منو سایت

وب جهانی بخش اول

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
وب جهانی بخش اول

وب جهانی چیست؟ وب یک اپلیکیشن اینترنتی است. از دیگر برنامه های اینترنتی می توان به ایمیل، پیام های فوری، Usenet و غیره اشاره کرد. وب چند سال بعد از اینترنت اختراع شد. اما این مورد توجه رسانه های اصلی در اینترنت را به خود جلب کرده است. زیرا وب اغلب با اینترنت به طور کلی اشتباه گرفته می شود. اصطلاح وب اغلب در متون غیر فنی استفاده می شود، بدون اینکه به صراحت اشاره شود که به وب یا اینترنت اطلاق می شود. با آخرین اخبار همراه باشید.

شرایط استفاده شبکه جهانی وب با نام ها و اختصارات بسیاری مترادف است: وب جهانی، WEB، WWW، W3.

وب جهانی

نام اصلی پروژه WorldwideWeb بود. کلمات به سرعت توسط شبکه جهانی وب برای بهبود خوانایی به اشتراک گذاشته شد. نام شبکه جهانی وب نیز توسط مخترعان وب مورد استفاده قرار گرفت، اما نامی که اکنون توسط کنسرسیوم وب جهانی تأیید شده است از آدرس سه حرفی استفاده می کند، در حالی که در سراسر جهان یا در سراسر جهان به انگلیسی “world” می نویسد. می تواند برود املای وب جهانی و اختصارات وب اکنون به خوبی تثبیت شده است.

وب جهانی چیست؟

با اختراع وب، تیم برنرز لی به نام های دیگری مانند اطلاعات مش، کاوی اطلاعات و کاوی اطلاعات (اطلاعات کاوی، به اختصار TIM) نیز فکر کرد. مخفف WWW به طور گسترده ای برای کوتاه کردن وب جهانی استفاده می شود تا اختصار وب برجسته شود. WWW احتمالاً آن را به تلفظی پر زحمت (به فرانسوی و انگلیسی) کاهش داده است. WWW اغلب سه “W” یا سه “W” تلفظ می شود. کاراکترهای www. به طور گسترده در آدرس های وب و برخی استفاده های رسمی یا فنی دیگر استفاده می شود. با این حال به هر گونه محدودیت فنی پاسخ می دهد.

هاست یک کامپیوتر آنلاین است. هر میزبان اینترنتی با یک آدرس IP که صفر، یک یا چند نام میزبان را ترکیب می کند، شناسایی می شود. این اصطلاح منحصر به وب نیست، بلکه مختص اینترنت است. منابع در شبکه جهانی وب، موجودیت های رایانه ای (متن، تصاویر، یوزنت، صندوق های پستی و غیره) بدون توجه به سایر منابع موجود هستند. یک منبع دسترسی عمومی که به صورت رایگان در اینترنت در دسترس است. منابع محلی در رایانه وجود دارد. برخلاف یک منبع راه دور (یا آنلاین) که می توان از طریق شبکه به آن دسترسی داشت.

مقالات مهم

ما می توانیم به یک منبع راه دور دسترسی داشته باشیم که با پروتکل ارتباط برقرار می کند. هر پروتکل قابلیت متفاوتی دارد: دریافت، ارسال یا ادامه تبادل اطلاعات. HTTP (مخفف Hypertext Transfer Protocol) یک پروتکل ارتباطی است که معمولاً برای انتقال منابع وب استفاده می شود. HTTPS نوع امن این پروتکل است. URL (یک منبع یک منبع) به یک منبع اشاره دارد.

پیوند (یا پیوندها) عنصری در یک منبع مرتبط با URL است. پیوندهای وب هدایت می شوند: آنها می توانند از یک منبع به یک مقصد بروند. فقط منبع منبع حاوی داده های تعریف پیوند است، منبع مقصد هنوز هیچ اثری ندارد. دو نوع لینک وجود دارد: نوع اول باید فعال باشد تا به مقصد برسید. و آن دوم دسترسی خودکار به مقصد.

به آن امتیاز دهید

اولین قسمت نوشته شده توسط شبکه جهانی وب اولین قسمت در نوین است. ظاهر شد.