منو سایت

5 ایده کلیدی در مورد رایانش ابری

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
5 ایده کلیدی در مورد رایانش ابری

5 ایده اصلی در مورد رایانش ابری: نگرانی های مستمر فروشندگان و کاربران سیستم زمانی که تنها یک نسخه از اطلاعات ذخیره شده در سرورهای ابری دارند: نوین هاست در این مقاله به برخی از دیدگاه ها و نظرات مشاغل مختلف و صاحبان مشاغل در رابطه با کار با سرورهای ابری و رایانش ابری اشاره می کند.

پنج دیدگاه اصلی در مورد رایانش ابری در جهان

رایانش ابری با تثبیت موقعیت خود در بازار در سال 2018، به یک پلت فرم ضروری برای مشاغلی تبدیل شده است که می خواهند خدمات جدید و نوآورانه ارائه دهند. اما هنوز راه زیادی تا تبدیل شدن سیستم عامل های روی سرورهای مجازی به ابزاری رایج در دنیای تجارت باقی مانده است. آیا در سال 2019 به این نقطه خواهیم رسید؟ در اینجا 5 متخصص نظر خود را در مورد نکات کلیدی که باید در مورد رشد و پیشرفت سرور ابری در سال آینده در نظر بگیریم، بیان می‌کنند.

1. قابلیت حمل و نقل و جابجایی بسیار مهم خواهد بود.

جورج پتری، معاون پژوهشی یک مرکز تحقیقاتی، معتقد است که هرچه بیشتر و بیشتر از سرورهای مجازی استفاده می شود، بیشتر به آن وابسته می شویم و این وابستگی مشکلاتی را در سال 2019 و پس از آن به همراه خواهد داشت. او می گوید: استفاده از سرورهای مجازی آنقدر آسان است که حتی اگر کسب و کاری مجبور به استفاده از این سرور نباشد، مردم به مشکلات خروج از آن فکر نمی کنند. ،

5 ایده کلیدی در مورد رایانش ابری

به گفته پتری، برخی از مدیران توافق کرده اند که بخش هایی از کار خود را تنها با یک شرکت یا فروشنده انجام دهند. با این حال، زمانی که سرورهای مجازی بخش عمده ای از خدمات تجاری را ارائه می دهند. اکثر مردم می دانند که باید حق انتخاب داشته باشند و بتوانند برنامه ها را تغییر داده و جایگزین کنند.

او معتقد است، ایده قابل حمل بودن و داشتن قابلیت تغییر برنامه ها در آینده بسیار مهم خواهد بود. به گفته وی: برخی از مدیران صنعت نیز خواهان این قابلیت به ویژه در بخش مالی هستند و به بانک ها پیشنهاد می کنند که استراتژی خاصی برای انتقال از یک سرور ابری به سرور دیگر داشته باشند.

2. شرکت های هوشمند قصد دارند از اطلاعات کامل و دقیق خود کپی تهیه کنند.

آمیت آپت، مدیر بین المللی Digital Complex، معتقد است که هر شرکتی فضای زیادی را با سرورهای ابری اشغال می کند. او می گوید که SaaS (نرم افزار به عنوان یک سرویس) باید به عنوان راهی برای پیشرفت در نظر گرفته شود. او می افزاید: «SaaS جذاب است زیرا راه حل های منحصر به فرد زیادی برای رشته های مختلف مانند اتوماسیون فروش، مدیریت توزیع و غیره دارد.

به گفته وی، چالش اصلی کار با SaaS، ورود اطلاعات به اپلیکیشن های SaaS و دریافت اطلاعات از این اپلیکیشن ها است. در این حالت، هر شرکت به طور بالقوه دارای چندین برنامه کاربردی و فضای ذخیره سازی است که باید آنها را مدیریت کند.

Apte می‌گوید: «برخی از بخش‌های شرکت شما میزان اطلاعات موجود در سرورهای ابری را افزایش می‌دهند. این باعث ایجاد مشکل می شود، زیرا قبلاً تمام اطلاعات شما در یک سیستم ذخیره می شد. اما امروزه اطلاعات از سیستم حذف شده و در سرور ابری نگهداری می شود. بنابراین، هنگامی که به طور ناگهانی یک نسخه کامل از اطلاعات را می خواهید، ممکن است چنین نسخه ای در دسترس نداشته باشید.

3. استراتژی های ترکیبی مبتنی بر ویژگی های داخلی شرکت ادامه خواهد یافت.

آلن تالبوت که از اواخر سال 2016 مدیر عامل شرکت بوده و از زمان تصدی این مسئولیت، زیرساخت های شرکت را متحول کرده است، مدیریت فناوری اطلاعات را به شرکت بازگرداند. و طبق نظر وی این شرکت در دو مرکز داده سرمایه گذاری کرده است. آنها با این کار نشان دادند که کنترل زیرساخت های شرکت برای مدیران شرکت به همان اندازه مهم است که توجه به سرورهای ابری اهمیت دارد.

تالبوت معتقد است این شرکت با همه وسعت و گستردگی خود همچنان قطره ای در دریاست و می گوید: گاهی نگه داشتن هاست در داخل سیستم شرکت از دریافت هر اپلیکیشن از سرور ابری به عنوان یک سرویس مجزا، کاربردی تر و به صرفه تر است. به نظر او اگر بخواهیم استراتژی فناوری اطلاعات منعطف داشته باشیم. بهتر است از سرور ابری تنها به عنوان ارائه دهنده خدمات استفاده نکنید.

استفاده از فناوری موجود به ما چابکی بیشتری می دهد. ما می توانیم یک اپلیکیشن را با تمام قابلیت ها و انعطاف پذیری آن بر روی سیستم داخلی شرکت قرار دهیم. و در سایر مواردی که جایگزین قابل قبولی در سیستم داخلی شرکت وجود ندارد. از سرور ابری استفاده کنید در واقع نیازی به بازسازی امکانات موجود در سرور ابری نیست.

4. سرور ابری فناوری نسل بعدی را ایجاد خواهد کرد.

الکس هیلتون، مدیر ارشد یک مجتمع صنعتی، از فناوری سرور ابری در این مرکز استفاده می کند. وی می گوید: بزرگترین مزیت خرید فناوری با توجه به نیاز این است که در این صورت کسب و کار می تواند از سرورهای ابری استفاده کند. پیشرفت کنید و هرگز ساکن نشوید.

او معتقد است که مدیران CIO باید برنامه ریزی خود را برای سه سال آینده به صورت یک برنامه روان و منظم طراحی کنند. که به طور منظم موضوعات زیر را ارزیابی می کند:

  • کسب و کار ما با چه چالش هایی روبرو خواهد شد؟
  • رقبای ما چه می کنند؟
  • چگونه می توانیم سرعت شرکت را برای گرفتن نتایج بهتر افزایش دهیم؟
  • چقدر سریع می توانیم تغییرات جدید را بپذیریم؟

ابر موج بعدی فناوری سرور را تشکیل می دهد و پایه و اساس همه پیشرفت های فعلی است. پیشرفت هایی مانند هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، اتوماسیون فرآیندهای رباتیک، یادگیری عمیق، اینترنت اشیا، محاسبات لبه و بلاک چین. اما ایجاد و پذیرش فناوری‌های جدید باید بر اساس نیازهای بازار تجاری باشد، نه فقط به دلیل خود فناوری.

5. فروشندگان سعی می کنند بازار را کنترل کنند، زیرا مدیران ارشد اطلاعاتی در آرزوی ساخت فناوری هستند.

لوک کریستیسون یک کارمند ارشد در بخش اطلاعات و فناوری یک شرکت است. او معتقد است که استفاده از سرویس‌های مبتنی بر سرور ابری در چند سال آینده، با تاکید ویژه بر سه بخش SaaS، PaaS (پلتفرم به عنوان سرویس) و IaaS (زیرساخت به عنوان سرویس) تسریع خواهد شد. او همچنین می گوید که مالکیت اطلاعات نقش مهمی ایفا خواهد کرد و پلتفرم های ابری بزرگ برای به دست آوردن کنترل و مالکیت اطلاعات با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

فروشندگان سیستم سعی می کنند این مالکیت اطلاعات را با استفاده از استراتژی های خود حفظ کنند. بر اساس این استراتژی، اطلاعات فقط از داخل سیستم قابل استخراج است. و نمی توان آنها را به محیط ها و سیستم های دیگر منتقل کرد. تأثیر این تصمیم استراتژیک این است که آنها سعی می کنند شرکت ها را متقاعد کنند تا تمام خدمات SaaS، PaaS و IaaS را از یک مرکز واحد دریافت کنند.

او رقابت فعلی در رایانش ابری را نشانه ای از آخرین مرحله از تکامل مداوم صنعت فناوری اطلاعات می داند. در حالی که تمام توجهات در حال حاضر روی سرورهای ابری است، مدیران CIO بیشتر به دو محصول فناوری جدید یعنی محاسبات لبه و کوانتومی فکر می کنند.

از نقطه نظر عمده در مورد رایانش ابری و به گفته کریستیسون، قدرت پردازش دستگاه های هوشمند نشان می دهد که ما باید محاسبات لبه را به عنوان یک واقعیت بپذیریم. و در نهایت شاهد دوران محاسبات کوانتومی خواهیم بود. رقابت در این دوره بر روی پردازش دستگاه های هوشمند در محیط های چند منطقه ای و پراکنده خواهد بود. اما خبر خوب این است که حتی در آن دوره، شرکت ها می توانند از محاسبات کوانتومی برای انجام تراکنش های بسیار ظریف با سرعت های فوق العاده استفاده کنند.

مقاله 5 ایده اصلی در مورد رایانش ابری اولین مقاله در نوین است. ظاهر شد.