منو سایت

Docker 1.0 برای OpenStack به چه معناست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Docker 1.0 برای OpenStack به چه معناست؟

Docker1.0 برای OpenStack به چه معناست؟ توضیح اضافی با میزبان جدید: چند اعلامیه بزرگ در DockerCon که اخیراً فروخته شده بود، وجود داشت. اما بزرگترین اعلامیه در میان آنها، اعلام وجود نسخه 1.0 داکر بود. آیا این نسخه در حال حاضر می تواند تمام الزامات حجم تولید را برآورده کند. هنوز هم بحث برانگیز است، اما شکی نیست که ظهور آن می تواند گام مهمی در تبدیل Docker به یک دیتاسنتر باشد.

داکر چیست؟

Docker یک پلت فرم برای کانتینرهای لینوکس است که به منظور تسهیل ساختن و استقرار برنامه های کاربردی توزیع شده برای توسعه دهندگان و مدیران سیستم طراحی شده است. کاری را که با دسته های پلتفرم Docker انجام می دهید انجام دهید. تمام اجزای برنامه از جمله ابزارها، فایل های پیکربندی، کتابخانه ها و سایر اجزا را به یک بسته سرویس تبدیل می کند. داکر را می توان از نظر مفهومی تا حدودی شبیه به یک ماشین مجازی در نظر گرفت.

Docker 1.0 برای OpenStack به چه معناست؟

ماشینی که اجازه می داد یک ماشین قدرتمند به قطعات کوچکتر تبدیل شود. و آن را با برنامه های مختلف به اشتراک بگذارید که هر کدام دارای تنظیمات خاصی هستند. بدون اینکه اجازه دهیم این برنامه ها با کار یکدیگر تداخل داشته باشند. تنها استثنا این است که بر خلاف ماشین های مجازی، در Docker 1.0، برنامه ها به عنوان برنامه های اصلی در هسته لینوکس اجرا می شوند. و هر برنامه به شدت از سایر برنامه ها و همچنین از سیستم عامل اصلی جدا شده است. به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟

موارد و برنامه های مهم

ظروف مهم، سریع، کارآمد، سبک وزن و آسان برای استفاده هستند. آیا کانتینرها جایگزین مجازی سازی سنتی، سرورهای مجازی خواهند شد؟ خوب، هم بله و هم نه. کانتینرها گزینه بسیار خوبی برای ساخت برنامه های جدید و همچنین مهاجرت برخی از برنامه های قدیمی هستند.

اما هنوز برنامه های قدیمی و قدیمی در دنیا در حال اجراست. که چه به دلیل نیازهای تخصصی خود و چه به دلیل نیاز به رعایت پروتکل های پشتیبانی موجود، هرگز برای اجرا در کانتینرهای لینوکس ساخته نشدند. و ماشین های مجازی بر خلاف این کانتینرها احتمالا برنامه های غیر لینوکسی را اجرا می کنند که یکی از الزامات اجرای این برنامه هاست. اما این موضوع نباید اشتیاق شما به استفاده از کانتینرهای Docker1.0 و Linux را کاهش دهد که در آینده نزدیک به یکی از بخش های مهم رتبه بندی برنامه ها تبدیل خواهد شد.

نکات مثبت نسخه جدید

تغییرات مثبت زیادی در نسخه Docker 1.0 وجود دارد که بسیاری از برنامه نویسان و مدیران سایت با استفاده از آن به پیشرفت های ناگهانی و قابل توجهی دست پیدا می کنند. به عنوان مثال، شبکه ها بسیار پیشرفت کرده اند و امروزه کانتینرها می توانند مستقیماً بدون نیاز به ایجاد واسطه در سیستم عامل میزبان به هاست شبکه متصل شوند. همچنین این نسخه به خوبی برای SELinux بهینه شده است و در نتیجه امنیت بیشتری را فراهم می کند. البته بسیاری از حشرات نیز طی این فرآیند از بین می روند.

در همان زمان که Docker به طور فزاینده ای در کنار ماشین های مجازی سنتی در پشته OpenStack استفاده می شود، کانتینر به ابزار مهمی برای مدیران OpenStack تبدیل شده است. مدیران بیشتری در تلاش برای یافتن این موضوع هستند. کانتینرهای لینوکس را می توان به دو روش راه اندازی کرد: یا به طور مستقل از طریق Heat، که امکان پیاده سازی تنظیمات و گزینه های هماهنگی مورد بحث در این مقاله را دارد. یا از طریق نوا که با این کانتینرها به گونه ای برخورد می کند که انگار نوع دیگری از هایپروایزر (ناظر ماشین های مجازی) هستند. که از طریق یک درایور اختصاصی اداره می شود. اینکه کدام روش برای شما بهترین است بستگی به استفاده دقیق شما دارد.

اطلاعات بیشتر

اگر می خواهید درباره نحوه کار OpenStack و Docker با یکدیگر بیشتر بدانید، می توانید نگاهی به فایل ویدئویی که از کنفرانس OpenStack ماه گذشته در آتلانتا گرفته شده است بیاندازید. این فایل ویدیویی مفاهیم اولیه را خلاصه می کند و همچنین بهترین شیوه ها برای استفاده از Docker را مورد بحث قرار می دهد.

لینک تماشای ویدیو

Docker 1.0 برای OpenStack به چه معناست؟ این اتفاق برای اولین بار در نوین رخ می دهد. ظاهر شد.