منو سایت

4 مرحله برای تغییر میزبان وب

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
4 مرحله برای تغییر میزبان وب

آموزش تعویض هاست وب: این حداقل یک بار برای هر وب مستر اتفاق می افتد. شما در حال گسترش میزبانی وب سایت خود هستید، اما شرکت میزبان مورد نظر از ویژگی جدیدی که شما نیاز دارید پشتیبانی نمی کند. بنابراین تصمیم می گیرید یک شرکت جدید برای ارائه هاست جدید برای وب سایت خود پیدا کنید. پس از چند روز جستجوی خسته کننده، شرکتی عالی برای میزبانی سایت خود پیدا می کنید. اما چگونه می توانید از انتقال موفقیت آمیز به سرور جدید اطمینان حاصل کنید؟

مراحل تعویض میزبان وب

برای اطمینان از انتقال بدون درز، این 4 مرحله آسان را دنبال کنید:

1. یک حساب جدید راه اندازی و آپلود کنید

هنگام راه‌اندازی حساب کاربری در شرکت میزبان جدید، حتما به آنها بگویید که نمی‌خواهید نام دامنه را منتقل کنند، مگر اینکه از آنها بخواهید. نام کاربری و رمز عبور حساب جدید خود را از شرکت میزبان وب دریافت کنید. شما یک آدرس IP (چیزی شبیه به 209.207.44.3) وارد می کنید، نه یک نام دامنه مانند yahoo.com.

تغییر میزبان وب

ساختار دایرکتوری فعلی خود را در سرور جدید کپی کنید و همه چیز را به جز اسکریپت های CGI/PERL خود آپلود کنید. شما باید یک شرکت میزبانی جدید داشته باشید که PERL را روی سرور و دایرکتوری که سایت شما در آن قرار دارد نصب کرده باشد. اگر با آنچه در حال حاضر دارید متفاوت است، باید قبل از آپلود تغییرات، اسکریپت را به صورت دستی ویرایش کنید.

نکته: تمام فایل های HTML خود را در حالت ASCII آپلود کنید. این از سندرم “صفحه خالی” که می تواند هنگام آپلود در حالت باینری رخ دهد، جلوگیری می کند. دستورالعمل های همراه برنامه FTP خود را بررسی کنید تا نحوه تغییر تنظیمات را یاد بگیرید.

2. تست برخی از صفحات

با آزمایش چند صفحه کلید مطمئن شوید که آپلود به خوبی انجام شده و همه چیز پس از انتقال نام دامنه کار می کند. به سادگی آدرس IP را با آدرسی که شرکت میزبان شما به شما اختصاص داده است جایگزین کنید و نام فایل HTML را با نام فایل های واقعی موجود در سرور خود جایگزین کنید. اگر روی هر یک از پیوندهای موجود در صفحات آزمایشی کلیک کنید، به جای سرور جدیدی که می خواهید به سرور فعلی خود هدایت می شوید. تنها استثنا این است که از مسیرهای نسبی به جای مطلق برای پیوندهای URL خود استفاده کنید.

این همچنین فرصت خوبی برای آزمایش اسکریپت شما است، اگرچه باید نام دامنه اسکریپت را به آدرس IP سایت خود در میزبان جدید تغییر دهید.

3. انتقال نام دامنه

هنگامی که همه چیز به روز شد و به درستی روی سرور جدید کار کرد، به شرکت میزبان خود ایمیل بزنید و از آنها بخواهید نام دامنه شما را منتقل کنند. معمولاً ظرف 24 ساعت ایمیلی از Network Solutions دریافت می‌کنید که از شما می‌خواهد انتقال را تأیید کنید. فقط به آن ایمیل پاسخ دهید و منتظر بمانید.

پس از تکمیل انتقال، باید دو هفته صبر کنید تا سرورهای DNS در سراسر جهان به روز شوند. در این مدت دو نسخه از سایت خود را نزد خود نگه دارید. حتی پس از به‌روزرسانی سرور DNS، ممکن است بخواهید یک نسخه از این سایت را برای مدت کوتاهی به نفع کسانی که سرورهای DNS خود را به‌روزرسانی نکرده‌اند، نگه دارید.

4. کمی صبر کنید و سپس اکانت قبلی را لغو کنید

در طول دوره انتظار برای تغییر میزبان وب، باید دو حساب ایمیل را بررسی کنید (اگر از حساب های POP ارائه شده توسط شرکت میزبان خود استفاده می کنید). بهترین راه برای ادامه بررسی آنها این است که به جای استفاده از نام دامنه در سرورهای قدیمی و جدید، از آدرس IP سایت خود به عنوان سرور POP در برنامه ایمیل خود استفاده کنید.

پس از یک یا دو هفته، حساب کاربری میزبان قبلی را لغو کنید. یک راه خوب برای تعیین زمان اتصال به حساب قدیمی شما این است که چه زمانی ایمیل به حساب شما در سرور قدیمی شما نمی رسد.

به آن امتیاز دهید

4 مرحله تعویض هاست وب برای اولین بار در نوین نوشته شده است. ظاهر شد.