منو سایت

راهنمای مبتدی برای میزبانی وب

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
راهنمای مبتدی برای میزبانی وب

راهنمای مبتدیان برای میزبانی وب با یک هاست جدید: اولین چیزی که هر کسی که وارد دامنه هاست می شود متوجه می شود این است که گزینه های زیادی برای خرید وجود دارد. هاست اشتراکی، هاست سی پنل، هاست وردپرس، هاست لینوکس و هاست جوملا انواع آن هستند. کدام یک برای شما مناسب است؟

ما تصمیم گرفتیم انواع هاستینگ را توضیح دهیم تا مسیر درست و آنچه برای شما مناسب است را به شما نشان دهیم. با آخرین اخبار همراه باشید!

راهنمای مبتدی برای میزبانی وب

راهنمای مبتدیان برای انتخاب میزبانی وب مناسب

هاست اشتراکی

راهنمای مبتدی برای میزبانی وب

هاست اشتراکی یکی از رایج ترین انواع ارائه شده در بازار است. این معمولاً یک حساب میزبانی ساده و یکپارچه در یک سرور مجازی است که بسته به منابع موجود، ممکن است چند صد همسایه با حساب های میزبانی خود در همان سرور داشته باشید. این حساب ها معمولا از پلتفرم cPanel استفاده می کنند. cPanel به راحتی نرم افزار کنترل پنل پیشرو در حال حاضر است که اکثر شرکت های میزبانی وب ارائه می کنند تا به شما امکان کنترل/استفاده از خدمات خود را بدهد.

منفعت:

بسیار مقرون به صرفه، نصب سریع، کاملاً مدیریت شده (نیازی به نگرانی در مورد پیکربندی یا نگهداری سرور نیست).

صدمه:

کنترل / سفارشی سازی محدود، منابع با چند صد وب سایت دیگر به اشتراک گذاشته می شود (مشکلات بالقوه عملکرد و به طور کلی حداقل گزینه ها).

مناسب برای:

کسب و کار کوچک، کسب و کار جدید، وبلاگ شخصی.

 

هاست اختصاصی

راهنمای مبتدی برای میزبانی وب

هاست اختصاصی در اصل همان هاست است، با این تفاوت که شما فقط یک حساب دارید، چندین حساب میزبانی دارید. شما معمولاً به یک کنترل پنل اضافی دسترسی پیدا می کنید که به شما امکان می دهد تمام حساب های میزبانی خود را مدیریت کنید.

به طور معمول، این کنترل پنل “WHM” نامیده می شود. ورود به WHM به شما این امکان را می‌دهد تا حساب‌های میزبانی cPanel را ایجاد، ویرایش و خاتمه دهید، در کنار بسیاری از کارهای دیگر. به طور کلی، به طور کلی به شما محدودیتی مانند 100 گیگابایت فضای دیسک کل داده می شود. پس از آن می توانید این 100 گیگابایت را با توجه به تمام اکانت های هاست خود مشاهده کنید.

منفعت:

مقرون به صرفه، راه اندازی سریع، کاملاً مدیریت شده (نیازی به نگرانی در مورد پیکربندی یا نگهداری سرور نیست).

صدمه:

کنترل/سفارشی سازی بسیار محدود، منابع احتمالاً در یک سرور مشترک با بسیاری از فروشندگان دیگر به اشتراک گذاشته می شود (مشکلات بالقوه عملکرد و به طور کلی حداقل گزینه ها).

مناسب برای:

طراحان وب آزاد، شرکت های میزبانی وب کوچک، هر کسی که به دنبال راه اندازی 5-10 وب سایت یا بیشتر است.

سرور مجازی – VPS

راهنمای مبتدی برای میزبانی وب

سرور مجازی یا VPS مرحله بعدی از محیط میزبانی وب است. در حالی که شما هنوز یک سرور فیزیکی را با بسیاری از افراد دیگر به اشتراک می گذارید، این سرور بسیار شلوغ تر از میزبانی وب اشتراکی است. شما همچنین منابعی دارید که کاملاً برای شما رزرو شده است، بنابراین عملکرد همسایگان شما تحت تأثیر قرار نخواهد گرفت. میزبانی وب VPS از نظر سرعت و قدرت میزبانی اشتراکی است.

میزبانی وب VPS به طور کلی می تواند به دو یا سه زیر مجموعه تقسیم شود: مدیریت نشده، مدیریت شده و کاملاً مدیریت شده. شرکت های میزبانی مختلف سطوح مختلفی از مدیریت را برای میزبانی وب VPS ارائه می دهند، اگرچه مدیریت کمتری شامل ارزان ترین قیمت است.

با این حال، این وظایف مدیریتی هنوز باید انجام شوند، بنابراین بستگی به سطح دانش و مهارت شما دارد که آیا می توانید خودتان را مدیریت کنید و پول خرج نکنید یا اینکه مدیریت شرکت در شرکت هاستینگ بهتر است و آرامش یعنی سرور شما به خوبی نگهداری و ایمن (با هزینه اضافی).

منفعت:

بهبود سرعت و عملکرد زیاد نسبت به هاست اشتراکی، کنترل بیشتر بر روی محیط میزبانی. توانایی شخصی سازی محیط میزبانی بسیار خاص برای نیازهای شما. همسایگان کمتری در سرور فیزیکی یکسان وجود دارد.

صدمه:

میزبانی VPS می تواند در سطح دانش مورد نیاز یا با هزینه ماهانه (اگر خدمات مدیریت شده را انتخاب کنید) هنگام استفاده از میزبانی وب اشتراکی ارائه شود.

 

سرور اختصاصی

راهنمای مبتدی برای میزبانی وب

یک سرور اختصاصی به این معنی است که شما یک سرور فیزیکی کامل خواهید داشت – نه یک همسایه کامل (اگرچه برخی از شرکت ها به شما اجازه می دهند 25٪، 50٪، 75٪ از سرور را برای خرج کردن انتخاب کنید، اما شما 1-2 همسایه دارید، بنابراین اینطور نیست.” آن را به یک سرویس اختصاصی واقعی تبدیل کنید).

یک سرور اختصاصی به طور کلی بسیار مقیاس پذیر است، بنابراین می توانید منابع مورد نیاز خود را اضافه کنید. شما می توانید چند صد وب سایت یا وب سایت های بسیار بزرگ/مشغله را روی یک سرور اختصاصی میزبانی کنید.

این نوع میزبانی برای شرکت‌های بزرگ و پرمشغله با هزاران بازدیدکننده روزانه از وب‌سایت‌هایشان یا آژانس‌هایی که مالک یا مدیریت چند صد وب‌سایت برای دیگران هستند، مناسب‌تر است.

منفعت:

نهایت سرعت و قدرت. در صورت نیاز به فضای دیسک یا حافظه بیشتر و غیره، مقیاس پذیر است.

صدمه:

میزبانی سرور اختصاصی می تواند در سطح تخصص مورد نیاز یا هزینه ماهانه افزایش یابد (اگر خدمات مدیریت شده را انتخاب کنید).

نوین هاست راهنمای مبتدیان برای میزبانی وب اشتراکی با پلن های مختلف ارائه می دهد. برنامه های هاست اشتراکی منابع بیشتری (مانند فضای ذخیره سازی و حافظه) برای مدیریت وب سایت های بزرگتر یا بیشتر فراهم می کند. هم اکنون هاست اشتراکی را سفارش دهید!

شمردن

به آن امتیاز دهید

راهنمای مبتدی میزبانی وب اولین بار در نوین نوشته شده است. ظاهر شد.