منو سایت

4 ویژگی DevOps که مدیران باید بدانند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
4 ویژگی DevOps که مدیران باید بدانند

4 ویژگی DevOps که مدیران باید بدانند از نقطه نظر مهندسی نرم افزار، اکثر تکنیک های DevOps در سطح حرفه ای هستند. اما در واقعیت، استقرار DevOps فراتر از مراحل ساخت و اجرا است.

devops چیست؟

DevOps نیاز به تغییر اساسی در فرهنگ سازمانی دارد. برای موفقیت، ضروری است که همه ذینفعان از این اصول آگاه باشند. برای کمک به درک بهتر این موضوع، Novinhost 4 ویژگی اصلی DevOps را که مدیران باید بدانند، بیان می کند.

4 ویژگی DevOps که مدیران باید بدانند

1- پیشرفت مستمر

استفاده از بهترین شیوه ها و انجام بهترین کار موضوعی نیست که در هر سازمان فقط یک بار انجام شود. هر سازمانی باید فرآیندهای داخلی داشته باشد تا بتوان از آنها برای شناسایی حوزه هایی که قابل تغییر و بهبود هستند استفاده کرد. برخی از شرکت ها این کار را با استفاده از سرورهای مجازی و یک تیم تخصصی بهبود فرآیند انجام می دهند. حتی برخی از شرکت ها به این تیم ها اجازه می دهند که از این فرآیندها برای ارزیابی خود استفاده کنند. و روش مورد نظر خود را برای بهبود فرآیندهای موجود در سازمان تعیین کنند. مهم نیست چه روشی برای این کار استفاده می شود. هدف همه سازمان ها پیشرفت مستمر در استفاده از ابزارها و استفاده از سرورهای مجازی است.

2- یکپارچگی و هماهنگی مستمر

یکپارچه سازی شامل دو بخش است: یکپارچه سازی سیستم ها و یکپارچه سازی نرم افزار. یکپارچه سازی یک سیستم به معنای کنار هم قرار دادن اجزا و بخش های فرعی سیستم است. تا بتوانند به صورت هماهنگ و یک سیستم عمل کنند.

یکپارچه‌سازی نرم‌افزار به پیوند ماژول‌های نرم‌افزار یا چندین برنامه کامل با یکدیگر (مانند آنچه هنگام ادغام یک سرور ابری اتفاق می‌افتد) برای ایجاد یک برنامه کاربردی یا بهبود عملکرد برنامه با استفاده از یک سرور مجازی موجود اشاره دارد. انجام این کار معمولاً مستلزم صرف زمان زیاد و نیروی متخصص است.

یکپارچه سازی مداوم به توسعه دهندگان و تیم های بزرگ متخصص این امکان را می دهد تا در موقعیت های مختلف بر روی قطعات یکسان و با فناوری کار کنند و بنابراین می توانند نرم افزار مناسب را با سرعت بیشتری ارائه دهند. با این کار، ادغام مداوم می تواند ارزش و اعتبار فوق العاده ای را برای DevOps ایجاد کند. علاوه بر این، تضمین می کند که کار هر تیم به طور مداوم با سایر تیم های توسعه هماهنگ شده و سپس تایید می شود. ادغام مداوم خطر را به حداقل می رساند و مسائل و مشکلات را در مراحل اولیه توسعه نرم افزار شناسایی می کند.

3- عرضه مستمر

تحویل مستمر فرآیند خودکارسازی استقرار نرم‌افزار در محیط‌های آزمایش، تست سیستم، مرحله‌بندی و تولید است. اگرچه برخی از سازمان ها تولید را ترک کرده اند که از DevOps استفاده می کنند. به طور معمول، همه محیط ها از یک فرآیند خودکار برای افزایش بهره وری و کاهش ریسک ناشی از فرآیندهای متضاد استفاده می کنند. تحویل مداوم مهمترین بخش اجرای ویژگی DevOps است. شما می توانید یک عرضه ثابت زمانی که:

  • نرم افزار شما در طول عمر خود قابل استفاده است.
  • اولویت های تیم شما باید حفظ قابلیت های موجود نرم افزار باشد، نه کار بر روی ایجاد ویژگی ها و قابلیت های جدید برای DevOps.
  • هر کسی می تواند هر زمان که در سیستم خود تغییری ایجاد کند، بازخورد سریع و خودکار در بخش پشتیبانی (آمادگی تولید) سیستم های خود دریافت کند.
  • می توانید در تمامی نسخه های نرم افزار خود و در تمامی محیط ها و هر زمان که بخواهید از آن استفاده کنید. از دستوراتی استفاده کنید که با فشار دادن یک دکمه انجام می شود.

4- ارزشیابی مستمر

سازمان ها باید به طور مستمر فرآیندهای خود را در سه حوزه کلیدی ارزیابی کنند:

  1. برنامه ها و امکانات پیش زمینه برای اجرای فرآیند مورد نظر
  2. مدیریت داده و اطلاعات
  3. ادغام از طریق سرور مجازی

هر سازمان باید رویه های مناسب را برای هر محیط و شرایط تعیین کند. این رویه ها همچنین ممکن است بسته به ارزیابی خاص و مجوزها و امکانات مورد نیاز متفاوت باشد. به عنوان مثال، برنامه هایی که با مشتریان سروکار دارند. آنها ممکن است به ارزیابی امنیتی بالاتری نسبت به برنامه های داخلی نیاز داشته باشند

پشتیبانی مورد نیاز برای ارزیابی و اجرای یک فرآیند و پروژه های مدیریت داده چالش های بیشتری هستند. که از روش های چابک و ادغام مداوم استفاده می کنند. برای پروژه هایی که از روش آبشار استفاده می کنند.

به همین ترتیب، هنگام ارزیابی عملکرد و اجرای برنامه های ساده و یکپارچه در وب، چه مواردی باید در نظر گرفته شود. آنها در ارزیابی عملکرد برنامه های پیچیده که شامل اجزای جداگانه با دوره های تحویل متفاوت هستند، متفاوت هستند.

نوین هاست دوست جدید شماست

هنگام ایجاد فرآیندها در یک سرور مجازی، ارزیابی مداوم آنها بسیار مهم است. این روش عملیاتی مانند تامین مداوم را امکان پذیر می کند. درک اولیه هر یک از این ویژگی ها و تکنیک ها برای مدیرانی که به دنبال استفاده از DevOps هستند، دانش ضروری است. جزئیات بیشتر در مقاله آینده Devops

پست 4 ویژگی DevOps که مدیران باید بدانند اولین بار در نوین پدیدار شد. ظاهر شد.