منو سایت

پهنای باند چیست؟ ، قسمت اول

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پهنای باند چیست؟ ، قسمت اول

پهنای باند چیست؟ اصطلاح پهنای باند بیشتر زمانی استفاده می شود که در مورد هر چیزی در مورد یک شرکت میزبانی وب صحبت می کنید. یا زمانی که ترافیک وب زیادی وجود دارد، اما وب سایت آنلاین است، زیرا اینطور نیست. “پهنای باند” باقی مانده است تا در تمام ترافیک وب افزایش یافته جا شود. پس این

  • پهنای باند چیست؟
  • چگونه کار می کند؟
  • و واقعا به چه مقدار پهنای باند نیاز دارید؟

اصطلاح پهنای باند اساساً به مقدار داده ای اطلاق می شود که در یک دوره زمانی معین از طریق اینترنت منتقل می شود. این مقدار اطلاعاتی است که هر کاربر بر روی سرور یا میزبان وب سرور آپلود کرده است. پهنای باند معمولاً بر حسب مگابایت در ثانیه (Mbps) یا گیگابایت بر ثانیه (Gbps) اندازه گیری می شود. می تواند از 64 کیلوبیت بر ثانیه به 2 گیگابیت بر ثانیه و بیشتر برسد. زمانی که کاربر به یک وب سایت خاص دسترسی پیدا می کند. مرورگر به طور خودکار شروع به دانلود صفحه وب در صفحه نمایشگر شما می کند.

پهنای باند چیست؟  ،  قسمت اول

پهنای باند چیست؟ و چه ویژگی هایی دارد؟

پهنای باند مهمترین ویژگی است که واقعاً می تواند تأثیر مثبت یا منفی بر وب سایت و تجارت آنلاین شما داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که نوع مناسب میزبانی وب را بر اساس نیازهای وب سایت خود انتخاب کرده اید که شامل پهنای باند کافی در میان سایر الزامات می باشد. اگر وب سایت دارای محتوای بسیار سنگین مانند گرافیک های حجیم، فایل های صوتی، فیلم ها، انیمیشن ها، دانلودهای زیاد و سایر مطالب بسیار سنگین باشد، پهنای باند مورد نیاز برای دانلود و یا حتی نمایش صفحات وب بسیار بالا خواهد بود.

همچنین بخوانید: فضای دیسک و پهنای باند

فایل های قابل دانلود

از طرف دیگر، اگر وب سایت دارای محتوای قابل دانلود یا حتی کمتر در صفحه باشد. پهنای باند مورد نیاز بسیار کمتر خواهد بود. سرورهای میزبانی وب دارای یک ردیاب هستند که میزان انتقال داده ها را که در طول ماه اتفاق می افتد را ردیابی می کند. اگر این مقدار از مقدار اختصاص داده شده پهنای باند بیشتر شود. یعنی اگر از حد پهنای باند اختصاص داده شده به آن فراتر رود. ممکن است مجبور شود پول زیادی بپردازد. به همین دلیل، حداقل باید مطمئن شوید که پهنای باند کافی دارید تا از حد پهنای باند اختصاص داده شده خود تجاوز نکنید.

همچنین، اگر حجم زیادی از ترافیک وب را هدف قرار داده اید یا قصد دارید یک رویداد بزرگ برگزار کنید که تعداد زیادی بازدیدکننده را به وب سایت شما جذب کند، نیاز به پهنای باند شما بسیار بالا خواهد بود. این به این دلیل است که ممکن است افراد زیادی صفحات وب را مشاهده کنند یا ممکن است افراد زیادی در حال دانلود محتوای زیادی از وب سایت شما باشند.

در چنین مواردی، اگر پهنای باند کافی نداشته باشید، می تواند کل وب سایت شما را کند کند. یا گاهی اوقات وب سایت ممکن است به دلیل بار زیاد، بدون توجه به سرعت اتصال اینترنت بیننده اینترنت شما، از کار بیفتد. به دلیل این عوامل، شما نه تنها ترافیک وب به دست آمده خود را از دست خواهید داد. همچنین اگر وب سایت برای ماه ها به دلیل کمبود پهنای باند از کار بیفتد، تجارت آنلاین را از دست خواهید داد.

بازدید از سایت و پهنای باند

هنگامی که کاربر از وب سایت شما بازدید می کند و به هر صفحه وب دسترسی پیدا می کند، استفاده از پهنای باند افزایش می یابد. بنابراین، اگر وب سایت شما روزانه حدود 100 بازدید از وب داشته باشد، هر بازدیدکننده حدود 4 صفحه را مشاهده خواهد کرد که حدود 100 کیلوبایت است. شما هر روز از 50 مگابایت پهنای باند استفاده می کنید که معادل 1.5 گیگابایت پهنای باند در ماه است.

همچنین، هنگام آپلود یا دانلود هر صفحه وب یا هر محتوایی در وب سایت خود. یا حتی صفحات وب خود را ویرایش کنید. باز هم این به کل استفاده از پهنای باند می افزاید. بنابراین، هنگام انتخاب نوع خاصی از شرکت میزبانی وب، مطمئن شوید که پهنای باند کافی برای شما فراهم شده است. همچنین اطمینان حاصل کنید که شرکت میزبانی وب که انتخاب می کنید انعطاف پذیر و قابل اعتماد باشد.

به آن امتیاز دهید

پهنای باند چیست؟ ، قسمت اول اول در نوین است. ظاهر شد.