منو سایت

شبکه خصوصی مجازی – VPN قسمت اول

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
شبکه خصوصی مجازی - VPN قسمت اول

شبکه خصوصی مجازی چیست؟ در شبکه های کامپیوتری و مخابراتی، VPN (شبکه خصوصی مجازی که به اختصار VPN نامیده می شود) به عنوان پسوند یک شبکه LAN دیده می شود. و از منطق امنیتی که می تواند در داخل شبکه محلی رخ دهد محافظت می کند. در واقع از فناوری به نام «تونل زنی» برای اتصال شبکه های محلی استفاده می کند. دو نوع زیرساخت مشترک وجود دارد: زیرساخت عمومی مانند اینترنت و همچنین در قالب یک اپراتور اختصاصی برای ارائه خدمات VPN به شرکت ها. در زیرساخت اینترنت و IP، فناوری «تونل زنی» توسعه یافته است.

شبکه خصوصی مجازی - VPN قسمت اول

شبکه خصوصی مجازی یا VPN

یک مصالحه خوب استفاده از اینترنت به عنوان یک رسانه انتقال با استفاده از پروتکل “تونل زنی” است. یعنی کپسوله کردن داده های ارسال شده به صورت رمزگذاری شده. این نام برای شناسایی VPN ها و شبکه های مصنوعی ایجاد شده است. این شبکه «ماهیت مجازی» دارد. زیرا دو شبکه “فیزیکی” (شبکه محلی) با اتصال نامطمئن (اینترنت) و رایانه های شخصی در دو طرف VPN فقط به دلیل شبکه محلی می توانند به داده های متنی ساده دسترسی داشته باشند.

VPN امکان دسترسی به اتصالات امن را با هزینه کم، اگر نه اجرای تجهیزات ترمینال، فراهم می کند. در عوض، تا زمانی که شبکه فیزیکی عمومی عمومی نباشد، کیفیت خدمات قابل مقایسه با یک خط اجاره ای است. و بنابراین تضمین نمی شود، تضمین نمی کند. از لحاظ تاریخی، VPN ها در میان سایت هایی که دارای زیرساخت X.25 هستند که توسط اپراتورها در معرض دید قرار گرفته اند، پدید آمده اند. و سپس با رله فریم X.25، ATM و MPLS جایگزین شدند.

تونل سازی اصطلاحی است که برای نشان دادن این واقعیت استفاده می شود که داده های VPN بین ورود و خروج رمزگذاری می شوند. و بنابراین معمولاً برای هر کسی بین دو انتهای VPN رمزگذاری می شود. همانطور که داده ها از یک تونل عبور می کنند. علاوه بر این، ایجاد یک تونل همچنین پروتکلی را در سطح مدل OSI (مانند IPSec IP) در داخل پروتکل محصور می کند. در مورد VPN ساخته شده بین دو ماشین، چیزی که ویژگی مشتری VPN نامیده می شود می تواند داده های ورودی و سرور VPN (یا به طور کلی دسترسی به یک سرور راه دور) را برای رمزگشایی داده های خروجی رمزگذاری کند.

قابلیت VPN

VPN بر اساس پروتکلی به نام پروتکل تونل سازی، یعنی پروتکل است. که به داده ها اجازه می دهد از یک VPN به دیگری با الگوریتم های رمزگذاری محافظت شوند.

بنابراین، هنگامی که یک سیستم خارج از یک شبکه خصوصی (مشتری عشایری، آژانس یا کارگر خانگی) می خواهد به شبکه شرکت متصل شود:

  • بسته (که حاوی داده ها است) توسط مشتری VPN رمزگذاری می شود (بر اساس الگوریتمی که هر دو طرف هنگام ایجاد تونل VPN استفاده می کنند). و احتمالا امضا کرده
  • آنها از طریق شبکه های حامل (به طور کلی اینترنت) پخش می شوند.
  • آنها توسط سرور VPN دریافت می شوند. اگر بررسی صحت سنجی انجام شود، رمزگشایی و پردازش می شود.
  • در قرن حاضر، اکثر اپراتورهای مخابراتی از MPLS برای اجرای یک سرویس استفاده نادرست کرده اند. گفته می شود که VPN حریم خصوصی را بدون رمزگذاری فراهم می کند.

به آن امتیاز دهید

شبکه خصوصی مجازی – نوشته شده توسط VPN قسمت اول اولین در نوین است. ظاهر شد.