منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • چگونه یک سرور مجازی یا سایت جدید در IIS6 ایجاد کنیم؟

چگونه یک سرور مجازی یا سایت جدید در IIS6 ایجاد کنیم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه یک سرور مجازی یا سایت جدید در IIS6 ایجاد کنیم؟

چگونه یک سرور مجازی یا سایت جدید در IIS6 ایجاد کنیم؟ شما می توانید یک کامپیوتر سرور ویندوز 2003 را برای میزبانی چندین سایت پیکربندی کنید تا هر سایت کاملاً از سایت های دیگر جدا باشد و محتوا و مجوزهای خاص خود را داشته باشد. برای ایجاد یک سرور مجازی، یک سایت جدید در پوشه محتوای مورد نظر خود طراحی می کنید. این پوشه می تواند در جایی در کامپیوتر محلی یا خارج از آن قرار گیرد.

یک سرور مجازی بر اساس ترکیبی از سه پارامتر زیر تعریف می شود:

 1. آدرس IP اختصاص داده شده به وب سایت
 2. شماره پورت TCP اختصاص داده شده به وب سایت
 3. نام های میزبان اختصاص داده شده به وب سایت ها

چگونه یک سرور مجازی یا سایت جدید در IIS6 ایجاد کنیم؟

از آنجایی که هر سرور مجازی پارامترهای خاص خود را دارد، می توان چندین سرور را همزمان در IIS6 راه اندازی و اجرا کرد. به عنوان مثال، می توانید چندین وب سایت را به طور همزمان با دادن نام هاست مخصوص به آنها اجرا کنید که همگی با یک آدرس IP طراحی شده اند و به طور پیش فرض از پورت TCP شماره 80 استفاده می کنند.

 

یک پوشه محتوای وب ایجاد کنید

برای ایجاد یک پوشه جدید که در آن می توانید محتوای وب سایت را ذخیره کنید، به صورت زیر عمل کنید:

 1. Windows Explorer را باز کنید.
 2. در لیست پوشه ها، روی نام پوشه ای که می خواهید در آن یک پوشه جدید ایجاد کنید، برای مثال پوشه Inetpub کلیک کنید.
 3. در منوی File گزینه New را انتخاب کنید و سپس روی گزینه Folder Options کلیک کنید.
 4. نام مورد نظر را برای پوشه تایپ کنید و سپس کلید Enter را فشار دهید. توجه داشته باشید که برای حفظ امنیت تا حد امکان این پوشه را در پوشه root قرار ندهید.
 5. از Windows Explorer خارج شوید.

مراحل ایجاد سرور مجازی در IIS6

 • روی منوی شروع کلیک کنید
 • به Administrative Tools اشاره کنید و سپس روی Internet Information Services Manager (IIS6 Manager) کلیک کنید.
 • در نمای درختی، ServerName را باز کنید و روی Web Site Options کلیک راست کنید، مکان نما را روی کلمه New حرکت دهید و روی Web Site Options کلیک کنید. با این کار برنامه Web Site Creation Wizard شروع می شود.
 • بر روی گزینه Next کلیک کنید.
 • در صفحه جزئیات وب سایت، توضیحاتی را برای وب سایت مورد نظر خود در کادر توضیحات تایپ کنید و سپس روی گزینه بعدی کلیک کنید.

در صفحه تنظیمات پورت و آدرس IP، موارد زیر را انجام دهید:

 • روی آدرس IP که می خواهید برای وب سایت استفاده کنید کلیک کنید و آدرس IP را در کادر مربوطه وارد کنید.
 • توجه داشته باشید که اگر روی گزینه (not Assigned) کلیک کنید. سرور مجازی به تمام آدرس های IP که به سرورهای مجازی دیگر اختصاص داده نشده اند پاسخ می دهد.
 • اگر می خواهید از پورتی غیر از پورت پیش فرض TCP 80 استفاده کنید. نام پورت مورد نظر را در پورت مورد استفاده برای وب سایت وارد کنید.
 • اگر می خواهید عنوان میزبان خاصی را به سرور مجازی اختصاص دهید. عنوان میزبان مورد نظر برای وب سایت را در کادر Host title وارد کنید. (به طور پیش فرض در داخل این کادر کلمه None نوشته می شود.)
 • بر روی گزینه Next کلیک کنید.

ادامه مرحله

 1. در صفحه دایرکتوری اصلی وب سایت، در محل Pathbox، آدرس محل ذخیره پوشه ای را که قبلا ایجاد کرده اید وارد کنید. به عنوان مثال: C:InetPubFolderName
 2. اگر امکان دسترسی ناشناس به سایت را نمی خواهید، تیک (✓) گزینه اجازه دسترسی ناشناس به سایت را با یک کلیک بردارید و سپس گزینه بعدی را کلیک کنید.
 3. در صفحه Web Site Access Permissions مجوزهایی را که برای سایت می خواهید مشخص کنید و سپس روی گزینه Next کلیک کنید و سپس گزینه Finish را بزنید.
 4. نام وب سایت جدید در انتهای لیست وب سایت ها در نمای درختی ظاهر می شود، حال برای تغییر یا اصلاح این وب سایت می توانید بر روی نام آن کلیک راست کرده و سپس گزینه Properties را انتخاب کنید. IIS6

چگونه یک سرور مجازی یا سایت جدید در IIS6 ایجاد کنیم؟ این اولین بار در نوین است. ظاهر شد.