفهمیم منابع مالی شرکت برای کدام فناوری‌ها بهتر هزینه می‌شود. با این کار، ما توانستیم برنامه هایی را که باید به سرورهای ابری منتقل شوند، آگاهانه انتخاب کنیم.

آنها گفتند:

“ما در شرکت خود از TBM و چک لیست سرور ابری استفاده کرده ایم. برای تعیین کارایی برنامه هایی که باید با توجه به نیاز شرکت به لیست خدمات مبتنی بر درخواست منتقل شوند. با این رویکرد، شرکت می تواند هزینه ای را که برای استفاده از امکانات سرور ابری پرداخت می شود، کمیت کند. از آنجایی که بسیاری از مدیران میانی شرکت به ارائه خدمات بر اساس تقاضا بدون توجه به هزینه فکر می کنند. دانستن میزان هزینه ها همیشه می تواند بسیار مهم و مهم باشد.

این روزها تبلیغات کاذب زیادی وجود دارد که سعی می کند این ذهنیت را در ذهن شنونده ایجاد کند که چون سرورهای ابری ارزان هستند. همه سرویس ها و برنامه ها باید به این سرور منتقل شوند. در حالی که تنها تعداد کمی از برنامه ها و عملکردها وجود دارند که به طور کلی برای ارائه در یک سرور ابری مناسب هستند.

آرمسترانگ معتقد است:

سرور ابری پایان راه نیست، بلکه تنها مجموعه ای از امکانات و خدمات است، در صورتی که به درستی و بر اساس نیاز شرکت انتخاب شود. آنها به کارکنان شرکت کمک خواهند کرد تا به اهداف تعیین شده شرکت برسند. اما مواردی نیز وجود دارد که استفاده از سرورهای ابری درست نیست و باید برنامه ها را در همان جایی که هستند رها کنید. یعنی آنها را در سیستم داخلی شرکت نگه دارید.

این مقاله اولین مقاله در نوین در مورد دلایل تکیه بر سرورهای ابری است. ظاهر شد.