منو سایت

چه زمانی ویندوز بهترین گزینه است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چه زمانی ویندوز بهترین گزینه است؟

چه زمانی ویندوز بهترین گزینه است؟ اکثر مردم هنگام خرید یک برنامه میزبانی، لینوکس را توصیه می کنند. در این مقاله قصد داریم به بررسی چرا و زمان نیاز به انتخاب پکیج هاست ویندوز بپردازیم. هاست بومی ویندوز از تعدادی ابزار مخصوص مایکروسافت پشتیبانی می کند و به صورت روزانه، میزبانی کاملاً خوب کار می کند. بسیاری از نگرانی‌های مربوط به ویندوز مربوط به امنیت است، اما مایکروسافت پول و تلاش زیادی را برای بهبود در این زمینه صرف کرده است.

از این رو:

  • چرا و چه زمانی انتخاب ویندوز سرور مناسب است؟
  • آیا دلایل شما برای انتخاب هاست لینوکس همچنان پابرجاست؟
  • هاست ویندوز بهتر است یا هاست لینوکس؟

چه زمانی ویندوز بهترین گزینه است؟

چرا هاست ویندوز؟

دلایل زیادی وجود دارد که چرا ممکن است بسته سرور مجازی مبتنی بر ویندوز را انتخاب کنید. یکی از ساده ترین دلایلی که هر کسی ویندوز را انتخاب می کند این است که Windows Server Virtual یک رابط گرافیکی عالی ارائه می دهد. رابط کاربری گرافیکی حتی برای یک مدیر سیستم مبتدی انجام سریع کارهای ساده را آسان می کند. مگر اینکه رابط کاربری گرافیکی مانند GNOME نصب شده باشد، وظایف اصلی در لینوکس باید در خط فرمان اجرا شوند.

این کار برخی از مزایای استفاده از منابع / سرعت را که لینوکس به شما می دهد حذف می کند. راحتی شما با سرور مجازی خود بدون شک عامل تعیین کننده ای است که بسته میزبانی وب را انتخاب می کنید. یکی از ویژگی های جدید ویندوز سرور 2016 نصب نانو سرور است. Nano Server یک سرور راه دور بسیار کاربردی است. این زمانی مفید است که شما نیاز به ایجاد یک سرور برای یک هدف خاص دارید، مانند اجرای IIS یا اجرای یک سرور DNS.

مقالات مهم

در حالی که برای سرور نانو محدودیت هایی وجود دارد. یکی از نکات مهمی که طرفداران لینوکس از آن غافل می شوند زمانی است که به مزایای لینوکس نسبت به هاست ویندوز اشاره می کنند. سرور نانو فوق‌العاده سریع است و نیاز به منابع سبک‌تری نسبت به جایگزین‌های لینوکس دارد. نسخه بعدی Nano Server از Docker نیز پشتیبانی خواهد کرد.

هنگامی که با برخی از فناوری های منحصر به فرد مایکروسافت مواجه می شوید، مجازی سازی ویندوز سرور یک انتخاب واضح است. ویندوز سرور از نرم افزارهایی مانند Microsoft Exchange و Windows SharePoint پشتیبانی می کند. که حتی اگر راهی برای کار با آن در لینوکس وجود داشته باشد. این وضعیت ایده آلی برای اجرا در یک محیط شرکتی نخواهد بود. همچنین اگر گزینه های دیگری وجود دارد می توانید در سمت لینوکس ارائه دهید. بسیاری از مردم با نرم افزارهای مبتنی بر ویندوز، به ویژه Exchange راحت هستند یا ترجیح می دهند.

پشتیبانی قوی مایکروسافت

هر زمان که مایکروسافت چیزی خاص دارد، ویندوز سرور همیشه باید در بالای لیست باشد. در آن زمان، چارچوب‌های برنامه‌نویسی تخصصی مانند ASP.NET تنها در هنگام استفاده از سرور ویندوز قابل دسترسی بودند. در حالی که بسیاری از زبان های برنامه نویسی منبع باز وجود دارد، ASP.NET مزایایی دارد و در بسیاری از محیط های سازمانی استفاده می شود.

ASP.NET با ویژوال استودیو کار می کند ASP.NET محبوب است، همه چیز به سمت یک سرور مجازی حرکت می کند، زمان توسعه کمتر و عملکرد بالاتر. توسعه دهندگانی که با آنها کار می کنید ممکن است به ویندوز سرور نیاز داشته باشند. ضرورت بهترین دلیل برای تصمیم گیری در فناوری است. اگر نیاز به حل این مشکل دارید، نباید ابزار مناسبی را برای این کار توصیه کنید، حتی اگر به طور کلی راه حل های منبع باز را ترجیح می دهید. امنیت یکی دیگر از نگرانی های رایج راه حل های ویندوز سرور است. در گذشته، مایکروسافت در زمینه امنیت سیستم سهل انگاری کرده است. در سال‌های اخیر، مایکروسافت با سرورهای اصلی و سیستم‌عامل‌های خود پیشرفت زیادی کرده است.

ویندوز سرور 2016

ویندوز سرور 2016 دارای ویژگی هایی مانند گارانتی تأیید کننده، گارد دستگاه و ماشین های مجازی محافظت شده است. مایکروسافت در بخش امنیتی سرآمد است، حتی اگر شهرت قدیمی آنها هنوز از آنها دور باشد. لازم به ذکر است که فناوری های متن باز مانند PHP و حتی هسته لینوکس در گذشته دارای آسیب پذیری های امنیتی بوده اند. بنابراین صرف نظر از نوع سرور میزبانی خود، باید خود را با یک رویکرد چند لایه امنیتی وفق دهید. امیدوارم با دانستن زمان انتخاب ویندوز سرور کمی احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

اگر به صورت آنلاین نگاه کنید، بحث های بی پایانی در مورد اینکه کدام یک از بقیه بهتر است پیدا خواهید کرد. اما بیشتر آن بحث ها بدون هیچ پیش زمینه ای است. دانستن اینکه به چه فناوری هایی نیاز دارید. و با انتخاب پلتفرم مناسب برای این فناوری ها، باید نحوه انتخاب خود را انتخاب کنید. در بحث های قبلی من، مردم در گذشته در مورد لینوکس در مقابل ویندوز سرور گفته اند، مانند وب سرور IIS در سرور ویندوز، بدتر از وب سرورهای Apache یا Nginx است که معمولاً در لینوکس پیدا می کنید. آنها دیگر مرتبط نیستند. از آنجایی که هر سه فوق العاده هستند، چیزهایی مانند این ممکن است دیگر عامل تعیین کننده نباشند.

ویندوز سرور 2019

جالب اینجاست که با ویندوز سرور 2019 این بحث تا فضای ابری ادامه خواهد داشت. Windows Server 2019 از خدمات ابری مایکروسافت پشتیبانی بیشتری خواهد کرد. علاوه بر این، ویندوز سرور 2019 از فناوری‌های کانتینری بیشتری مانند Kubernetes پشتیبانی می‌کند و همچنین از قابلیت اجرای اسکریپت‌های Bash نیز پشتیبانی می‌کند. در کوتاه مدت، می‌توانیم دو گزینه فناوری را با تفاوت عملکرد بسیار کم در نظر بگیریم، زیرا هر دو سیستم عامل سرور عالی هستند و مجموعه‌ای از خدمات مبتنی بر ابر را ارائه می‌دهند.

روزهای نیاز به “سرور” به سرعت به پایان می رسد، زیرا برای ساختن یک وب سایت پیشرفته کافی نیست. این باید یک وب سایت بهینه سازی شده سفارشی باشد که با خدمات چت، ویدیو و بازاریابی طراحی شده است. همه به حضور شرکت های رسانه های اجتماعی مرتبط هستند. چه ویندوز سرور یا سرور لینوکس را انتخاب کنید. در نهایت به یک راه حل سرور مجازی مناسب خواهید رسید.

در پایان، اگر مایلید کمی بیشتر برای راه حل ویندوز سرور بپردازید. بستگی به سلیقه و نیاز شخصی شما دارد. ممکن است کمک گرفتن از یک سرور لینوکس کمی آسان تر باشد. و کمی ارزانتر خواهد بود، اما ویندوز سرور ممکن است برای شما راحت تر باشد، به خصوص اگر تازه کار هستید.

از چه زمانی ویندوز بهترین گزینه است؟ این اتفاق برای اولین بار در نوین رخ می دهد. ظاهر شد.