منو سایت

URL چیست و چه کاربردهایی دارد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
URL چیست و چه کاربردهایی دارد؟

URL چیست و چه کاربردهایی دارد؟ توضیحات تکمیلی برای زنان در زیر آمده است: از ابتدای پیدایش اینترنت، URL ها روشی یکنواخت برای شناسایی منابع شبکه ارائه کرده اند: URL ها – یک استاندارد RFC از سال 1994 – یک نحو مشترک برای کاربران اینترنت فراهم می کند تا محتوای عمومی را بر اساس تقاضا پیدا کنند و می توانند بازیابی شوند. این امر URL را به یکی از اساسی ترین فناوری های اینترنت تبدیل می کند. کاربران اینترنت می توانند هر روز از URL ها برای دسترسی به منابع از طریق مرورگر استفاده کنند و این به آدرس های صفحات وب محدود نمی شود. در این مقاله، شما را با ساختار پشت URL و تمرکز بر حوزه های کاربردی اصلی آشنا می کنیم. با آخرین اخبار همراه باشید!

URL چیست؟

URL چیست؟

مخفف “URL” مخفف “یک منبع یک منبع است”. زیر مجموعه ای از Uniform Resource Identifier (URI) است. ساختار URL نیز به نحو URI مرتبط است. شناسه ها می توانند منابع محلی و بین المللی را در اینترنت با استفاده از یک شناسه منحصر به فرد پیدا کنند. به عنوان زیرمجموعه ای از “شناسه ها”، URL ها گاهی اوقات با عبارت “آدرس اینترنتی” جایگزین می شوند. این به دلیل استفاده از URL اصلی است:

آدرس های اینترنتی صفحات وب با این حال، URL ها به این تابع محدود نمی شوند. برای مثال، فایل‌های موجود در سیستم فایل محلی را می‌توان با استفاده از URL‌ها بومی‌سازی کرد. این بدان معناست که هر URL یک URL است، اما هر URL یک URL نیست.

ساختار URL

هر URL از یک فرمول و بخش خاصی از فرمول تشکیل شده است:

فرمول

فرمول URL هم نوع منبع و هم روش مورد نیاز برای دسترسی به آن را مشخص می کند. URL اغلب با نام پروتکل دسترسی در سطح برنامه یکسان است. منابع رایج عبارتند از mailto، فایل، ftp یا http/https

بخش خاصی از فرمول

بسته به نوع فرمول، بخش معمولی فرمول URL از چندین بخش تشکیل شده است که شامل مکان منبع و همچنین پارامترهای پردازش اختیاری است. جداکننده بین فرمول و قسمت خاص فرمول، روده بزرگ است. بسته به فرمول، ممکن است به دو اسلش نیز نیاز داشته باشید، که معمولاً در روزهای اولیه اینترنت استفاده می شد اما امروزه معمول نیست.

http

صفحات وب با استفاده از HTTP (پروتکل انتقال ابرمتن) یا HTTPS (پروتکل انتقال فایل از طریق SSL) بازیابی می شوند. دومی داده ها را از طریق یک اتصال امن منتقل می کند و ساختار URL برای هر دو پروتکل یکسان است.

پست به

Mailto یک فرمول URL برای آدرس های ایمیل است که اپراتورهای وب را قادر می سازد تا به وب سایت های خود پیوند اضافه کنند. هنگامی که یک کاربر اینترنت روی پیوند mailto کلیک می کند، اکثر مرورگرها برنامه ایمیل پیش فرض سیستم را باز می کنند و یک پنجره ایمیل جدید باز می کنند. آدرس ایمیل در قسمت ویژه فرمول مشخص شده و به عنوان آدرس گیرنده در پنجره ایمیل وارد می شود. کاربر نیازی به راه اندازی برنامه خود ندارد و همچنین باید آدرس ایمیل را به صورت دستی منتقل کند.

URL چیست؟ در URL هایی که حاوی فرمول mailto هستند، آدرس ایمیل گیرنده در قسمت ویژه فرمول مشخص می شود. فرمول و بخش خاصی از فرمول نیز با یک کولون از هم جدا می شوند و بدین ترتیب اسلش دوتایی خاتمه می یابد. با استفاده از یک رشته پرس و جو، می توانید سرصفحه پست خود را طوری تنظیم کنید که موضوع و متن ایمیل را پر کند.

تفاوت بین URL های مطلق و نسبی

URL ها می توانند URL مطلق یا نسبی باشند. URL های مطلق معتبر هستند و شامل تمام قسمت های مورد نیاز فرمول هستند. از طرف دیگر URL های نسبی فقط در زمینه های خاصی معتبر هستند و ویژگی های خاصی را از آنها به ارث می برند، به طوری که قسمت های مربوطه URL اضافی هستند و می توان آنها را حذف کرد. اطلاعاتی که ارائه می دهد یک پروتکل، دامنه یا حتی مسیری به یک منبع است.

به آن امتیاز دهید

متن URL چیست و چه کاربردهایی دارد؟ این اتفاق برای اولین بار در نوین رخ می دهد. ظاهر شد.