منو سایت

مقدمه ای بر HTML5 و مفاهیم مرتبط

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مقدمه ای بر HTML5 و مفاهیم مرتبط

معرفی HTML5 با میزبان جدید: از زمان رواج اینترنت در دهه 1990، HTML (زبان نشانه گذاری متن با کیفیت بالا) زبان استاندارد برای ساختار، شبکه سازی و ارائه محتوای چند پلتفرمی در شبکه جهانی وب بوده است. از زمان انتشار اکتبر 4.01 در دسامبر 1999، توسعه نسخه های بعدی اساساً در پشت سر گذاشته شده است. اما اینترنت هرگز چنین سرعت پایینی را تجربه نکرده است.

وبگردی امروز تجربه بسیار متفاوتی نسبت به دوران هزاره است. علاوه بر متن و تصویر، عناصر چند رسانه ای اینترنت امروزی را تشکیل می دهند. او انجام می دهد. افزایش محبوبیت استفاده از تلفن های همراه را پر می کند. و به سرعت مشخص می‌شود که چشم‌انداز در حال تغییر اینترنت امروز، مدت زیادی از پیشرفت‌های زبان نشانه‌گذاری قرن گذشته گذشته است. با آخرین اخبار همراه باشید.

مقدمه ای بر HTML5

این رشد متوقف شده، وب سایت ها را مجبور کرده است تا مجموعه متنوعی از افزونه ها را توسعه دهند تا به آنها کمک کند تا خواسته های توسعه دهندگان، ناشران و مصرف کنندگان را برآورده کنند. یکی از عوارض جانبی این راه حل موقت این است که شکاف های امنیتی و ناسازگاری ها به یک پدیده رو به افزایش تبدیل شده است.

ویرایش پنجم HTML باید به این ناراحتی ها پایان دهد. در اکتبر 2014، کنسرسیوم وب جهانی (W3C) چارچوب اولیه HTML5 را که به عنوان زبان اصلی برای WWW عمل می کند، نشان داد. اما همه آخرین نسخه را قبول نکرده اند. اکثریت قریب به اتفاق اپراتورهای وب سایت هنوز سایت های خود را بر روی نسخه های قدیمی تر اجرا می کنند. یا آنها به سازش هایی مانند XHTML رفته اند. همه اینها به زودی تغییر خواهد کرد.

HTML5 در حال توسعه است

برخلاف نسخه قبلی خود، نسخه پنجم Super Markup Language محصول دو گروه مجزا از توسعه دهندگان است. تصمیم W3C برای تعلیق توسعه مداوم HTML 4.01 باعث شد که بسیاری از سازمان‌ها حداقل به نفع کمیته استانداردها باشند، در عوض تصمیم گرفتند به XHTML ادامه دهند. این توسعه آهسته استانداردهای جدید وب ثابت کرده است که به نفع شرکت های نرم افزاری و توسعه دهندگان مرورگر است.

به دنبال آن یک گروه کاری جدید به نام گروه کاری فناوری کاربردی ابرمتن وب (WHATWG) ایجاد شد که هدف آن ادامه توسعه استانداردهای HTML و تمرکز بیشتر بر برنامه های کاربردی تعبیه شده بود. در سال 2004، WHATWG اولین نسخه HTML5 خود را ارائه کرد. این برای متقاعد کردن W3C کافی بود تا یک گروه کاری بر اساس نسخه WHATWG با هدف ادامه توسعه HTML5 راه اندازی کند.

چرا HTML5؟

در روزهای اولیه اینترنت، بیشتر وب سایت ها فقط برای نمایش محتوا بودند. از آن زمان، او رویکردی را هدف قرار داده است که بر تعامل با پیشنهادات آنلاین متمرکز است. روزهایی که بازدیدکنندگان وب سایت خود را تنها دریافت کننده محتوا می دیدند، گذشته است. آنها اکنون می خواهند به عنوان کاربران فعال شناخته شوند.

صاحبان سایت می توانند این نیاز را با ارائه یک فرم تماس تعاملی، عملکرد نظر یا ادغام رسانه های اجتماعی برآورده کنند. بازی های آنلاینی که مستقیماً در مرورگرها بارگذاری می شوند، نمونه های بیشتری از این موضوع هستند. با HTML 4.01، این تنها با استفاده از افزونه های خارجی امکان پذیر بود.

اینجاست که HTML5 واقعاً می‌تواند ماهیچه‌های خود را منعطف کند: علاوه بر تگ‌های HTML تراز زاویه‌دار، چارچوب HTML5 شامل برچسب‌های مشخص شده است (به زیر مراجعه کنید). عناصر چند رسانه ای و همچنین رابط کاربری (رابط برنامه نویسی برنامه، API) برنامه های بی شماری همراه با پلاگین های جاوا اسکریپت از ارائه دهندگان خصوصی. مانند ادوبی فلش، آنها به زودی به گذشته تبدیل خواهند شد.

توسعه دهندگان HTML5 قادر به کار مستقل از شرکت های نرم افزاری هستند. که به آنها اجازه می دهد تا وب سایت های امن و بدون دردسر ایجاد کنند. در زیر مروری بر برخی از عناصر اصلی HTML است.

به آن امتیاز دهید

مقدمه ای بر HTML5 و مفاهیم مرتبط برای اولین بار در نوین نوشته شده است. ظاهر شد.