SSL چیست و چه کاربردی دارد؟

SSL چیست و چه کاربردی دارد؟

SSL چیست و چه کاربردی دارد؟ Secure Sockets Layer یا SSL یک پروتکل اینترنتی برای ایجاد یک اتصال آنلاین امن بین سرور و کامپیوتر کاربر است. کلاینت و سرور عملیاتی را انجام می دهند که در آن یک گواهی کلید عمومی حاوی اطلاعات هویت و امضای دیجیتال بین مشتری و سرور منتقل می شود و هویت هر کدام را تأیید می کند.

سپس از این اطلاعات برای تولید کلید رمزگذاری استفاده می شود. این اطلاعات به صورت امن مبادله می شود. و تضمین می کند که تراکنش های بین مشتری و سرور توسط اشخاص ثالث قابل خواندن یا تغییر نیستند.

گواهی دیجیتال توسط مرجع صدور گواهی صادر می شود. اغلب یک شرکت خصوصی است. بسیاری از کتابخانه های مختلف نرم افزار SSL برای استفاده با سیستم عامل های مختلف در دسترس هستند. که به صاحبان سرور مجازی اجازه می دهد تا امنیت SSL را تنظیم کنند. اکثر این کتابخانه های کد رایگان و متن باز هستند.

استفاده عمومی

SSL چیست؟ ، یکی از رایج ترین برنامه های کاربردی برای گواهینامه های SSL در مرورگرهای وب، به ویژه برای سایت های تجارت الکترونیکی است. اتصالات امن به سایت های اینترنتی URL با https شروع می شود. برای پروتکل انتقال ابرمتن به جای HTTP استاندارد. بسیاری از مرورگرها نمادی را نمایش می دهند که نشان دهنده اتصال ایمن است.

برای احتیاط به کاربران هشدار می دهیم که https را بررسی کنند. و همچنین با بررسی url هنگام فراخوانی، مطمئن شوید که آنها در سایت شما هستند. که آنها یک معامله مطمئن هستند. هکرها می توانند یک صفحه وب را جعل کنند تا به کاربران اطلاع دهند که تراکنش ایمن در حال انجام است، اما نمی توانند یک URL را جعل کنند.

چه در حال فروش کالا باشید، چه از کاربران خود آدرس ایمیل آنها را بپرسید یا از یک سرویس چت آنلاین مانند خط تلفن استفاده کنید. اطلاعات به صورت امن منتقل می شود. تراکنش های غیرقانونی شما را در برابر هک و بدافزار آسیب پذیر می کند. و نمایش داده های شما وب سایت هک شده می تواند باعث ناراحتی و از دست دادن درآمد شود. همچنین در دراز مدت می تواند بر اعتماد مشتری به سایت تاثیر بگذارد.

اطلاعات مشتریان دزدیده شده را می توان به سازمان های رقیب فروخت یا برای ارسال هرزنامه به مشتریان، شاید با ارسال ایمیل به شرکت شما، استفاده کرد. این به عنوان فیشینگ شناخته می شود و یک گواهی معتبر SSL به شما کمک می کند تا سایت خود را از نسخه جعلی متمایز کنید. طراحی شده تا کاربران خود را فریب دهد.

گواهی ssl جدید است

از جزئیات ورود به سیستم مشتریان نیز می توان در تلاش برای هک کردن حساب های آنها در سایر وب سایت ها استفاده کرد. امیدواریم از همان ترکیب نام کاربری و رمز عبور در جاهای دیگر وب استفاده شود. تماس با هر یک از مشتریان در پایگاه داده خود برای اطلاع دادن به آنها که ممکن است داده های آنها آسیب پذیر باشد باعث از بین رفتن اعتماد می شود.

SSL چیست؟ برای کاربر، ما مطمئن هستیم که تراکنش های آنها امن و خصوصی است. بسیاری از خدمات تجاری ممکن است نمادی را در وب سایت خود قرار دهند تا به مشتریان اطلاع دهد که امنیت SSL در حال استفاده است. مشتریان می توانند برای جزئیات بیشتر روی نماد کلیک کرده و برای اطمینان از اجرا بررسی کنند. کدام گواهینامه SSL در حال استفاده است و به روز است. استفاده از گواهینامه SSL از وب سایت و کاربران شما در برابر هک و انواع دیگر حملات محافظت می کند و به مشتریان اطمینان می دهد. که برای ثبت حساب ها، ارائه اطلاعات شخصی و بانکی و خرید آنلاین محصولات یا خدمات خود به آن تکیه می کنند.

به آن امتیاز دهید

نوشتن SSL چیست و چه کاربردی دارد؟ اولین بار است که در نوین هستم. ظاهر شد.