منو سایت

رایانش ابری چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
رایانش ابری چیست؟

رایانش ابری راهی برای ارائه خدمات فناوری اطلاعات است (این) که در آن منابع مورد نظر به جای تعامل مستقیم با سرور مجازی فراهم شده است. آنها با استفاده از برنامه ها و ابزارهای موجود در وب و از طریق اینترنت به دست می آیند. فضای ذخیره سازی ابری این امکان را فراهم کرده است که به جای ذخیره کردن فایل ها در یک هارد کامپیوتر یا حافظه خارجی، آنها را ذخیره کنید پایگاه داده جداگانه ذخیره کنید. تا زمانی که هر وسیله الکترونیکی به اینترنت دسترسی داشته باشد. او همچنین به اطلاعات و برنامه های نرم افزاری دسترسی خواهد داشت و می تواند آن نرم افزار را اجرا کند.

رایانش ابری چیست؟

این سیستم را محاسبات ابری می نامند زیرا اطلاعات در «ابر» قابل دسترسی است و نیازی به حضور کاربر در شرکت یا مکان خاصی برای دسترسی به آنها نیست. این سیستم به کارمندان اجازه می دهد تا از راه دور (خارج از شرکت) به کار خود ادامه دهند. در شرکت هایی که از سیستم های “ابر” استفاده می کنند، کاربران می توانند فایل ها و برنامه ها را در سرورهای جداگانه ذخیره کرده و سپس از طریق اینترنت به آنها دسترسی داشته باشند. به تمامی اطلاعات دسترسی دارد.

تجزیه و تحلیل و بررسی رایانش ابری

رایانش ابری اساساً مفهوم حذف بار سنگین تراکم و پردازش داده ها از رایانه شما و انتقال این بار سنگین به مجموعه ای از رایانه های بزرگ در جایی دورتر، در فضای مجازی است. اینترنت مانند یک “ابر” عمل می کند و شگفت انگیز است که شما می توانید در هر نقطه از جهان باشید. با اتصال به اینترنت می توانید از طریق دستگاه خود به برنامه ها، اطلاعات و فایل های کاری خود دسترسی داشته باشید.

بر اساس تحقیقات، تخمین زده می شود که تا سال 2020 ارزش بازار رایانش ابری به 191 میلیارد دلار برسد.

انواع مختلف رایانش ابری

رایانش ابری یک فناوری جداگانه مانند ریزتراشه یا تلفن همراه نیست. بلکه سیستمی است که عمدتاً شامل سه نوع خدمات است:

ارائه زیرساخت به عنوان خدمات (IAAS) ارائه نرم افزار به عنوان خدمات (مادر شوهر). و ارائه پلت فرم به عنوان یک سرویس (نزدیک) ، انتظار می رود که مادر شوهر و IaaS سریعترین رشد به ترتیب است. بررسی محاسبات ابری

ارائه نرم افزار به عنوان خدمات (مادر شوهر)

مادر شوهر سرویسی است که در آن مشترک مجاز است از یک برنامه نرم افزاری استفاده کند. به طور معمول، این مجوزها با پرداخت هزینه اشتراک یا هزینه در زمان درخواست به مشتری اعطا می شود. بر اساس گزارش هایی که نشان می دهد تا پایان سال 2018، حدود 59 درصد از خدمات رایانش ابری مادر شوهر اتفاق خواهد افتاد. این بازار با رشد سریع خود می تواند فرصت بسیار خوبی برای سرمایه گذاری باشد.

ارائه زیرساخت به عنوان خدمات (IAAS)

ارائه زیرساخت به عنوان یک سرویس شامل ارائه هر نوع زیرساخت، از سیستم عامل گرفته تا سرورهای مجازی، سرورهای ابری و ذخیره سازی، به عنوان بخشی از یک سرویس درخواستی با استفاده از اتصال است. IP به این ترتیب مشتریان دیگر نیازی به خرید سرور مجازی یا نرم افزار ندارند و می توانند این منابع را از طریق درخواست از منابع خارج از شرکت به دست آورند. بررسی محاسبات ابری

رایانش ابری چیست؟ این اتفاق برای اولین بار در نوین رخ می دهد. ظاهر شد.