منو سایت

میان افزار چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
میان افزار چیست؟

در معماری شبکه، میان افزار یک لایه نرم افزاری است که شبکه ای را برای تبادل اطلاعات بین برنامه های مختلف کامپیوتری تشکیل می دهد. این شبکه با استفاده از فناوری مشابه برای تبادل اطلاعات در تمامی برنامه ها با استفاده از اجزای نرم افزار پیاده سازی شده است. با آخرین اخبار همراه باشید.

میان افزار چیست؟

 

میان‌افزار بخشی از ارتباط بین برنامه‌های نرم‌افزاری بدون در نظر گرفتن رایانه‌های درگیر و شبکه‌های رایانه‌ای، پروتکل‌های شبکه و ویژگی‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری سیستم عامل است. متداول ترین روش ها برای تبادل اطلاعات، تبادل پیام، تماس از راه دور و دستکاری اشیاء راه دور است. از میان افزار معمولاً به عنوان سیمانی برای اتصال برنامه های مختلف سیستم های اطلاعاتی موسسات و سازمان ها استفاده می شود.

فناوری میان افزار

تبادل پیام، مراحل رسیدگی به تماس و میان افزار سوم شی سه فناوری پشتیبانی شده هستند. که برنامه های کامپیوتری را قادر به برقراری ارتباط، همکاری و به اشتراک گذاری اطلاعات می کند.

میان افزار پیام گرا

در میان‌افزار پیام‌رسانی، برنامه‌های رایانه‌ای با تبادل پیام‌هایی مانند ایمیل، ارتباط برقرار می‌کنند: یک برنامه رایانه‌ای پیامی را ارسال می‌کند که سپس توسط میان‌افزار ارسال می‌شود. در حالی که برنامه ارسال درمان دیگر (ناهمزمان) را انجام می دهد. محتوای پیام مطابق توافق نامه توسط فرستنده از پیش تعریف شده است و به طور خودکار توسط درخواست مقصد مطابق با این کنوانسیون قالب بندی می شود. فرمت داده XML اغلب برای پیام ها استفاده می شود.

فراخوانی روش میان افزار رویه راه دور

با استفاده از روش‌های راه دور مبتنی بر میان‌افزار ( فراخوانی روش از راه دور)، توابع (روش‌ها) در یک برنامه رایانه‌ای موجود می‌توانند در صورت تقاضا توسط برنامه‌های دیگر اجرا شوند. این روش مکانیزم نرم افزاری در یک برنامه است. که معمولا با هر زبان برنامه نویسی رویه ای به دست می آید. وقتی بین دو برنامه فراخوانی می شود متفاوت است.

در یک مکانیسم فراخوانی از راه دور، جزء نرم افزار میان افزاری که در جزء نرم افزار درخواست نرم افزار (SMART) تعبیه شده است، گفته می شود که عملکرد آن شبیه به یک برنامه کامپیوتری است. سپس فراخوانی که توسط درخواست تماس در این پارامتر ایجاد می‌شود، توسط اجزای میان‌افزار روی برنامه فراخوانی می‌شود، جایی که اجزای میان‌افزار شکل موجی مشابه دیگری را برای تماس‌گیرنده ایجاد می‌کنند.

سپس نتیجه اجرای این تابع از تماس گیرنده به تماس گیرنده همان تعامل منتقل می شود. اجزای میان افزار از روش سریال سازی (مارشال کردن) استفاده می کنند. پروتکل شبکه RPC Sun Microsystems برای برقراری تماس از راه دور استفاده می شود. SOAP یک فناوری ارتباطی از راه دور بر روی یک وب سرور مبتنی بر سرورهای پروتکل وب XML و HTTP است. ارتباط فنی بین فراخوانی رویه و دستکاری اشیا از راه دور، RMI یک جزء نرم افزاری برای انجام فراخوانی رویه از راه دور بر روی اشیا در زبان برنامه نویسی جاوا است.

میان افزار – دستکاری اشیا

با اشیاء میان افزار، یک برنامه کامپیوتری معین می تواند برنامه نویسی شی گرا برنامه دیگری را کنترل کند. این دستکاری ها رفتار و اطلاعات موجود در برنامه ای را که صاحب شیء است تغییر می دهد. دستکاری اشیا توسط اپلیکیشنی که به آن تعلق دارند. این یک عملیات منظم برنامه نویسی شی گرا است. مکانیسم های لازم در همه زبان های برنامه نویسی شی گرا وجود دارد. از دست دادن یک شی متعلق به یک برنامه دیگر متفاوت است.

معامله میان افزار

با استفاده از کامپیوتر، تراکنش ها به دنباله ای از عملیات تقسیم می شوند. که باید به طور کامل اجرا شود یا خیر. اجزای مختلف میان افزار امکان اجرای تراکنش ها را فراهم می کند. آنها به طور خاص اجازه لغو معاملات را در صورت شکست می دهند. IBM CICS و MSDTC میان افزار هستند. که معاملات را امکان پذیر می کند.

به آن امتیاز دهید

میان افزار چیست؟ اولین بار است که در نوین هستم. ظاهر شد.