منو سایت

مجوزها و کنترل آنها در رایانش ابری

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مجوزها و کنترل آنها در رایانش ابری

معرفی انواع مجوزها و کنترل‌ها در سرورهای ابری با میزبان‌های جدید : وقتی یک مشتری مشتری نرم افزار می شود. که همراه با مجوز (مجوزی است که تاریخ آن با باز کردن بسته و فعال کردن نرم افزار شروع می شود)، این اشتراک مشمول EULA (توافقنامه مجوز کاربر نهایی) است.

مجوزها و کنترل آنها در رایانش ابری

اغلب قیمت اشتراک یک نرم افزار به طور مستقیم با این توافقنامه مرتبط است.

انواع مجوزها و کنترل آنها در رایانش ابری

نرم افزاری که مجوز EULA دریافت می کند باید دارای ویژگی های زیر باشد:

  • امکان نصب نرم افزار بر روی چندین سیستم وجود دارد.
  • امکان مرتب سازی شبکه های عددی (اعداد) وجود دارد.
  • مشتری مالک آن نرم افزار می شود.
  • تعیین محدوده فروشندگان و تامین کنندگان مستقل نرم افزار امکان پذیر است.

از همان ابتدا، صنعت کامپیوتر می دانست که استفاده از برنامه های طبقه بندی شده در اینترنت بر نحوه دریافت مجوزهای نرم افزاری توسط سازمان ها و شرکت ها تأثیر می گذارد. و واقعا تاثیر داشت. مشکل این است که هیچ تعریف استانداردی از نحوه پرداخت برای برنامه هایی که از طریق سرورهای ابری به آنها دسترسی دارند وجود ندارد.

به طور قطع می توان گفت که استفاده از نرم افزارهای متن باز یک مدل موفق است.

استفاده از نرم افزار منبع باز رایگان است و می تواند به عنوان یک سرویس پشتیبانی برای یک محصول تجاری پشتیبانی شود. یا اینکه هزینه های آن از طریق درآمد حاصل از خدمات دیگر، مثلاً تبلیغات، تأمین و پرداخت می شود. در عمل، ارائه‌دهندگان و فروشندگان خدمات ابری ترجیح می‌دهند برنامه‌هایشان بر اساس هر دستگاه یا حساب هر مشتری مجوز داشته باشند. اما این کار را به گونه‌ای انجام می‌دهد که ممکن است با آنچه ممکن است مشتری در کار با سخت‌افزار یا نرم‌افزار مشابه تجربه کند، متفاوت باشد. ارائه دهندگان خدمات بسته به خواسته ها و نظرات مشتری، طیف وسیعی از برنامه ها و خدمات را بر اساس اشتراک، مدل های استفاده یا هر دو ارائه می دهند. تعیین میزان تأثیر محاسبات ابری بر عرضه نرم افزارهای فله و بسته بندی نشده دشوار است.

کنترل مجوز در سرور ابری

روش های مختلف برای آن مناسب است. که می تواند توسط مشتری برای حفظ مجوزهای دریافت شده برای برنامه ها، نرم افزارها و خدمات مورد استفاده مشتری مورد استفاده قرار گیرد، مشتری می تواند با برنامه ریزی موثر و دقیق، فرآیند دریافت مجوزها از سرور ابری را مدیریت کند.

مراحلی که برای کنترل برنامه ها در سرور ابری استفاده می شود. به شرح زیر است:

تاریخ تمدید یکسان برای همه مجوزها

هنگامی که تمام مجوزها با هم منقضی می شوند، شخصی که مسئول مدیریت مجوزها است. با نزدیک شدن به مهلت تمدید مجوز به آنها اطلاع رسانی خواهد شد. زمانی که تعداد مشتریانی که از این خدمات در سرورهای ابری در طول سال استفاده می کنند. یا عضویت آنها را لغو کنید، خیلی زیاد است. این باعث آسیب بیشتر خواهد شد. زمانی که زمان تمدید مجوز متفاوت است. حتی گروهی از کارشناسان ممکن است برخی از این تاریخ ها را فراموش کنند یا مجوز به درستی تمدید نشود.

قبل از خرید، درباره نحوه دریافت مجوز تحقیق کنید

هر شرکت ارائه دهنده خدمات سرور ابری از روش خاصی برای صدور مجوز برای خدماتی که ارائه می دهد استفاده می کند. بسته به تعداد سرورهای مجازی مورد نیاز یا زیرساخت مورد استفاده، یک روش ممکن است مناسب تر از روش دیگر باشد. به عنوان مثال، مجوزهای سرور Citrix Xen بر اساس مدل سرور صادر می شود. و مجوز VMware بر اساس مدل سوکت صادر می شود.

از یک مدل مجوز هیبریدی استفاده کنید

برخی از برنامه ها از مجوزهای مبتنی بر کاربر استفاده می کنند. حتی برخی مجوزهای آماده در داخل بسته بندی تجهیزات دارند و برخی ممکن است مجوزهای خاصی در سطحی داشته باشند. هر مدل مجوز سرور ابری بسته به راحتی ارائه دهنده خدمات یا مشتری مزایای خاص خود را دارد.

توافقنامه ها مذاکره کنند

وقتی با یک شرکت خدماتی کار می کنید. همیشه در مورد سطح، تعداد و هزینه مجوزها مذاکره کنید. ارائه دهندگان خدمات سرور ابری به دنبال مشتریانی برای کسب و کار خود هستند و سعی می کنند قیمت و مجوزهایی را دریافت کنند که پاسخگوی نیاز مشتریان در سرورهای ابری باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد خدمات ارائه شده توسط نوین هاست از جمله ثبت دامنه، خرید هاست، سرور مجازی در مکان های مختلف، سرورهای اختصاصی در ایران و آلمان، هاست ابری و سرور ابری به سایت www.novinhost.org مراجعه کنید. یا با شماره 02149624 تماس بگیرید. برای صحبت با اعضای تیم فروش و پشتیبانی ما. پیروز باشید و سرتان را بالا بگیرید.

نوشتن و کنترل مجوزها در رایانش ابری برای اولین بار در نوین است. ظاهر شد.