منو سایت

وای فای چیست؟ ویژگی ها و تعاریف

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
وای فای چیست؟ ویژگی ها و تعاریف

وای فای چیست؟ WiFi مخفف Wireless Fidelity است و یک شبکه واقعاً بی سیم است. که از امواج رادیویی مانند امواج رادیویی و تلویزیونی و سیستم های تلفن همراه استفاده می کند. برقراری ارتباط با شبکه بی سیم مشابه ارتباط رادیویی دو طرفه (مانند بی سیم پلیس) است. با آخرین اخبار همراه باشید…

وای فای چیست؟

وای فای چیست؟

Wi-Fi اصطلاحی برای دستگاه هایی است که می توانند به یک شبکه محلی بی سیم (WLAN) بر اساس IEEE 802.11 متصل شوند. یک دستگاه، حتی اگر با این مشخصات مطابقت داشته باشد، نمی تواند از آرم رسمی Wi-Fi استفاده کند. اگر فرآیند صدور گواهینامه توسط Wi-Fi Alliance (کنسرسیوم اترنت بی سیم) تأیید نشده باشد، که سازگاری اجزای بی سیم را با استاندارد 802.11x (خانواده 802.11) آزمایش و بهینه می کند. بنابراین، وجود وای فای برند روی دستگاه باید قابلیت اتصال به سایر دستگاه‌های تایید شده را تضمین کند، حتی اگر آنها توسط شرکت‌های مختلف تولید شوند.

ویژگی Wi-Fi ویژگی فنی: معماری Wi-Fi

زیرساخت‌های فعال Wi-Fi نسبتاً ارزان و سریع هستند و امکان ایجاد سیستم‌های انعطاف‌پذیری را فراهم می‌کنند که داده‌ها را با استفاده از فرکانس‌های رادیویی انتقال می‌دهند، شبکه‌های موجود را گسترش می‌دهند یا به آن متصل می‌شوند یا امکانات جدیدی ایجاد می‌کنند. معماری اینترنت شبیه به ISP های سنتی است که دسترسی از راه دور را برای کاربران (POP) فراهم می کند.

منبع اتصال پهنای باند می تواند از طریق کابل (ADSL یا HDSL) یا ماهواره باشد. امروزه یک اتصال اینترنتی ماهواره ای دو طرفه وجود دارد که به انتقال ماهواره اجازه می دهد تا سرعت انتقال داده را هم در دانلود و هم در آپلود افزایش دهد، اما به تأخیر بالاتر یعنی زمان انتظار برای ارسال بسته، تأخیر می گویند. این به ترتیب 1-2 ثانیه است و پس از آن در مقایسه با صدها ثانیه مورد نیاز برای اتصال DSL، بار زیادی است.

به عنوان منبع پهنای باند، می توانید شبکه را از طریق Wi-Fi گسترش دهید. تنظیم دیش های ماهواره ای ساده است. این آنتن های کوچک: جعبه کوچک معمولاً حدود 20 سانتی متر و یک اینچ ضخامت دارد، اما می تواند کوچکتر باشد.

نوع پوشش وای فای

عمدتاً دو نوع لفاف این آیات وجود دارد: همه چیز و دستورالعمل. آنتن های همه جهته معمولاً برای توزیع اتصالات در دفاتر یا حداقل در مناطق خصوصی نسبتا کوچک استفاده می شوند. یا با دامنه عمل طولانی تر، می توانید مناطق عمومی (مانند فرودگاه ها، مراکز خرید و غیره) را پوشش دهید.

پروتکل وای فای

برخی از شبکه ها به پروتکل های OLSR یا OSPF در قالب شبکه های بی سیم لیدن متکی هستند. بیشتر آنها از نرم افزار منبع باز استفاده می کنند یا پیکربندی آن را تحت مجوز منبع باز منتشر می کنند (مانند GPL یا Creative Commons که اخیراً توسط قوانین خاص اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته شده است). پروتکل HiperLAN روی فرکانس‌های 2.4 گیگاهرتز و 5.4 گیگاهرتز کار می‌کند (در مورد HyperLAN 2)، از یک نرم‌افزار جداگانه به عنوان پروتکل استفاده می‌کند و شعاع 2 تا 3 کیلومتری آنتن را با قدرت فرستنده ده ثانیه پوشش می‌دهد. وات (مثلا آنتن تلفن همراه).

آنتن هایی که در فرکانس های Wi-Fi و Hiperlan کار می کنند و منجر به افزایش پوشش می شوند. با طیف وسیعی از جاه طلبی های بسیاری از آنتن های هایپرلان. از نظریه پردازان و 11 کارگر تا 20 کیلومتر تشکیل شده است.

به آن امتیاز دهید

وای فای در چه چیزی نوشته شده است؟ ویژگی ها و تعاریف اولین بار در نوین. ظاهر شد.