منو سایت

ساخت وب سایت پویا + روش های راه اندازی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ساخت وب سایت پویا + روش های راه اندازی

ایجاد یک وب سایت پویا با هاست جدید: همانطور که وب سایت شما گسترش می یابد، ممکن است لازم باشد هر بار که می خواهید یک صفحه HTML ایستا ایجاد کنید، محتوای بیشتری به وب سایت خود اضافه کنید. به روز رسانی صفحات موجود با پیوند به محتوای جدید نیز ضروری است. اگر فکر می کنید که وب سایت شما با استفاده از صفحات استاتیک نگهداری می شود. شاید در نظر گرفتن ایجاد یک وب سایت جدید که کارآمدتر و موثرتر باشد. و نحوه مدیریت آن بسیار مهم است. ساخت یک وب سایت پویا می تواند پیچیده باشد. به خصوص اگر این اولین بار است که از زبان برنامه نویسی غیر از HTML یا CSS استفاده می کنید.

این به این دلیل است که برای ساخت یک وب سایت پویا باید بتوانید از زبان برنامه نویسی سمت سرور استفاده کنید. و در تمام موارد دانش سیستم پایگاه داده مربوطه مورد نیاز است. اگر میزبانی وب پویا جدید خود را در بسته میزبانی وب خود قرار دهید. شما باید مطمئن شوید که بسته میزبانی شما قادر به پشتیبانی از زبان برنامه نویسی و سیستم پایگاه داده ای است که انتخاب می کنید. که بر اساس آن وب سایت خود را پایه گذاری کنید؛ عوامل زیادی وجود دارد. که می تواند بر عملکرد وب سایت شما در بسته های میزبانی مانند زبان برنامه نویسی مورد استفاده و سیستم عامل بسته میزبانی وب روی آن تأثیر بگذارد.

یک وب سایت پویا بسازید

برای ایجاد اولین وب سایت پویا، باید کد اسکریپتی را که می خواهید وب سایت خود را بر اساس آن ایجاد کنید، در نظر بگیرید. اگرچه تا به حال احتمالاً به استفاده از HTML و CSS برای وب سایت خود عادت کرده اید. اینها فقط زبان های برنامه نویسی سمت کلاینت هستند، به این معنی که نمی توانند هیچ کد سمت سرور را اجرا کنند.

برای طراحی یک وب سایت پویا، باید زبان برنامه نویسی سمت سرور را یاد بگیرید. که قابلیت ارتباط با پایگاه داده را دارد. مطمئن شوید که وب سایت شما واقعا پویا است. و این بدان معنی است که تمام داده ها در یک مکان مرکزی ذخیره می شوند. اگر از قبل می دانید که چگونه از یک زبان برنامه نویسی سرور خاص استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که سیستم پایگاه داده مناسب را برای نیازهای خود انتخاب کنید.

زبان برنامه نویسی سمت سرور

اگر از قبل زبان برنامه نویسی سمت سرور را نمی دانید. ممکن است یک یا چند مورد از موارد زیر را یاد بگیرید:

  • PHP –

این یک زبان برنامه نویسی متن باز است که یکی از محبوب ترین زبان های جهان است. و می توان آن را همراه با سرور پایگاه داده MySQL استفاده کرد. به شما امکان می دهد یک وب سایت پویا بسازید – یادگیری PHP آسان است، منبع باز است و دارای یک جامعه توسعه دهنده فعال است که اگر در یادگیری مشکل دارید به شما کمک کند.

  • کلاسیک asp

اگرچه در حال حاضر یک زبان مشترک است. اما هنوز هم توسط بسیاری از وب سایت های موجود استفاده می شود. کسانی که اسکریپت هایی دارند که از آن استفاده می کنند یا اگر فقط می خواهید از یک نقطه پایه شروع کنید. لازم به ذکر است که کلاسیک ASP بسیار ساده تر از ASP.NET است

  • asp.net

این به روزترین زبان برنامه نویسی مایکروسافت است و توسط بسیاری از توسعه دهندگان وب استفاده می شود. که قبلاً از asp کلاسیک برای نیازهای خود استفاده می کنند. لازم به ذکر است که ASP.NET بسیار قدرتمندتر از ASP کلاسیک است. و بنابراین یادگیری برخی از آنها ممکن است سخت باشد، اگرچه هنوز با ASP کلاسیک مانند Microsoft Access و پایگاه داده Microsoft SQL Server همگام هستند.

انتخاب گسترده ای از زبان های برنامه نویسی وجود دارد که می توانید آنها را یاد بگیرید. از یک طرف، می توانید یک زبان منبع باز مانند PHP را به امید پشتیبانی از چندین وب سایت و جوامع توسعه دهنده انتخاب کنید. یا، از طرف دیگر، می توانید از یک زبان تجاری مستقل مانند ASP.NET استفاده کنید. همه زبان های اسکریپت ساختار و نحو خاص خود را دارند. این بدان معناست که ایده خوبی است که همه آنها را امتحان کنید تا بتوانید خودتان بفهمید که کدام یک برای نیازهای شما بهترین است.

انتخاب پایگاه داده

هنگامی که کد اسکریپت را می دانید که می خواهید وب سایت پویا جدید خود را بر اساس آن قرار دهید. شما باید یک سیستم پایگاه داده را انتخاب کنید که در آن تمام اطلاعات مربوط به وب سایت شما از جمله جزئیات پیکربندی و محتوا ذخیره می شود، سیستم پایگاه داده ای که برای وب سایت خود انتخاب می کنید به شدت به زبان برنامه نویسی انتخاب شده و باز هم مزایا و معایب خاص هر سیستم پایگاه داده بستگی دارد. که برای نیازهای شما وارد عمل می شوند. پایگاه های داده مختص پلتفرم هستند.

انواع سیستم های پایگاه داده

سیستم های پایگاه داده اصلی که در حال حاضر توسط اکثر ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب ارائه می شود عبارتند از:

  • خروجی پایین

این توسط ارائه دهندگان میزبانی وب ویندوز و لینوکس ارائه می شود. زیرا یک سرور پایگاه داده مخصوص پلتفرم نیست. – عمدتاً در ارتباط با زبان برنامه نویسی PHP در محیط های میزبانی وب لینوکس استفاده می شود. اگرچه می‌توان آن را با وب‌سایت‌های کلاسیک ASP و ASP.NET در چارچوب یک محیط میزبانی وب ویندوز استفاده کرد، اما اگر تصمیم به استفاده از این تنظیمات داشته باشید، ممکن است وب‌سایت خود را بسیار قابل اعتماد بدانید.

  • مایکروسافت SQL Server

این سرور پایگاه داده پرچمدار مایکروسافت است و فقط در یک محیط میزبانی وب ویندوز قابل استفاده است. این به دلیل این واقعیت است که محصول مایکروسافت است. – می توان از آن در ارتباط با ASP کلاسیک و آخرین نسخه ASP.NET استفاده کرد. با این حال، پشتیبانی آن از کلاسیک ASP ممکن است در نسخه های بعدی حذف شود، زیرا کلاسیک ASP اکنون یک زبان برنامه نویسی تا حد زیادی فراموش شده است.

  • دسترسی مایکروسافت

این برای هر دو MySQL Server و Microsoft SQL Server کاملاً متفاوت است. هنگامی که به عنوان یک سیستم پایگاه داده دسکتاپ طبقه بندی می شود، به این معنی است که به عنوان یک فایل در سرور فراخوانی می شود تا به عنوان یک سرویس. – می تواند مایکروسافت اکسس باشد. هم با ASP.NET کلاسیک استفاده می شود و هم برای وب سایت های کوچک و متوسط ​​که نیازی به استفاده از سرور پایگاه داده مبتنی بر SQL ندارند مناسب است.

هدف اصلی پایگاه داده برای وب سایت پویا شما به عنوان مکانی است که تمام اطلاعات مربوط به وب سایت شما در آن ذخیره می شود، به این معنی که هر صفحه ای که ایجاد می کنید به محتوا و اطلاعات ذخیره شده در پایگاه داده شما دسترسی دارد.

هنگامی که از زبان برنامه نویسی و سیستم پایگاه داده ای که می خواهید برای وب سایت پویا جدید خود استفاده کنید مطمئن شدید، باید به وب سایت خود نگاهی بیندازید و ببینید که چگونه از نظر صفحات و ویژگی ها کار می کند. ساختار آن چگونه است؟ اگرچه ممکن است قبلاً وب سایت خود را طراحی کرده باشید، به عنوان مثال قبلاً از یک سایت مبتنی بر HTML ایستا استفاده کرده باشید، همچنان باید ویژگی هایی را که می خواهید در وب سایت های پویا جدید خود تنظیم کنید.

ویژگی های اضافی

افزودن ویژگی های اضافی به وب سایت پویا شما می تواند بازدیدکنندگان بیشتری را جذب کند. و شاید بازدیدکنندگانی که مهاجرت می کنند. وقت بیشتری بگذارید یا به دلایل دیگری به آنها بازگردید. اگر وب سایت خود را دوباره راه اندازی کنید. شما باید از آن نهایت استفاده را ببرید. و از این به عنوان فرصتی برای احیای وب سایت خود استفاده کنید.

در نتیجه، با ساختن اولین وب سایت پویا خود می توانید چیزهای زیادی یاد بگیرید. زیرا می توانید برخی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی را یاد بگیرید که در آینده مفید خواهند بود. اگر مجبور به بازسازی هر وب سایت هستید. اما شما همچنین باید از این به عنوان فرصتی برای گسترش وب سایت خود با افزودن ویژگی های جدید مانند وبلاگ ها یا انجمن ها استفاده کنید. بنابراین بازدیدکنندگان شما می توانند با یکدیگر همکاری کنند.

به آن امتیاز دهید

این مقاله اولین مقاله در مورد ایجاد یک وب سایت پویا + روش های راه اندازی است. ظاهر شد.