منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پوسته امن (SSH) چیست؟ و ویژگی های این پروتکل

پوسته امن (SSH) چیست؟ و ویژگی های این پروتکل

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پوسته امن (SSH) چیست؟ و ویژگی های این پروتکل

پوسته امن (SSH) چیست؟ SSH مخفف Secure Shell، یک برنامه کامپیوتری و یک پروتکل برای ارتباط امن است. پروتکل اتصال به تبادل کلید رمزگذاری در ابتدای اتصال نیاز دارد. پس از آن تمام فریم ها رمزگذاری می شوند. چه چیزی برای کاربر غیرفعال است؟ SSH برای جایگزینی برنامه های rlogin، telnet و rsh طراحی شده است.

پروتکل ssh

SSH در دو نسخه اصلی ارائه می شود: نسخه 1.0 و نسخه 2.0. نسخه اول می تواند از راه دور به یک کامپیوتر برای اتصال پوسته یا خط فرمان متصل شود. این نسخه هنوز از مشکلات امنیتی در تأیید صحت داده های ارسالی یا دریافتی رنج می برد. و آن را در برابر حملات فعال آسیب پذیر می کند. پروتکل SSH نسخه 2 که در ژانویه 2006 تولید شد، اکنون به طور گسترده در سراسر جهان استفاده می شود. این نسخه بسیار امن تر از رمزگذاری است.

پوسته امن (SSH) چیست؟

SSH معمولاً از پورت 22 استفاده می کند. برای باز کردن پوسته (کنسول) روی یک کامپیوتر راه دور استفاده می شود. SSH به دسترسی از راه دور در لینوکس و یونیکس با استفاده کمی در ویندوز (با Putty، OpenSSH یا Cygwin) اشاره دارد. SSH همچنین می تواند برای انتقال پورت های TCP از یک دستگاه به دستگاه دیگر استفاده شود. تونل بساز این روش معمولا برای ایمن سازی اتصال (علاوه بر پروتکل ایمیل POP3) استفاده می شود.

بیش از حد بارگذاری شده است

(Open SSH (OpenBSD Secure Shell) مجموعه ای از ابزارهای رایگان است. برای ایمن سازی ارتباطات از طریق شبکه های کامپیوتری با استفاده از پروتکل SSH. OpenSSH به عنوان یک بسته نرم افزاری منبع باز. امنیت ارتباطی SSH ایجاد شده توسط تیم OpenBSD ارائه شده توسط، به رهبری بنیانگذار Theo de Radt و تحت مجوز BSD منتشر شد.

پروتکل انتقال فایل SSH

در زمینه Secure Shell (SSH (SFTP)، این دو مورد را در اینجا توضیح می دهیم:

  • یک پروتکل ارتباطی که از طریق SSH برای انتقال و مدیریت فایل از راه دور اجرا می شود.
  • یک برنامه خط فرمان که سمت کلاینت این پروتکل ارتباطی را اجرا می کند.

در مقایسه با پروتکل SCP قبلی، پروتکل SFTP از چندین عملیات روی فایل های راه دور پشتیبانی می کند. این مانند یک پروتکل برای سیستم فایل است. فرض بر این است که مستقل از پلتفرم مورد استفاده، برای مثال با SCP، نام قالب توسعه یافته است

سرور توسط کلاینت مشخص می شود که هر کاری را که می خواهد انجام می دهد. و سپس معماری STP از این مشکلات جلوگیری می کند. برنامه SFTP رابطی مشابه برنامه FTP ارائه می دهد.

پروتکل SFTP FTP بیش از SSH نیست یا SSL (Secure FTP Visit) پروتکل جدیدتری است. که به طور کامل توسط کارگروه IETF SECSH طراحی شده است. برخی از برنامه های کاربردی از پروتکل scp برای پروتکل SFTP به جای SCP استفاده می کنند.

به آن امتیاز دهید

پوسته امن (SSH) چیست؟ و امکانات این پروتکل اولین در نوین است. ظاهر شد.