منو سایت

چرا ابر برای داده های بزرگ بهتر است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چرا ابر برای داده های بزرگ بهتر است؟

چرا ابر برای داده های بزرگ بهتر است: اگر شما یکی از شرکت های در حال رشدی هستید که از داده های بزرگ استفاده می کنید. این پست مزایا و چالش‌های مهاجرت به ابر را شرح می‌دهد و توضیح می‌دهد که چرا این گزینه ممکن است محیط ایده‌آلی برای عملیات شما باشد.

چرا ابر برای داده های بزرگ بهتر است؟

کلان داده مبتنی بر ابر در حال افزایش است

بر اساس نظرسنجی اخیر اوراکل، 80 درصد از شرکت ها قصد دارند داده های بزرگ و تجزیه و تحلیل خود را به فضای ابری منتقل کنند. نظرسنجی دیگری از شرکت‌های آمریکایی نشان داد که بیش از 90 درصد از شرکت‌ها در سال گذشته یک طرح کلان داده را اجرا کرده‌اند. و در 80 درصد موارد این پروژه ها نتایج بسیار مفیدی داشته اند.

بیشتر آزمایش‌های اولیه با داده‌های بزرگ در خانه انجام می‌شود. با این حال، بسیاری از کسانی که آن را می سازند. آنها به دنبال گسترش عملیات کلان داده خود هستند و ابر را راه حل بهتری می بینند. این به این دلیل است که راه حل های IaaS، PaaS و SaaS ارائه شده توسط فروشندگان ابری بسیار گران تر از توسعه قابلیت های داخلی هستند.

یکی از مسائل مربوط به تجزیه و تحلیل داده های داخلی این است که اغلب شامل استفاده از Hadoop می شود. در حالی که تغییراتی در ذخیره سازی و پردازش داده های بزرگ در چارچوب نرم افزار منبع باز آپاچی وجود دارد. در نتیجه، بسیاری از مشاغل به فروشندگان ابری روی می آورند که می توانند تخصص Hadoop و سایر گزینه های پردازش داده را ارائه دهند.

مزایای حرکت به ابر

یکی از دلایل اصلی مهاجرت، مزایای اساسی است که خدمات ابری Big Data به مشتریان ارائه می کند. این شامل قیمت گذاری بر اساس تقاضا، دسترسی به اطلاعات ذخیره شده در هر نقطه، افزایش انعطاف پذیری و چابکی، تهیه سریع تر و مدیریت بهتر است.

علاوه بر این، مقیاس پذیری منحصر به فرد ابر عمومی به این معنی است که برای تخلیه بارهای کلان داده ایده آل است. شرکت‌ها می‌توانند فوراً برای تمام منابع ذخیره‌سازی و محاسباتی مورد نیاز خود و تنها چیزی که استفاده می‌کنند، پرداخت کنند. ابر عمومی همچنین می‌تواند امنیت بیشتری را فراهم کند که محیط بهتری برای انطباق ایجاد می‌کند.

نرم افزار به عنوان سرویس (SaaS) انتقال داده های محبوب Big Cloud را جذاب تر کرده است. تا پایان سال 2017، نزدیک به 80 درصد از شرکت ها SaaS را پذیرفته بودند که این رقم در سال 2016، 17 درصد بود. و بیش از نیمی از این منابع از منابع متنوعی استفاده می کنند. زیرا بیشتر اطلاعات آنها در فضای ابری ذخیره می شود. تجزیه و تحلیل آن در خانه به جای نیاز به بازگشت به مرکز داده برای پردازش آن منطقی است.

کاهش هزینه های ذخیره سازی

یکی دیگر از مزایای ابر عمومی، هزینه کم ذخیره سازی داده ها است. در حالی که بسیاری از شرکت ها ممکن است در حال حاضر فکر کنند که هزینه ذخیره سازی اطلاعات کلان برای مدت طولانی گران تر از ذخیره سازی داخلی است. پیشرفت های تکنولوژی در حال حاضر باعث کاهش هزینه ها شده است. و در آینده نیز ادامه خواهد داشت. در عین حال، می‌توانید پیشرفت‌های گسترده‌ای را در توانایی ابر عمومی برای پردازش این داده‌ها در حجم بیشتر و با سرعت بیشتر مشاهده کنید.

در نهایت، ابر شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا از سایر فناوری‌های نوآورانه مانند یادگیری ماشین، هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل بدون سرور مجازی استفاده کنند. سرعت تغییر به این معنی است که شرکت‌هایی که دیرتر از داده‌های بزرگ در فضای ابری عمومی استفاده کردند، خود را در رقابت می‌یابند. در آن مرحله آنها مهاجرت می کنند و رقبای خود را که در حال حاضر در بازارشان هستند می خورند.

چالش انتقال داده های بزرگ به ابر

انتقال مقادیر زیادی داده به ابر عمومی با موانع متعددی همراه است. ادغام یک چالش است. برای بسیاری از شرکت ها دشوار است که داده ها را در طیف گسترده ای از منابع مختلف پخش کنند. و دیگران ادغام داده های ابری با داده های ذخیره شده در خانه را چالش برانگیز می دانند.

شیوه های کاری محلی نیز مانع مهاجرت می شود. در یک نظرسنجی اخیر، بیش از نیمی از پاسخ دهندگان ادعا می کنند که بی میلی داخلی، استراتژی های سنتی فناوری اطلاعات و سایر مسائل سازمانی مشکلات قابل توجهی را در برنامه های آنها برای انتقال داده های بزرگ به ابر عمومی ایجاد می کند.

برای اقامت خود برنامه ریزی کنید

قبل از شروع مهاجرت، مهم است که از قبل برنامه ریزی کنید. اگر قصد انجام تجزیه و تحلیل کلان داده عمومی ابر را دارید. ابتدا باید سرمایه گذاری روی قابلیت های داخلی را متوقف کنید و بر روی توسعه یک برنامه استراتژیک برای مهاجرت خود تمرکز کنید. و روی پروژه هایی که برای کسب و کار شما مهم هستند تمرکز کنید.

حرکت به سمت ابر همچنین به شما بستری برای رشد می دهد. و آنچه در حال حاضر دارید را بهبود بخشید. به همین دلیل، شما نمی خواهید زیرساخت ابری خود را مستقیماً از خانه خود بسازید. این فرصت ایده آلی برای خلق آینده و خلق چیزی از زمین است که بیشتر از شما سود خواهد برد. مهاجرت فرصتی است برای طراحی مجدد راه حل های خود به گونه ای که از همه چیزهایی که ابر ارائه می دهد استفاده کنند:

  • اتوماسیون
  • هوش مصنوعی
  • فراگیری ماشین
  • و غیره

به آن امتیاز دهید

مقاله چرا ابر برای کلان دیتا بهتر است اولین مقاله در نوین است. ظاهر شد.