منو سایت

Kubernetes و Kubecon

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Kubernetes و Kubecon

Kubernetes و Kubecon: عمر محصولات در صنعت IT بسیار کوتاه است. محصولی که امروز داغ ترین محصول جدید در بازار است، ممکن است فردا یک محصول فراموش شده باشد.

در طول دهه‌های گذشته بارها شاهد بوده‌ایم که یک رویکرد تکنولوژیکی خاص در زمان خود پیشرفت بزرگی محسوب می‌شود. تنها با ظهور یک محصول جدید، قدرت خود را از دست داده و به فراموشی سپرده می شود. با این حال هیچ پدیده ای در این صنعت حداقل برای مدت کوتاهی برای همیشه در قدرت باقی نمی ماند. اما افرادی در این صنعت هستند که از همان ابتدا در مسیر اشتباهی قدم برمی دارند.

Kubernetes که یک نوآوری در زیرساخت کانتینر منبع باز است و سیستم عاملی است که گوگل در زیرساخت خود از آن استفاده می کند. نمونه ای از این محصولات می باشد. Kubernetes اولین تلاش برای ایجاد یک رویکرد کانتینری در صنعت IT نبود. Docker and Container که با همین نام به بازار عرضه شدند. پیش از این نیز اقداماتی در این راستا انجام شده بود.

Kubernetes و Kubecon

تفاوت در اینجا این است که Kubernetes به دلیل مدیریت خوب یا خوش شانسی یا ترکیبی از هر دو، با اکثر فروشندگان و مهمتر از آن با کاربران موفقیت زیادی داشته است. در حالی که وقتی صحبت از ترکیب و ادغام ظروف می شود. سایر برنامه های مرتبط (مانند Docker و OpenStack) به نوعی تسلیم توسعه جدید شدند. Kubernetes و CNCF با موفقیت زیادی از این پلتفرم استفاده می کنند.

برای درک بهتر این موضوع، منابع نوآورانه میزبان نتایج به دست آمده از تحقیقات انجام شده توسط این شرکت است. این نشان می دهد. نگاهی به دنیای در حال توسعه Kubernetes در گزارشی که این شرکت منتشر کرده است. نتایج زیر قابل مشاهده است:

  • با این حال، تعداد خطوط فرمان نوشته شده به بیش از 2 میلیون کاراکتر در حال افزایش است. اما از مارس 2018، سرعت این سفارشات در حال کاهش است. این نشان می دهد که این پروژه به ثبات و توسعه بیشتری رسیده است.
  • اما با توجه به تعداد دستورات اجرا شده، گوگل بزرگترین شریک و کاربر Kubernetes است. اما تک تک کاربران نیز همان داده های گوگل را دریافت می کنند. تعیین تعداد دقیق سازمان هایی که از Kubernetes استفاده می کنند دشوار است. اما بررسی ها نشان می دهد که بیش از 600 دامنه مختلف ایمیل، از جمله ارائه دهندگان اصلی ابر و سرور مجازی مانند Red Hat، Huawei و Microsoft، از Kubernetes استفاده می کنند.
  • پروژه Kubernetes در ابتدای کار خود در سال 2014 تنها 15 زبان برنامه نویسی داشت و تا ابتدای سال 2017 این تعداد به 35 زبان افزایش یافته است.
  • تعداد خروجی های همزمان سرورهای API در پایگاه کد Kubernetes به 16000 رسیده است که رشد و پیچیدگی پروژه را تایید می کند. کاهش مشاهده شده در برخی از خروجی ها در سال 2017 ممکن است نشان دهنده نوعی ناهماهنگی این خروجی ها با مدل و استانداردهای قبلی باشد.

kubecon

CubeCon (همه چیز درباره Kubernetes) اخیراً در سیاتل برگزار شد. بررسی رویدادهای Cubcon در طول سال ها نشان می دهد که هم Cubcon، هم CNCF و هم افراد مختلف درگیر در کار، توانسته اند روح هر دوره و دوره را به طرز ماهرانه ای به تصویر بکشند. و پروژه ای را اجرا کنید که شور و شوق هنرمندان، تمایل به گسترش این نوآوری، تنش های مختلف فروشندگان و درخواست های کاربران اصلی را متعادل کند که دلیل اصلی وجود این نوآوری ها است.

در واقع، وجود یک نوآوری موازی، معماری Cloud Foundry نیز تا حدی به موفقیت روزافزون Kubernetes منجر شده است. Cloud Foundry پلتفرمی خوش ساخت است که به صورت PaaS روی سرورهای مجازی ارائه می شود و می توان گفت با ظهور Kubernetes حداقل تا حدودی از حضور آن در بازار کاسته شده است.

در تلاش برای حفظ کارایی خود، Cloud Foundry به سمت پذیرش Kubernetes در برخی از لایه‌های ارکستراسیون کانتینر حرکت کرده است. و این سطح پذیرش به خوبی در نظرسنجی اخیر منتشر شده توسط بنیاد Cloud Foundry به خوبی نشان داده شده است. این نظرسنجی نشان دهنده تلاش جدی و قابل توجهی از سوی Cloud Foundry برای تشویق به پذیرش Kubernetes و در عین حال حفظ قابلیت همکاری موجود تا حد امکان است. برخی از یافته های این نظرسنجی به شرح زیر است:

  • افزایش ادغام آخرین و برترین فناوری ها در حوزه فناوری اطلاعات

هر ساله حدود 16 درصد به تعداد متخصصانی که در زمینه آزمایش و استفاده از آخرین فناوری های فناوری اطلاعات در زمینه فناوری های موجود در سرورهای ابری مشغول هستند، اضافه می شود.

  • درباره فناوری های سرور مجازی بیشتر بدانید

در فوریه 2016، تنها 63 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی توانستند مفهوم “PaaS” را برای همکاران خود توضیح دهند. در حالی که در بررسی اخیر این میزان به 74 درصد رسیده است. همچنین 49 درصد از پاسخ دهندگان در حال حاضر قادر به توضیح ظروف هستند. با این حال، در سال 2016 این نرخ تنها 24 درصد بود.

  • سطح آگاهی از فناوری ارتباط مستقیمی با کاربرد آن دارد:

با افزایش دسترسی و سهولت استفاده، تنها 14 درصد از پرسش شوندگان همین را گفتند. از کسانی که از PaaS استفاده نمی کنند، تنها 13 درصد گفتند که از ظروف استفاده نمی کنند.

  • کانتینرها مقیاس پذیری خود را ثابت کرده اند:

در آگوست 2016، حدود 51 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی کمتر از 100 کانتینر داشتند و تنها 37 درصد از آنها بیش از 100 کانتینر در سیستم خود استفاده کردند. امروز وضعیت تغییر کرده است و 47 درصد از این افراد بیش از 100 کانتینر و تنها 42 درصد کمتر از 100 کانتینر استفاده می کنند.

پذیرش PaaS به عنوان یک برنامه قدیمی برای یک سازمان. جالب و در عین حال گیج کننده است. اتخاذ یک برنامه قدیمی می تواند هم یک ضرورت حیاتی و مهم باشد و هم مانعی برای موفقیت و پیشرفت یک سازمان باشد.

موضوعات مطرح شده در مورد KUBECON

Red Hat رویدادهای جالب فعلی و همچنین رویدادهای جالب آینده را تأیید می کند.

با این حال، مقایسه محاسبات بدون سرور با کانتینرها مقایسه عادلانه ای نیست. اما حقیقت این است که با پیشرفت تکنولوژی، حداقل در برخی موارد، مقایسه محاسبات بدون سرور با کانتینرها مانند مقایسه کانتینرها با ماشین های مجازی است. به همین دلیل است که ظهور فناوری جدید، تکنولوژی قدیمی را اگر خسته کننده نباشد، حداقل خسته کننده می کند.

با در نظر گرفتن این موضوع، جالب است بدانید که Red Hat، گوگل و دیگران در حال کار بر روی Native هستند، یک استاندارد باز برای محصولات بدون سرور. با هم همکاری می کنند. وجود این دو شرکت در کنار شرکت های قدیمی SAP و IBM به Native چنین اعتباری می بخشد. که می تواند بدون سرور در امکانات Kubernetes این شرکت ها اجرا شود.

Red Hat قصد دارد در سال آینده پشتیبانی بومی را به برنامه های توسعه خود اضافه کند. این برنامه به گونه ای طراحی شده است که کاربران می توانند اپلیکیشن های بدون سرور را همگام با Red Hat OpenShift Service Mesh و بر اساس پروژه های ایستیو و کیالی بسازند و اجرا کنند. Streamzy همچنین برای سهولت اجرای Apache Kafka از طریق Red Hat AMQ Streams به نمونه های قابل اعتماد در OpenStack یا Kubernetes استفاده می شود. و از طریق Camel-K، که یک چارچوب یکپارچه سازی سبک وزن بر اساس Apache Camel است. و به سرور مجازی به عنوان درایور برنامه ها اجازه می دهد تا از چندین منبع به طور همزمان استفاده کنند.

تیم Mirantis پیشنهاد Kubernetes را گسترش می دهد

تیم Mirantis به زودی آخرین نسخه پلتفرم سرور ابری خود را منتشر خواهد کرد که شامل قابلیت استفاده از KUBECON در مجموعه ای از سیستم های داخلی و سیستم های تضمین کیفیت است. عرضه در بازار با توجه به سابقه این تیم در کمک به سازمان ها برای استفاده از فناوری های پیشرفته، می توان گفت که این سیستم های تضمین کیفیت حاصل تجربیات سخت موسسات در شرایط واقعی است.

آخرین محصول منتشر شده از تیم Mirantis بر اساس MCP Edge اخیراً معرفی شده است. و روش های طراحی شده برای موارد استفاده در سرورهای ابری لبه را در اختیار اپراتورهای سیستم قرار می دهد.

اخبار از سراسر جهان (اخبار از همه جا)

سر و صدای زیادی در مورد CubeCon وجود دارد و این حداقل نشانه خوبی است که اشتیاق زیادی برای CNCF وجود دارد. اخبار زیادی از اخبار شرکت کالوم، از ادغام OpenShift و Kubernetes با نرم افزار به نام SDF این شرکت تا معرفی Atomist. شرکت اتوماسیون تحویل نرم افزار اعلام کرد که مجموعه جدیدی از ویژگی های خود را برای استفاده از SDM در سیستم های داخلی در اختیار Kubernetes قرار می دهد.

از اخبار مرتبط با مشتری، مانند پلتفرم 9، KUBECON و پنج مشتری جدید از برنامه های مدیریت شده توسط SaaS که در سرورهای مجازی ارائه شده است. IPO-hopeful برای اعلام اخبار از برنامه هایی مانند Canonical که اخیرا MicroK8S را راه اندازی کرده است، استفاده شده است. و نوید می دهد که کاربران می توانند Kubernetes را در چند ثانیه با استفاده از آن نصب و اجرا کنند.

از اخبار Mesosphere، اخبار crossplane، تا آخرین به‌روزرسانی‌های DC/OS، از جمله راه‌اندازی موتور Mesosphere Kubernetes. ارائه دهنده سیستم کنترل سرور ابر باز چندگانه. با استفاده از Crossplane، می‌توانید بارهای کاری و فایل‌های مرتبط را بین AWS، Microsoft Azure، Google Cloud و سیستم‌های ذخیره‌سازی محلی درون سازمان از طریق یک مرکز کنترل منتقل کنید.

Kubernetes و Kubecon برای اولین بار در نوین نوشته شده است. ظاهر شد.