منو سایت

مزایای سرور مجازی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مزایای سرور مجازی

معرفی مزایای سرور مجازی با هاست جدید: اگر می خواهید از دلارها و منابع IT در کسب و کار خود نهایت استفاده را ببرید. بعید به نظر می رسد که یک راه حل میزبانی پیدا کنید که حداقل نوعی مجازی سازی را ارائه دهد.

در حال حاضر، بازار در حال دور شدن از ذخیره سازی در محل و در عوض به سمت راه حل هایی است که به شرکت ها اجازه می دهد در هر زمان و هر مکان به داده های خود دسترسی داشته باشند و در عین حال یک محیط امن برای ذخیره سازی داده ها و برنامه ها فراهم کنند. دو نوع رایج ترین گزینه های مجازی سازی موجود در بازار سرورهای اختصاصی (VDS) و سرورهای مجازی (VPS) هستند.

جداسازی VDS/VPS از یکدیگر

از بسیاری جهات، این دو فناوری تقریباً یکسان هستند – آنها به یک سرور اجازه می دهند به چند پارتیشن تقسیم شود که هر کدام می توانند به طور ایمن یک “مستاجر” را نگه دارند. تفاوت اصلی هاست VDS در مقایسه با میزبانی سرور مجازی این است که لایه مجازی سازی – که بین سخت افزار و سیستم عامل است – وارد عمل می شود.

یک سرور خصوصی مجازی معمولاً از یک لایه مجازی سازی استفاده می کند. که از یک لایه سیستم عامل و جایگزین های سرور مجازی محبوب مانند OpenVZ (بر اساس Virtuoso) که بر اساس هسته لینوکس است استفاده می کند. این به یک سرور مجازی منفرد اجازه می دهد تا چندین نمونه جداگانه از هر سیستم عامل را اجرا کند که به عنوان کانتینر نیز شناخته می شود. به همین دلیل، از این نوع مجازی سازی اغلب به عنوان “کانتینر” یاد می شود.

 

سرور مجازی

 

در عین حال، میزبان VDS برای ایجاد یک سطح پارتیشن بندی منطقی به وجود Hypovirus متکی است. برای سرورهای مجازی که Hyper-V را اجرا می کنند تا به درستی کار کنند. پارتیشن والد باید ایجاد شده و ویندوز سرور 2008 را اجرا کند. از آنجا، تقسیمات کودکان شناخته شده است. این تقسیمات کاملاً جدا از یکدیگر هستند، اما همه توسط غده هیپوفیز کنترل می شوند. این تضمین می کند که همه مستاجران در سیستم دسترسی برابر به منابع دارند و سیستم همانطور که در نظر گرفته شده است اجرا می شود.

راه حلی را انتخاب کنید

هر میزبانی VDS و میزبانی سرور مجازی می تواند برای کسب و کار شما سود به همراه داشته باشد. مهمتر از آن، می‌توانید فضای ذخیره‌سازی و برنامه‌های کاربردی خود را از محل‌های محلی خود به میزان قابل توجهی کاهش دهید و فضا و هزینه‌های IT را آزاد کنید. همچنین می توانید برنامه را از هر دسکتاپ متصل به شبکه و سرور مجازی خود اجرا کنید. چیزهایی مانند وصله‌های برنامه‌ها را می‌توان به‌طور خودکار به همه دستگاه‌ها فرستاد. نه اینکه مجبور باشند هر کدام را یکی یکی بازیگر کنند. مزیت یک سرور مجازی خصوصی اغلب در مقیاس پذیری نیست. شما می توانید با مقدار محدودی از منابع شروع کنید و سپس در صورت نیاز گسترش دهید.

منابع اختصاصی

در همین حال، یک سرور مجازی می تواند مجموعه ای اختصاصی از منابع را در اختیار شما قرار دهد. فقط این، به جای نیاز به اشتراک گذاری با مستاجرین دیگر – دسترسی به رضایت شما از نظر استفاده از منابع. سیستم عامل و منابع شما نیز کاملاً از سایرین در سیستم جدا می شود. این بدان معناست که مشکلاتی که سایر مستاجران تجربه می کنند بر عملکرد شما تأثیر نمی گذارد. مایکروسافت همچنین درایور Hyper-V خود را برای هسته لینوکس فراهم می کند که امکان عملکرد بهتر سیستم های مهمان لینوکس را در محیط های مجازی سازی Hyper-V فراهم می کند. گزینه های پشتیبانی شده VDS اغلب می توانند به عنوان سرورهای اختصاصی عمل کنند. اما با هزینه بسیار کمتر، به دلیل ماهیت رایج اما ایزوله سیستم های مجازی.

بیشترین بازده دلارهای فناوری اطلاعات شما اکنون به روش مجازی است. یا یک سرور خصوصی یا مجازی مجازی. هر دو مزایایی نسبت به میزبانی مشترک یا محلی دارند. با یک سرور مجازی، فضای سرور اختصاصی را مورد توجه قرار می دهد. اما در یک محیط مشترک و VDS همین کار را انجام می دهند، اما با جداسازی کامل از سیستم عامل و منابع آن.

به آن امتیاز دهید

اولین مقاله در نوین در مورد مزایای سرور مجازی. ظاهر شد.