منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Google Chrome همه سایت‌های HTTP را ناامن اعلام می‌کند

Google Chrome همه سایت‌های HTTP را ناامن اعلام می‌کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Google Chrome همه سایت‌های HTTP را ناامن اعلام می‌کند

Google Chrome همه سایت‌های HTTP را ناامن اعلام می‌کند: از ماه جولای، Google Chrome یک علامت “غیر ایمن” را برای همه سایت های HTTP نمایش می دهد. طبق مقاله ای که مدیر امنیت گوگل کروم امیلی شچتر در وبلاگ خود منتشر کرده است. در حال حاضر، گوگل کروم یک نماد خنثی برای سایت های HTTP نمایش می دهد. اما از نسخه 68 در نوار آدرس گوگل کروم پیامی مبنی بر ناامن بودن این سایت ها نمایش داده می شود.

Google Chrome همه سایت‌های HTTP را ناامن اعلام می‌کند

Google Chrome همه سایت‌های HTTP را ناامن اعلام می‌کند

البته برخی از کاربران به این اقدام گوگل اعتراض کرده اند. زیرا ممکن است محتوای برخی از سایت ها نیازی به رمزگذاری و محافظت نداشته باشد. و از طرفی به نظر می رسد این اقدام گوگل باعث شود مرورگرهای دیگری مانند اپرا، فایرفاکس، سافاری نیز به این کار روی بیاورند.

از سال 2015، گوگل امتیاز سایت های ناامن را در نتایج جستجوی خود کاهش داده است. اما تاکنون به این شدت با این سایت ها برخورد نکرده است. همچنین در اقدامی جدید، گوگل یک هشدار امنیتی در مورد فیلدهای رمز رمزگذاری نشده به شما نشان می دهد. در حال حاضر 81 وب سایت از 100 وب سایت شناخته شده در اینترنت به صورت پیش فرض به صورت HTTPS باز می شوند.

رفتار گوگل در برابر سایت های HTTP در نسخه های قدیمی تر و نسخه های آینده

رمزگذاری HTTPS به شما امکان می دهد یک کانال امن بین مرورگر خود و یک سرور مجازی یا میزبان در سرور اختصاصی مقصد ایجاد کنید. بنابراین، هیچ کس نمی تواند بسته های داده ارسال شده از طریق کابل یا اتصال مودم اینترنت شما را برای درک محتوای ارسالی و دریافتی استراق سمع کند.

با توجه به ارائه گواهینامه SSL رایگان توسط cPanel و سایر سایت های ارائه دهنده. به نظر می رسد به زودی شاهد انتقال سایت های زیادی به پلتفرم HTTPS باشیم. خود گوگل با معرفی ابزار Lighthouse مهاجرت از HTTP به HTTPS را آسانتر از همیشه کرده است.

به آن امتیاز دهید

گوگل کروم تمام سایت های HTTP را برای اولین بار در نوین ناامن اعلام می کند. ظاهر شد.