منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • راهنمای انتخاب سیستم عامل برای سرورهای اختصاصی

راهنمای انتخاب سیستم عامل برای سرورهای اختصاصی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
راهنمای انتخاب سیستم عامل برای سرورهای اختصاصی

انتخاب سیستم عامل برای سرور اختصاصی: انتقال از یک محیط میزبانی یا سرور مجازی به یک سرور اختصاصی گام بزرگی برای شما و وب سایت شماست. ارائه حافظه، پهنای باند و فضای ذخیره سازی افزایش یافته یک سرور اختصاصی برای رسیدگی به هر چیزی که به آن پرتاب می کنید، از سطوح بالای ترافیک گرفته تا ذخیره سازی فایل ها و دانلودهای سنگین. D

انتقال به یک سرور اختصاصی با مسئولیت اضافی انتخاب از بین چندین گزینه در سرور جدید شما از جمله سیستم عامل، نسخه پشتیبان، نوع ذخیره سازی و نظارت بر سرور همراه است. همه اینها می تواند طاقت فرسا باشد. مخصوصاً برای کسانی که قبلاً استفاده از سرورها را تجربه نکرده‌اند یا با دانش محدودی از هاست محبوب و سخت‌افزارهای مرتبط استفاده می‌کنند.

انتخاب سیستم عامل برای سرور اختصاصی

یکی از مهمترین مراحل در خرید سرور مجازی این است که تصمیم بگیرید کدام سیستم عامل برای نیازهای وب سایت، کسب و کار یا برنامه آنلاین شما مناسب است. اگر یک تیم فناوری اطلاعات دارید که حضور آنلاین شما را مدیریت می کند. شاید ارزش انتخاب یک سیستم عامل را داشته باشد. کسانی که تجربه کار با آنها را دارند یا قبلا از آنها در تجارت شما استفاده کرده اند. برای کسانی که خودشان یک وب سایت دارند. و کمی دانش در مورد اینکه کدام سیستم عامل ممکن است بهترین انتخاب باشد. زیر مجموعه ای از اطلاعات موجود در مورد سرورهای اختصاصی را ارائه می دهد.

سیستم عامل سرور اختصاصی

در میان محصولات سرور اختصاصی، انواع سیستم عامل موجود است. و انتخاب یکی برای سرور یا سرور مجازی خود باید بر اساس تعدادی از عوامل از جمله سهولت استفاده، دانش قبلی و مشخصات باشد. که برای وب سایت یا برنامه وب شما مناسب تر است. عامل دیگری که مطرح می شود این است که آیا می خواهید سرور ویندوز یا لینوکس را اجرا کنید. محدودیتی برای تعداد سیستم عامل هایی که می توانید انتخاب کنید وجود دارد، بسته به ترجیح شما و تاثیری که روی شما می گذارد، هزینه کل سرور در زیر طراحی شده است. تا سعی کنم برخی از سیستم عامل های موجود را به شما معرفی کنم و به شما در پیدا کردن آن کمک کنم.

دبیان

دبیان

دبیان یکی از محبوب ترین سیستم عامل های مبتنی بر لینوکس برای رایانه های شخصی و سرورهای شبکه است. که منبع باز است و تحت مجوز عمومی عمومی گنو منتشر شده است. دبیان به عنوان یک توزیع قدرتمند، قابل اعتماد و پایدار لینوکس دیده می شود. که از ویژگی های مهم برای سیستم عامل سرور اختصاصی هستند.

اوبونتو

اوبونتو

اوبونتو یکی دیگر از سیستم عامل های بسیار محبوب لینوکس است. و در مقایسه با بسیاری دیگر، این یکی بسیار جدید است. این یکی از بزرگترین مزایای استفاده از اوبونتو است. که به طور کلی استفاده از آن بسیار ساده تر از برخی از جایگزین های لینوکس است. و اغلب به عنوان یکی از محبوب ترین سیستم عامل های کاربر طبقه بندی می شود. اوبونتو رایگان است. برای دانلود و استفاده به عنوان یک برنامه منبع باز در دسترس است و به طور منظم به مدل Ubuntu در حال به روز رسانی می شود.

سنتوس

سنتوس

CentOs یا Community Enterprise OS یک توزیع اجتماعی قدرتمند مبتنی بر RHEL (Red Hat Enterprise Linux) است. مانند اکثر سیستم عامل های لینوکس دیگر، CentOS به صورت رایگان تحت مجوز منبع باز در دسترس است. هدف CentOS ارائه یک توزیع لینوکس سازمانی با پشتیبانی جامعه است که عملکردی و پایدار باشد. و برای کسانی که می خواهند از یک سیستم عامل قدرتمند و محبوب لینوکس استفاده کنند گزینه خوبی است.

باز بودن

استفاده باز

openSUSE یکی دیگر از گزینه های خوب برای کسانی است که می خواهند یک سیستم عامل قدرتمند و پایدار لینوکس را روی سرورهای اختصاصی خود نصب کنند. مانند بقیه، openSUSE برای دانلود و استفاده رایگان تحت مجوز منبع باز در دسترس است. و توسعه جامعه راهنمایی است که به طور مرتب به روز و منتشر می شود.

سرور ویندوز

سرور ویندوز

مایکروسافت طیف گسترده ای از سیستم عامل های مبتنی بر ویندوز را برای استفاده به عنوان سیستم عامل سرور با قابلیت ها و قدرت مشابهی که در سیستم عامل های اصلی آنها یافت می شود ارائه می دهد. برخی از این موارد عبارتند از Windows Server 2008، Windows Server 2012 و Windows Essentials Virtual Server که همگی به صورت تجاری در دسترس هستند. برای کسانی که با سرورها و سیستم عامل ها آشنایی ندارند، استفاده از سیستم مبتنی بر ویندوز ممکن است گزینه خوبی باشد. زیرا می تواند با آن آشنا باشد و پشتیبانی مستقیم در دسترس است.

آخرین گزینه

با گزینه های بسیار زیاد، می توانید زمان بسیار کمی را صرف انتخاب سیستم عامل سرور اختصاصی مناسب برای استفاده خود کنید. تا تصمیم بگیرید چه چیزی برای شما بهترین است. شاید ارزش آن را داشته باشد که قبل از صحبت با میزبان سی پنل خود از وب سایت های این سیستم عامل ها دیدن کنید و اطلاعات بیشتری در مورد هر یک از آنها کسب کنید تا از کارکنان آموزش دیده آنها اطلاعات دریافت کنید. چیزی که ممکن است بر تصمیم شما تأثیر بگذارد. این یک واقعیت است که اکثر سیستم عامل های لینوکس رایگان هستند. در حالی که سیستم عامل ویندوز برای استفاده و نگهداری نیاز به هزینه مجوز دارد. بنابراین اگر می خواهید مقداری پول خرج کنید. این ممکن است یک عامل تعیین کننده بیشتر از آنچه شما نیاز دارید باشد.

به آن امتیاز دهید

نوشتن راهنمای انتخاب سیستم عامل برای سرور اختصاصی برای اولین بار در نوین هاست است. ظاهر شد.