منو سایت

فناوری سرور و میزبانی ابری

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
فناوری سرور و میزبانی ابری

فناوری میزبانی سرور و ابر و نکاتی که باید بدانید، با جدیدترین: انسان همواره کوشیده است کارهای روزمره و ساده خود را به ماشین ها محول کند و به اهداف عالی خود دست یابد. به همین دلیل به کامپیوتر روی آوردند، اما با پیشرفت روزافزون تکنولوژی، مدیریت کامپیوترها نیز نیازمند اتوماسیون بود. به این ترتیب سیستم های نظارت و مدیریت شبکه ایجاد شد و اکنون تعداد سرورهای مراکز داده دنیا به چندین میلیون رسیده است. مایکروسافت به تنهایی بیش از یک میلیون سرور اختصاصی را در مراکز داده اختصاصی خود نگهداری می کند.

فناوری سرور و هاست ابری و نکات مهم

تنها یک مرکز داده اپل در Ashburn ایالات متحده بیش از 14 مگاوات برق مصرف می کند، مدیریت چنین حجم عظیمی از سرورهای اختصاصی و سرورهای مجازی برای منابع انسانی اصلا منطقی نیست. داشتن IP و رمز عبور هر یک از این سرورها و پیکربندی هر یک از آنها بسیار دشوار است. از این رو، مفهومی به نام IAAS یا زیرساخت به عنوان یک سرویس متولد شد، با ایده “زیرساخت به عنوان یک سرویس”، کل مرکز داده را با هزاران سرور اختصاصی، همه به صورت یکپارچه مشاهده می کنید. اگر قصد ساخت سرور مجازی با سیستم عامل و خدمات خاص را دارید.

کافی است مشخصات خرید سرور مجازی مورد نظر را وارد کنید. یا اینکه انتخاب را به مشتری بسپارید. و تحویل خودکار مبلغ و رسید آنلاین را مشاهده کنید، سرویس در پایان دوره به صورت خودکار تمدید یا متوقف می شود. در واقع تا زمانی که مشکل جدی در مرکز داده وجود نداشته باشد. نیازی نیست مستقیماً با سرور درگیر شوید.

فناوری سرور و میزبانی ابری

مفهوم به اینجا ختم نمی شود، با درک کارایی مفهوم IAAS، چرا سطوح دیگر را به این روش خودکار نمی کنیم؟ مفهومی به نام Anything as a Service یا XaaS پیشنهاد شده است. برای رها کردن تمام خدماتی که توسط انسان قابل مدیریت است یک به یک بر روی فناوری ابری باقی بماند.

فناوری ابری، به‌ویژه سرورهای مجازی ایران، اساساً راه‌حلی نوین برای تأمین، مصرف و توزیع خدمات محاسباتی به صورت مدیریت‌شده و خودکار است که توسط نرم‌افزارها و فناوری‌های مختلفی مانند Docker، OpenStack، AWS امکان‌پذیر شده است. دلیل استفاده از عبارت “ابر” این است که فرآیندهای خسته کننده مدیریت و آماده سازی خدمات را در پشت یک پنل مدیریتی زیبا و ساده پنهان می کند (که هر مدیر سرور از یادآوری آن می ترسد).

در واقع، جزئیات فنی از کاربر نهایی پنهان می شود و لایه ای از انتزاع را بین این جزئیات فنی و کاربران نهایی ایجاد می کند. در واقع، درست مانند اتصال دوشاخه به برق، می توانید برق دریافت کنید. بدون نیاز به آگاهی از جزئیات نیروگاه ها، شبکه های انتقال نیرو و سیم کشی ساختمان. با فناوری ابری می توانید از هدف و دلیل اصلی وجود هر سرویس از سرور ابری، بدون دانش فنی زیرساخت های پیش نیاز آن بهره ببرید.

سرورهای ابری جدید هستند

نوین هاست با ارائه انواع خدمات هاست در اینترنت متناسب با هر بودجه ای امکان ارائه خدمات اینترنتی را برای سازمان شما فراهم کرده است. سرورهای مدرن با سرعت بالا مکان مناسبی برای سایت شما هستند. در حال حاضر نوین هاست به چندین سرور اختصاصی مجهز شده و تمامی سرورها در آلمان و ایران قرار دارند. یکی از ویژگی های کلیدی هاست سی پنل ایران سرعت لود فوق العاده بالا است. نوع معماری سیستم عامل هاست مدرن سی پنل هاست ابری است. و هر کاربر منابع خود را با بالاترین امنیت و کیفیت خواهد داشت.

اکنون این راهکار در ابعاد مختلفی پیاده سازی شده است که در ادامه به مهمترین آنها می پردازیم:

نرم افزار SaaS به عنوان یک سرویس:

یک مدل توزیع نرم افزار که در آن ارائه دهنده برنامه ها را میزبانی می کند و آنها را از طریق شبکه و اینترنت به کاربر نهایی تحویل می دهد.

Pass Platform One Service:

مدلی است که پلتفرم و بستری را برای توسعه نرم افزار و حتی طراحی وب سایت بر روی زیرساخت خود فراهم می کند و از طریق اینترنت در اختیار کاربر نهایی قرار می دهد.

IaaS Infrastructure a Service:

مدلی که میزبان سرورها، فضای ذخیره سازی و سایر منابع پردازش مجازی است و آنها را از طریق یک محیط کاربری مناسب از طریق اینترنت و در قالب سرور مجازی، هاست یا سایر مدل های ابری در اختیار کاربر نهایی قرار می دهد.

ارتباط CaaS به عنوان یک سرویس:

ارائه دهنده با ارائه تمامی سخت افزارها و زیرساخت های لازم، ارتباط صوتی، متنی و تصویری را با کیفیت مناسب برای کاربر نهایی تضمین می کند.

پایگاه داده DBaaS به عنوان یک سرویس:

ارائه دهنده مسئولیت نگهداری، پایداری و تامین سخت افزار سیستم پایگاه داده را بر عهده دارد و کاربر نهایی تنها با محیط پایگاه داده سروکار دارد.

فلز انبوه به عنوان یک سرویس:

در این مدل زیرساخت ها و سرورهای اختصاصی در قالب یک سیستم اتوماسیون فلزی برهنه خودکار می شوند. و شما می توانید عناصر ابری را به طور خودکار و یکپارچه ایجاد و مدیریت کنید.

بدافزار انبوه به عنوان یک سرویس!!:

بله، اشتباه نکنید. امروزه بدافزارها نیز می توانند به عنوان یک سرویس ارائه شوند. با پرداخت مبلغ مشخصی می توانید حمله مورد نیاز را در سایت مقصد با پهنای باند کافی سفارش دهید.

نظارت انبوه به عنوان یک سرویس:

ارائه دهنده زیرساخت و نرم افزار نظارت بر شبکه و سیستم را فراهم می کند و آن را به عنوان پنل و سرویس مانیتورینگ در اختیار کاربر نهایی قرار می دهد.

فناوری سرور و میزبانی ابری

به آن امتیاز دهید

مقاله فناوری سرور و هاست ابری اولین مقاله در نوین هاست است. ظاهر شد.