منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه بهترین سیستم عامل را برای سرور انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین سیستم عامل را برای سرور انتخاب کنیم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه بهترین سیستم عامل را برای سرور انتخاب کنیم؟

انتخاب بهترین سیستم عامل برای سرور تازه میزبانی شده: طرفداران هر سیستم عامل راه حل های مختلفی را برای این سوال رایج به شما ارائه می دهند، با این حال، مهم است که تعیین کنید کدام سیستم عامل برای نیازهای شما مناسب است.

چگونه بهترین سیستم عامل را برای سرور انتخاب کنیم؟

نحوه انتخاب بهترین سیستم عامل برای سرورها

گزینه‌های سیستم‌عامل شامل سیستم‌عامل‌های منبع باز مختلفی هستند که تحت مجوز گنو/لینوکس مجوز دارند و بسیاری از فرآیندهای تجاری یونیکس. قبل از اینکه تصمیم بگیرید کدام سیستم عامل برای شما مناسب است، چند فاکتور مهم را که باید هنگام انتخاب یک سیستم عامل برای سرور مجازی خود در نظر بگیرید، فهرست می کنم.

ارزش :

بر خلاف سایر هزینه های عمده، هنگام خرید یک سیستم عامل، باید فراتر از هزینه های سیستم عامل نگاه کنید. TCO باید بیش از برچسب قیمت (یعنی کل هزینه مالکیت) در نظر گرفته شود. هنگام انتخاب یک سیستم، مواردی مانند تعمیر و نگهداری سیستم، ارتقاء و مسائل هزینه ثابت باید در نظر گرفته شود.

طول عمر :

شما باید به دنبال به روز رسانی های امنیتی و پایداری منظم برای سیستم عامل های قدیمی باشید.

پشتیبانی فنی :

شما باید بدانید که برای سیستم عاملی که انتخاب می کنید به چه میزان پشتیبانی نیاز دارید. اگر به کارکنان فناوری اطلاعات مجهز هستید، می توانید به راحتی نسخه های لینوکس سیستم عامل های لینوکس مانند CentOS را مدیریت کنید. در غیر این صورت، باید نوعی پشتیبانی مجوز برای نوع سیستم عاملی که انتخاب می کنید، دریافت کنید.

امنیت:

واقعیت این است که سیستم عامل ها زمانی ایمن و امن می شوند که امنیت آنها تضمین شود. اگرچه برخی از سیستم عامل ها می توانند دشوار و گیج کننده باشند، اما محافظت از برخی از سیستم عامل ها بسیار آسان است. بر اساس چنین عواملی، شما باید ارزیابی و تعیین کنید که کدام سیستم عامل برای نیازهای شما مناسب تر است و به راحتی مدیریت و مدیریت می شود.

انعطاف پذیری سیستم:

با برخی از سیستم عامل ها ممکن است نتوانید یک سیستم عامل سفارشی ایجاد کنید، اما اگر می خواهید چنین سیستم عاملی داشته باشید، ممکن است یک سیستم عامل منبع باز مانند Debian یا FreeBSD را ترجیح دهید. در نهایت، انتخاب بستگی به نیاز شما دارد.

نرم افزار :

نرم افزارهایی وجود دارند که فقط در سیستم عامل های خاصی پشتیبانی می شوند. اگر نیازهای شما مشابه باشد، مطمئناً به شما کمک می کند تا تعیین کنید کدام سیستم عامل برای نیازهای شما بهترین است.

به آن امتیاز دهید

چگونه بهترین سیستم عامل را برای سرور انتخاب کنیم؟ اولین بار است که در نوین هستم. ظاهر شد.