منو سایت

مهمترین اصطلاحات داکر

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مهمترین اصطلاحات داکر

قبلاً در مورد نصب Docker صحبت کردیم، در این پست به اصطلاحات و تعاریفی که قبلاً به طور جدی استفاده می شود می پردازیم. کارگر پستی فعال باشید، باید آنها را بشناسید:

تصویر ظرف (تصویر ظرف) ،

این یک بسته است که شامل تمام الزامات و اطلاعات مورد نیاز برای ایجاد یک ظرف است. یکی تصویر تمام پیکربندی های مورد نیاز (مانند الگوها) و استقرار توسط یک کانتینر پیاده سازی می شود سفارش استفاده می شود، معمولاً شامل یک تصویر از چندین تصویر اصلی است که روی هم قرار گرفته اند سیستم فایل آنها شخصیت را می سازند، ساخته می شود. این تصویر پس از ایجاد قابل تغییر نیست. و قابل تغییر نیست.

مهمترین اصطلاحات داکرDockerfile (فایل داکر) ،

یک فایل متنی حاوی دستورات مورد نیاز برای ایجاد تصویر کارگر پستی است. این فایل شبیه فایل متنی است دسته ای است . خط اول آن تصویر پایه ای را که فایل با آن شروع می شود توصیف می کند. در ادامه دستورات لازم جهت نصب برنامه های مورد نیاز، کپی فایل ها و … توضیح داده شده تا در نهایت محیط کاری مورد نیاز خود را بدست آورید.

ساخت و ساز (ساخت و ساز) ،

این به معنای ساختن یک تصویر کانتینر بر اساس اطلاعات و محتویات فایل داکر و فایل‌های اضافی در پوشه است. که در آن تصویر ظرف ساخته شده است. می تواند با دستور تصویر ایجاد کند ساخت داکر نیز بسازید

قابلمه (ظرف) ،

نمونه ای از تصویر کارگر پستی است. یک کانتینر نمونه ای از یک برنامه کاربردی، فرآیند یا سرویس را نشان می دهد. ظرف حاوی محتوای تصویر کارگر پستی یک محیط اجرا و مجموعه ای استاندارد از دستورات وجود دارد. هنگام توسعه یک سرویس، اساساً چندین کانتینر از یک تصویر واحد ایجاد می کنید. یا یکی کار دسته ای می تواند چندین کانتینر از یک تصویر ایجاد کند و یک ویژگی خاص را به هر نمونه اختصاص دهد.

نسخه ها (برچسب) ،

این یک سیستم فایل قابل نوشتن است که می تواند توسط کانتینر استفاده شود. تصاویر (تصاویر) فایل ها فقط خواندنی هستند . اما در اکثر برنامه ها لازم است چیزی در فایل سیستم بنویسید. نسخه ها یک لایه قابل نوشتن روی تصویر ظرف اضافه می کند. به این ترتیب برنامه ها می توانند به سیستم فایل قابل نوشتن دسترسی داشته باشند. این برنامه ها تشخیص نمی دهند که به یک فایل سیستم چند سطحی دسترسی دارند. از نظر آن برنامه، یک فایل سیستم معمولی است. جلد در سیستم میزبان و توسط کارگر پستی کنترل می شود.

نام خانوادگی ( موضوع ) ،

عنوان یا برچسبی که به تصاویر داده شده است. و از این طریق می توان تصاویر مختلف یا نسخه های مختلف یک تصویر را از یکدیگر متمایز کرد (با شماره نسخه یا محیط هدف).

ساخت چند مرحله ای (ساخت و ساز چند سطحی ، ،

در نسخه های بعدی داکر 17.05 و بالاتر، می تواند با کمک باشد ساخت چند مرحله ای این باعث کاهش اندازه تصویر نهایی شد. شرح خلاصه این مقاله به شرح زیر است، با استفاده از ساخت چند مرحله ای به عنوان مثال، شما می توانید از یک تصویر انجام دهید پایه که شامل SDK است. برای کامپایل و انتشار برنامه استفاده کنید و سپس از این پوشه ایجاد شده استفاده کنید. تصویر بیشتر پایه متوقف کردن سفارش یک تصویر نهایی بسیار کوچک تولید کنید.

سرمایه (مخزن) ،

مجموعه ای از تصاویر کارگر پستی مربوط به یکدیگر، نامگذاری شده و با عنوانی که نشان دهنده نسخه این تصاویر است علامت گذاری شده است. برخی از مخازن حاوی انواع مختلفی از یک تصویر خاص هستند، مانند یک تصویر حاوی SDK (سنگین)، پر تصویر فقط زمان اجرا (نور) و … این گونه های مختلف را نیز می توان با برچسب ها از یکدیگر تشخیص داد. یک مخزن می تواند دارای پلتفرم های مختلفی مانند تصاویر باشد لینوکس تصویر بیشتر پنجره ها به وقوع پیوستن

ثبت (ثبت تنظیمات) ،

این سرویسی است که دسترسی به مخزن را فراهم می کند. رجیستری پیش فرض برای اکثر تصاویر رایج داکر هاب به آن (به عنوان یک سازمان در این رجیستری مالکیت نامیده می شود کارگر پستی به طور معمول، یک رجیستری شامل مخازن متعلق به چندین گروه است. اغلب، هر شرکتی یک سرور رجیستری خصوصی برای ذخیره و نگهداری تصاویری که تولید می کند دارد. رجیستری کانتینر لاجورد نمونه ای از این نوع ثبت خصوصی.

تصویر چند قوس (تصاویر چند ساختاری) ،

چند ساختاری یک ویژگی است که یک تصویر مناسب را بر اساس پلتفرم انتخاب می کند کارگر پستی در این اجرا می شود، ساده می شود، برای مثال زمانی که a Dockerfile تصویر از Microsoft/dotnet: 2.1-sdk از رجیستری بسته به نوع و نسخه سیستم عامل کارگر پستی مربوط، از این تصویر 2.1-sdk-nanoserver-1709, 2.1-sdk-nanoserver-1803 یا 2.1-sdk-alpine دریافت می کند.

داکر هاب ،

این یک رجیستری عمومی برای آپلود و کار با تصاویر است. داکر هاب ویژگی ها و خدمات میزبانی تصویر داکر و یک برنامه رجیستری عمومی یا خصوصی را در اختیار کاربر قرار می دهد ماشه و وب هوک برای هماهنگی و همکاری با و علل ضروری است github و سطل بیت فراهم کند

رجیستری کانتینر لاجورد ،

یک منبع کلی برای کار با تصاویر کارگر پستی و اجزای آن آبی است. از نظر ویژگی ها و مؤلفه ها مشابه مواردی است که در ساختار رجیستری استفاده می شود. آبی و از این طریق می توانید دسترسی خود را کنترل کرده و گروه ها و مجوزهای Active Directory خود را کنترل کنید آبی استفاده کنید.

Docker Trusted Registry (DTR) ،

رجیستری خود کارگر پستی می توان آن را بر روی سرور مجازی یا سرور اختصاصی نصب کرد، بنابراین می توان از این رجیستری در شبکه ها و مراکز داده استفاده کرد. سازمان باقی می ماند این رجیستری برای تصاویر خصوصی که باید در داخل موسسه نگهداری شوند مناسب است. رجیستری مورد اعتماد docker یکی از محصولات مرکز اطلاعات کارگر پستی به حساب می آید.

نسخه انجمن (CE) ،

CE یک ابزار مکمل در پنجره ها و سیستم عامل مک که می توان از آن برای ساخت ظروف استفاده کرد محلی ایجاد، اجرا و ارزیابی کنید. داکر CE در ویندوز، یک محیط اضافی (اضافی) برای کانتینرها لینوکس و ویندوز را ارائه می کند. میزبان داکر لینوکس بر اساس یک ماشین مجازی در ویندوز hyper-v ساخته شده بود. هاست های کانتینر ویندوز مستقیماً روی ویندوز ساخته می شوند. داکر CEبه سیستم عامل مک بر اساس الگو هایپروایزر سیب و xhyye hypervisor که یک ماشین مجازی است داکر لینوکس ولی Mac OS X می سازند، ساخته می شود. داکر CE برای ویندوز و مک تعویض جعبه ابزار کارگر پستی بر اساس بوده است اوراکل مجازی در حال ساخت بود

Docker Enterprise Edition (EE) ،

نسخه دستگاه کارگر پستی مقیاس و اندازه یک شرکت باید برآورده شود لینوکس و پنجره ساخته شده است.

نوشتن ،

خط فرمان و فرمت فایل YAML دارای متادیتا (فراداده) برای تعریف و اجرای برنامه های چند کانتینری استفاده می شود. یک برنامه جداگانه ممکن است بر اساس چندین تصویر حاوی یک یا چند فایل باشد. من ال که بسته به نوع محیطی که در آن تعریف شده می تواند روی متغیر بازنویسی شود. بعد از اینکه تعاریف مورد نظر خود را ایجاد کردید. شما می توانید یک برنامه کامل چند کانتینری را با یک فرمان اجرا کنید (دوکر آهنگسازی) که برای هر تصویر روی یک ظرف قرار دارد کارگر پستی می سازد، اجرا می کند.

خوشه (گروهی) ،

مجموعه ای از هاست ها و سرورها کارگر پستی این یک میزبان مجازی است کارگر پستی به تنهایی دیده می شود. بنابراین، برنامه را می توان به عنوان سرویسی که در همه میزبان ها در خوشه ارائه می شود، گسترش و ارتقا داد. گروه کارگر پستی می توان از Kubernetes، Azure Service Fabric، Docker Swarm و مزوسفر DC/OS ایجاد شده

ارکستراتور (هماهنگ کننده) ،

این ابزاری است که می توان از آن برای ایجاد گروه ها و هاست استفاده کرد کارگر پستی آسان برای کنترل. مدیران به شما امکان می دهند از طریق خط فرمان میانجیگری کنید(CLI) یا یکی UI گرافیک، تصاویر، کانتینر و میزبان گروه کارگر پستی خودت را کنترل کن. شما می توانید، شبکه کانتینر، تعادل بار، تشخیص خودکار خدمات، در دسترس بودن بالا، پیکربندی میزبانی را پیکربندی کنید. کارگر پستی و موارد دیگر را نیز کنترل کنید. هماهنگ کننده ای که مسئول اجرا، توزیع، محاسبه و بازیابی بارهای کاری در میان مجموعه ای از گره ها است. (سر تکان می دهد) است. به طور معمول، هماهنگ کننده ها همان محصولاتی هستند که زیرساخت خوشه ها را تشکیل می دهند. محصولات ارائه شده در بازار، کوبرنتس و پارچه سرویس لاجورد نمونه هایی از این هماهنگ کننده ها

مهمترین اصطلاحات داکر برای اولین بار در نوین نوشته شده است. ظاهر شد.