منو سایت

فضای دیسک و پهنای باند چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
فضای دیسک و پهنای باند چیست؟

نکات مهم در انتخاب فضای دیسک و پهنای باند با هاست جدید: اگر وب سایت دارید و می خواهید آن را روی سرور میزبانی کنید. شما باید به دنبال سرور میزبانی وب خوب باشید. وقتی سرور میزبانی را انتخاب می کنید. باید خیلی چیزها را سنجید. برخی از مهمترین موارد شامل فضای دیسک سرور وب اختصاص داده شده توسط ارائه دهنده هاست در برنامه میزبانی شما و پهنای باند مورد نیاز برای وب سایت شما می باشد. این دو جزء برای اجرای روان وب سایت شما در اینترنت مهم هستند.

فضای دیسک اساساً مبلغی است که سرویس میزبانی وب شما برای کل وب سایت شما به اضافه فضای ذخیره سازی زیادی برای رشد آینده شما اختصاص می دهد. هر بخش از اطلاعات در وب سایت شما باید در جایی بر روی یک سرور مجازی ذخیره شود. اندازه یک صفحه وب به طور کلی بسیار کوچک است.

فضای دیسک و پهنای باند

با این حال، گرافیک ها شامل تصاویر مرتبط، پایگاه های داده، فایل های صوتی و تصویری و سایر فایل های چند رسانه ای، تبلیغات گرافیکی و اسکریپت های وب، فضای دیسک زیادی را اشغال می کنند، از سوی دیگر، پهنای باند مقدار داده ای است که سرور میزبان وب به شما اجازه می دهد. سایت اینترنتی. برای ارسال و دریافت در یک بازه زمانی معین، هم فضای دیسک و هم پهنای باند یا انتقال داده قابل اندازه گیری هستند و معمولاً در گیگابایت روز اندازه گیری می شوند.

ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب معمولا حجم زیادی از فضای وب یا پهنای باند را در اختیار شما قرار می دهند. ایده آل برای هر دو به وفور. با این حال، اگر این اتفاق نیفتد. باید تعادل مناسب را پیدا کنید. برای تعیین میزان فضای وب و پهنای باند مورد نیاز خود، ابتدا باید تصمیم بگیرید که چه نوع وب سایتی دارید.

میزبانی وب سایت های کوچک

اگر وب سایت کوچکی دارید که تنها دارای چند صفحه وب است که عمدتاً بر فروش یک یا دو محصول تمرکز دارد و ترافیک وب را هدف قرار نمی دهد. شما باید مقداری فضای دیسک و پهنای باند داشته باشید. این نوع وب سایت معمولاً شامل جزئیات محصول، صفحه سفارش، صفحه تماس و سایر صفحات وب مورد نیاز قانونی است. این نوع وب سایت به فضای وب زیادی نیاز ندارد. با این حال، اگر این نوع وب سایت در نتایج موتورهای جستجو رتبه خوبی داشته باشد، بسیاری از شرکت های وابسته تبلیغات شما را تبلیغ می کنند و ترافیک زیادی ایجاد می کنند، بنابراین پهنای باند بالا بسیار مهم است.

میزبانی وب متوسط

اگر وب سایت شما کمی بزرگتر است، حدود 15 تا 20 صفحه وب، به عنوان مثال، شرحی از سیاست ها و مشارکت های شرکت شما، محصولات یا خدمات آن، صفحه درباره ما، صفحه تماس و گرافیک کمتر، فضای کمتری را اشغال می کند. مورد نیاز است. وب یا پهنای باند زیاد نیست. بسته پیش فرض ارائه شده توسط شرکت میزبانی وب معمولاً برای این نوع وب سایت به اندازه کافی خوب است.

وب سایت های محبوب با کیفیت بالا که در یک موضوع خاص هستند. و اغلب با محتوای جدید به روز می شود، فضای دیسک و پهنای باند زیادی را نیز اشغال می کند. احتمالاً برای شروع به فضای وب یا پهنای باند زیادی نیاز ندارد. با این حال، با رشد یک وب سایت، نیازهای فضای وب آن نیز افزایش می یابد. همچنین، با افزایش ترافیک وب، اندازه پهنای باند مهم می شود. شما باید از ابتدا برنامه ریزی کنید و بنابراین فضای دیسک و پهنای باند را خریداری کنید.

فایل های زیادی برای دانلود

اگر وب سایت شما تعداد زیادی فایل برای دانلود ارائه می دهد. و همچنین اگر افراد زیادی به طور همزمان یک فایل را دانلود کنند. یا اگر یک سایت بازی یا وب سایت تجارت الکترونیک با تعداد زیادی محصولات و خدمات برای فروش دارید و به صورت آنلاین بسیار محبوب هستند، به فضای دیسک و پهنای باند زیادی نیاز دارید. معمولا، ارائه دهنده خدمات میزبان وب شما هزینه بیشتری از شما دریافت می کند. اگر از فضای وب یا پهنای باند اختصاصی استفاده می کنید. اگر پهنای باند خود را از حد مجاز فراتر ببرید، احتمالاً وب سایت شما فوراً آفلاین می شود.

بنابراین باید در استفاده از فضای وب و به خصوص پهنای باند دقت لازم را داشته باشید. این به این دلیل است که کنترل دسترسی به استفاده از فضای دیسک بسیار آسان تر است زیرا تصمیم می گیرید که چه تعداد فایل وب در سرور میزبان وب وجود دارد. کنترل پهنای باند کار آسانی نیست. قبول کن. اگر وب سایت شما موتور جستجوی خوبی داشته باشد و ترافیک وب به طور ناگهانی افزایش یابد، پهنای باند زیادی مصرف می کند و حتی ممکن است از محدودیت وب سایت شما نیز فراتر رود.

مشکلات احتمالی را پیش بینی کنید

شما باید برای همه این نوع مشکلات مربوط به فضای وب و پهنای باند که ممکن است با آن مواجه شوید آماده باشید. مطمئن شوید که وب سایت خود را به درستی طراحی کرده اید و سپس فضای دیسک و پهنای باند مناسب برای وب سایت خود را انتخاب کنید. علاوه بر این، مراقب نحوه استفاده وب سایت خود از فضای دیسک و پهنای باند باشید.

به آن امتیاز دهید

فضای دیسک و پهنای باند چیست؟ این اتفاق برای اولین بار در نوین رخ می دهد. ظاهر شد.