منو سایت

وای فای چیست؟ ، بخش 3 – امنیت Wi-Fi

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
وای فای چیست؟ ، بخش 3 - امنیت Wi-Fi

وای فای چیست؟ ، بخش 3 – امنیت Wi-Fi: Wi-Fi مخفف Wireless Fidelity است و یک شبکه واقعاً بی سیم است که از امواج رادیویی مانند امواج رادیویی و تلویزیونی و سیستم های تلفن همراه استفاده می کند. برقراری ارتباط با شبکه بی سیم مشابه ارتباط رادیویی دو طرفه (مانند بی سیم پلیس) است.

وای فای چیست؟  ،  بخش 3 - امنیت Wi-Fi

Wi-Fi – نگرانی های حفظ حریم خصوصی

اکثر شبکه های Wi-Fi هیچ گونه محافظتی در برابر دسترسی غیرمجاز ارائه نمی دهند. زیرا تنظیمات پیش فرض نیازی به استفاده از هیچ روش امنیتی در زمان خرید ندارد. (به این ترتیب کاربر معمولی برای ناآگاهی یا راحتی تغییر نمی کند). این منجر به گسترش تعداد زیادی از شبکه های خصوصی در مناطق شهری می شود و به صورت رایگان در دسترس است. گاهی پیش می آید که بدون استفاده از شبکه های دیگران از آنها استفاده می کند. اگر قوی ترین سطح سیگنال را داشته باشند. در صورت انتقال داده های حساس یا اطلاعات شخصی (شماره کارت اعتباری، شماره تلفن، جزئیات بانک) مسائل امنیتی وجود دارد.

روش های پیشگیری

روش‌های جلوگیری از دسترسی غیرمجاز با توسعه فناوری‌های جدید و «شکستن» الگوریتم‌های پیشرفته به دست آمد، اولین سیستم توسعه‌یافته WEP بود که معادل پروتکل توسعه پروتکل است. اما از مشکلات ذاتی رنج می برد که واقعاً بد است. می‌توانید تشخیص پخش SSID را محدود کنید یا دسترسی به آدرس‌های MAC را محدود کنید. اما شما به راحتی می توانید روش های دستکاری را پوشش دهید. برای غلبه بر مشکلات WEP، WPA و WPA2 سطحی از امنیت را ارائه کردند.

با این حال، پیاده سازی یک سیستم صدور گواهینامه در سطح ISO/OSI پشته بالاتر نیاز به سطح بالاتری از امنیت دارد. آنها می توانند مبتنی بر سرورهای مجازی احراز هویت Radius، ساخت تونل VPN رمزگذاری شده یا PPPoE باشند. بدیهی است که بهترین نوع حفاظت، پخش امواج رادیویی است که ضروری نیستند. این را می توان با محدود کردن توان انتقال در نرم افزار یا با استفاده از یک آنتن در امتداد لبه پرتو که فقط در مناطقی که اتصال مورد نیاز است، انجام داد.

وای فای و آسیب به سلامتی

تحقیقات از جمله پانورامای بی بی سی ادامه دارد. برخی از دانشمندان ادعا می کنند که دود الکترومغناطیسی است که می تواند منجر به سلامت طولانی مدت شود. داخلش رو نگاه کن. به طور خاص ذکر شده است که فرکانس های Wi-Fi یکسان است. مورد استفاده در اجاق های مایکروویو (البته با قدرت بسیار کم). که در آن پخت و پز مجاز است (2450 مگاهرتز). علاوه بر این اثر حرارتی، مهندسان می گویند که یک اثر بیولوژیکی اضافی احتمالاً به افزایش دما مربوط نمی شود، اما همچنان قابل توجه است.

اکثر پاسخ دهندگان فقط از قسمت فنی زنگ استفاده کرده اند. فقط کسی که به شرکت هایی که متهم به داشتن ارتباط با صنعت هستند نسخه می دهد (که در واقع برای برخی از آنها کار می کند) متقاعد می شود. در همین گزارش بی بی سی نیز گفته شده که رفتار پاسخگویان متعادل نبوده است. لازم به ذکر است که انتشار وای فای خانگی بسیار بیشتر از تلفن های همراه است. فرکانس باندهای رادیویی موجود در سیستم های UMTS بسیار نزدیک به فرکانس های Wi-Fi است.

خطر بالقوه

در سال 2007، دولت آلمان تصمیم گرفت تا شهروندان آلمانی را در مورد خطرات احتمالی سلامتی ناشی از قرار گرفتن در معرض تشعشعات Wi-Fi آگاه کند. تصمیم برلین پس از راه اندازی آژانس حفاظت از سلامت بریتانیا (HPA) برای ارزیابی خطرات واقعی استفاده گسترده از Wi-Fi در مدارس بریتانیا اتخاذ شد. سخنگوی دولت آلمان گفت: “فراموش نکنید که وای فای یک فناوری نسبتا جدید است. در حالی که سطح تشعشعات در نقاط عادی کم است. در داخل خانه یا محل کار خود، به راحتی می توانید به آستانه بحرانی برسید.”

نقاط دسترسی Wi-Fi نقاط اتصال کوتاه مدت به نقاط دسترسی بی سیم اینترنت (به معنای واقعی کلمه، نقاط دسترسی به اینترنت بی سیم) هستند. این قله عمومی است. و به وضوح علامت گذاری شده است (کافه ها، هتل ها، ایستگاه ها و غیره) که دسترسی به شبکه های بی سیم را فراهم می کند و به کاربران تلفن همراه اجازه می دهد تا به راحتی به اینترنت متصل شوند. در اوایل سال 2006، 100000 نقطه دسترسی Wi-Fi در سراسر جهان وجود داشت. چندین ناحیه دایرکتوری دسترسی بی سیم اکنون به صورت آنلاین در دسترس هستند تا تحقیقات در این مناطق را در سراسر جهان تسهیل کنند، مانند Wi-Fi Area Finder قابل اعتماد و Wi411 JiWire.

به آن امتیاز دهید

وای فای در چه چیزی نوشته شده است؟ ، قسمت سوم – نوین برای اولین بار دارای امنیت وای فای است. ظاهر شد.