منو سایت

عناصر کلیدی مدیریت اطلاعات ابری

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
عناصر کلیدی مدیریت اطلاعات ابری

عناصر کلیدی مدیریت اطلاعات ابری مدرن هستند جمع آوری داده ها برای کسب و کارهای امروزی ضروری است، این چیزی است که آنها را قادر به نوآوری می کند. و به آنها کمک می کند تا زندگی کنند. حجم فزاینده ای از داده ها استفاده می شود: اطلاعات مشتری، اطلاعات محصول، اطلاعات رقبا، سوابق کارمندان، گزارش های سیستم، داده های زنجیره تامین، برنامه ها و موارد دیگر. و همه این داده ها باید به راحتی در دسترس باشند. در حالی که در عین حال کاملاً ایمن باقی می ماند.

عناصر کلیدی مدیریت اطلاعات ابری

مشکل با داده ها

حجم فزاینده داده های جمع آوری شده و اهمیت آن در توسعه کسب و کار می تواند برای شرکت ها مشکل ساز باشد. شرکت ها در حال تبدیل شدن به نگهبانان اطلاعات هستند. ذخیره هر اطلاعاتی که می توانند ارزیابی کنند با این امید که روزی برایشان مفید باشد.

ماهیت این اطلاعات نیز با افزودن سیستم‌ها، نرم‌افزارها و دستگاه‌های جدید، به طور فزاینده‌ای پیچیده‌تر می‌شود. همچنین، مهم است که ما باید نحوه استفاده کارکنان از داده ها را کنترل کنیم. برای جلوگیری از تخریب آنچه برای آنها ضروری نیست. اما این برای کسب و کار مهم است – یا جلوگیری از پاک کردن عمدی اطلاعات توسط آنها. برای کمک به مدیریت موثر اطلاعات به منظور ایجاد تعادل مناسب بین امنیت و سهولت دسترسی، در اینجا پنج عنصر کلیدی مدیریت اطلاعات ابری آورده شده است.

1. داده های استفاده نشده را مدیریت کنید

بیشتر اطلاعاتی که شرکت جمع آوری می کند همیشه مورد نیاز نیست. در قسمت اعظم وجود خود در ذخیره سازی هیچ کاری انجام نمی دهد.

با این حال، برای انطباق و سایر اهداف تجاری، باید از آن محافظت شود. به همین دلیل باید پشت فایروال باشد و مهمتر از آن باید رمزگذاری شود. رمزگذاری داده های استفاده نشده را تضمین می کند. اگر دزدیده شود، مجرم یا هر کسی که آن را فروخته نمی تواند آن را کشف کند. این شما را نه تنها در برابر هکرها، بلکه در برابر کارمندان خطاکار یا افرادی با اهداف غریبه محافظت می کند.

اغلب نقطه ضعف در هر سیستمی تجهیزات مورد استفاده کارکنان است. هکرها از آنها برای استفاده از بخش های حیاتی شبکه یک شرکت استفاده می کنند. رمزگذاری از وقوع این اتفاق برای داده های ذخیره شده جلوگیری می کند – به خصوص زمانی که دسترسی به کلید رمزگشایی محدود شده باشد.

2. کنترل دسترسی به داده ها

در حالی که کارمندان می توانند به تمام داده هایی که برای انجام وظایف خود نیاز دارند دسترسی داشته باشند. همچنین مهم است که نحوه دسترسی به داده ها را کنترل کنید. نقطه شروع اینجا این است که دقیقاً مشخص شود چه کسی به داده ها دسترسی دارد. آنچه آنها برای انجام کارشان نیاز دارند. از آنجا، می توانید حقوق دسترسی فردی را اعمال کنید که از دسترسی کاربران غیرمجاز به اطلاعاتی که مجاز به دیدن آنها نیستند جلوگیری می کند.

استفاده از کنترل‌های دسترسی منطقی تضمین می‌کند که هر کسی که تلاش می‌کند به داده‌ها دسترسی داشته باشد از انجام این کار جلوگیری می‌کند. تا زمانی که شناسنامه او تایید شود. همچنین چنین سیستمی هرگونه تراکنش داده ای را که اجازه می دهد ثبت می کند. برای ردیابی مسائل از منبع آنها تا زمانی که مشکلی رخ دهد. در واقع، چنین سیستم هایی حتی ممکن است امنیت تجهیزات مورد استفاده برای دسترسی به داده ها را بررسی کنند. برای اطمینان از اینکه آنها عاری از بدافزار هستند. با استفاده از هوش مصنوعی، اکنون می‌توان رفتار کاربران و دستگاه‌های آنها را تجزیه و تحلیل کرد تا مشخص شود آیا فعالیت مشکوکی در حال انجام است یا خیر.

اطلاعات بیشتر در مورد عناصر کلیدی مدیریت اطلاعات ابری را در پست بعدی بخوانید!

عناصر کلیدی مدیریت اطلاعات ابری برای اولین بار در نوین نوشته شده است. ظاهر شد.